لوازم خانگی

بررسی نکاتی برای خرید ماشین ظرفشویی ال جی + معرفی برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی 

در این مقاله در مورد راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی صحبت خواهیم­ کرد. دستورالعمل ماشین ظرفشویی ال جی همیشه در کنار دستگاه باید نگهداری شود، حتی در صورتی که شما دستگاه را فروخته اید. لازم به ذکر است مسئولیت آسیب رساندن ناشی از نصب و استفاده نادرست از دستگاه به عهده تولید کننده نیست. پیشنهاد می کنیم قبل از اینکه ظرفشویی ال جی خریداری نمایید، دفترچه راهنمای فارسی ماشین ظرفشویی ال جی را مطالعه نمایید. نکات این دفترچه در زمینه راه اندازی ماشین ظرفشویی الجی و معنی علامت های ماشین ظرفشویی ال جی می تواند در جهت استفاده از ظرفشویی الجی به شما کمک نماید.

نکات مهم هنگام خرید ماشین ظرفشویی ال جی

در نتیجه قبل از خرید اولویت‌های خود را مشخص کنید، چک لیستی از بایدها و نبایدهای ماشین ظرفشویی تهیه کنید و سپس نسبت به خرید اقدام کنید.

ظرفیت ماشین ظرفشویی ال جی

ماشین‌های ظرف شویی عموما در سه ظرفیت ۶ تا ۸ نفره، ۱۲ نفره و ۱۴ نفره تولید می‌شوند. انواع ۶ الی ۸ نفره که یکی از پرکاربردترین انواع ماشین‌ها هستند. قابلیت جا دادن ۷۲ تا ۱۰۸ پارچه ظرف را دارند. برخی از ماشین‌های ظرفشویی در این سایز کمی بیشتر ظرفیت دارند و برای یک نفر اضافه نیز می‌توانی به در آن ظرف اضافه کرد.

ظرفیت ماشین ظرفشویی ال جی

پرطرفدارترین گروه ماشین‌های ظرف شویی از نظر ظرفیت، ماشین‌های ۱۲ نفره هستند. در ماشین‌های ظرفشویی با این ظرفیت ۱۴۴ پارچه ظرف در ماشین جای می‌گیرد و برخی از آن‌ها نیز برای یک نفر ظرفیت اضافه دارند.کم‌طرفدارترین گروه ماشین‌های ظرفشویی ۱۴ نفره هستند. در این ماشین‌های ظرفشویی حدود ۱۶۰ تکه ظرف قرار می‌گیرد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ را بخوانید.

ماشین‌های ظرفشویی امکانات مختلفی از جمله بازوهای آب‌پاش، چرخه دمایی، گرمکن آب داخلی و قابلیت دفع مواد غذایی را دارند. این‌ها مواردی هستند که بود و نبود آن‌ها هنگام خرید می‌تواند مورد توجه قرار گیرد. مثلاً تعداد بازوهای آب‌پاش براش شست‌وشو اولویت دارند و هرچه تعداد این بازوها بیشتر باشد، در اولویت بالاتری قرار دارند. اگر قیمت دستگاه برایتان اهمیت دارد می‌توانید ماشین‌های ظرفشویی با یک بازوی آب‌پاش را انتخاب کنید که ارزانتر هستند.

از دست ندهید
نقد و بررسی قابلمه گرانیتی + تفاوت قابلمه های گرانیتی با انواع قابلمه ها

بازدهی انرژی

وقتی یک ماشین ظرف شویی گواهی برچسب انرژی ستاره داشته باشد، تقریباً ۱۲ درصد بازدهی بیشتر و البته ۳۰ درصد مصرف انرژی کمتری هم دارد. این اتفاق به کمک ویژگی‌هایی مثل آبپاش‌های کارآمد و سبدهایی مناسب با طراحی خوب اتفاق می‌افتد

سیستم خشک‌کن

در برخی از خانواده‌ها مصرف ظروف بسیار بالاست، فرقی ندارد خانواده‌ای ۴ نفره باشند یا ده نفره. در نتیجه اگر استفاده روزانه شما از ظرفشویی بیش از چند مرتبه در روز است، مدلی با سیستم شست‌وشوی سریع و توانایی خشک کردن در حداقل زمان ممکن را انتخاب کنید. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین ظرفشویی های ال جی هستید. آیا با جدیدترین تلویزیون های سامسونگ آشنا شده‌اید؟البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون سامسونگ را بخوانید.

سیستم خشک‌کن

صدای ماشین ظرفشویی

 اگر سر و صدای ماشین ظرفشویی برایتان مهم است، ماشینی را انتخاب کنید که عایق صوتی دارد و سر و صدا را کاهش می‌دهد. معمولاً دستگاهی که ۵۰ دسی‌بل یا کمتر باشد، صدای بسیار کمی هم دارد.

فیلترینگ غذا

برخی از ماشین‌های ظرفشویی، به یک قطعه مجهز هستند که می‌تواند خرده‌های غذا را ریز کرده و به همراه آب، بیرون بریزد. این ویژگی باعث می‌شود که نیازی به تمیز کردن ظروف قبل از قرار دادن آن‌ها در ماشین نباشید. اما اگر وسیله به چنین امکانی مجهز نبود، باید با دستمال، ظروف را پاک کرده و بعد داخل ماشین ظرفشویی قرار دهید.

اندازه ماشین ظرفشویی

یکی از اولین نکاتی که در خرید ماشین ظرف شویی باید به آن توجه کنید، ابعاد آشپزخانه است که براساس همان سایز ماشین را مشخص کنید. بعد از آن هزینه‌ای که برای خرید ماشین در نظر گرفته‌اید، برند محصول، ابزار و کارکردهای محصول است.

برنامه‌های شست‌وشو

از دیگر مواردی است که در هنگام خرید یک ماشین ظرفشویی باید برایتان حائز اهمیت باشد. برای مثال شاید شست‌وشوی سبزی‌ها در اولویت مصرفی شما نباشد، اما شست‌وشوی سریع برایتان مهم باشد. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین ظرفشویی های ال جی هستید. آیا با جدیدترین تلویزیون های شیائومی آشنا شده‌اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون شیائومی را بخوانید.

از دست ندهید
مقایسه ماشین لباسشویی سامسونگ و ال جی

دارا بودن فیلترینگ آب

یکی از معایب شست‌وشو ایجاد لکه روی ظروف است، در نتیجه اگر این مورد برایتان خیلی مهم است، هنگام خرید ماشین ظرفشویی مدلی را انتخاب کنید که توانایی فیلتر آب را داشته باشد. چرا که امکان از بین بردن لکه‌ها با این قابلیت فراهم است.

قابلیت تنظیم ارتفاع سبد

اگر قفسه‌های داخل ماشین ظرف شویی متحرک باشند، می‌توانید به راحتی ارتفاع را برای ظروف بزرگ و کوچک تنظیم کنید. همچنین گاهی با خارج کردن یک قفسه، فضای بیشتری را برای جا دادن یک ظرف بزرگ باز کنید. برخی مواقع هم امکان خارج کردن کل طبقه وجود دارد.

قابلیت تنظیم ارتفاع سبد

ویژگی ضدعفونی کننده

برخی از ماشین‌های ظرفشویی جدید، مجهز به سیستم ضدعفونی کننده هستند. اما اگر این ویژگی را نداشته باشند، باید هر بار که ظروف را داخل دستگاه قرار می‌دهید، به همراه ماده شوینده، مقداری هم ضدعفونی اضافه کنید.

جنس مخزن ماشین

جنس ماشین‌های ظرفشویی غالباً از نوع فولاد ضد زنگ است. فولاد مانع زنگ زدن و رسوب لکه‌ها می‌شود. البته ممکن است جنس مخزن از نوع استیل باشد که در این صورت از ریختن سفیدکننده در ماشین ظرفشویی پرهیز کنید.

بدنه ماشین ظرفشویی

حتماً از سالم بودن ترمز در ماشین ظرف شویی مطمئن شوید. لاستیک‌های دور در نیز حتماً باید سالم باشند تا از خروج آب جلوگیری کنند. به سالم بودن چرخ قفسه‌ها دقت کنید و توجه کنید که سبد‌ها لب‌پر نشده باشند. اگرچه که بعضی از شماها به دلیل کمبود فضا مجبور هستید ماشین‌های ظرفشویی رومیزی را انتخاب کنید.

قیمت ماشین ظرفشویی

قیمت ماشین‌های ظرف شویی در بازار با قیمتی در حدود ۸ میلیون تومان شروع می‌شود و به بالای ۲۸ میلیون تومان می‌رسد. طبیعی است که هر چقدر ظرفیت ماشین ظرفشویی کوچکتر باشد قیمت آن کمتر است. دارا بودن ابزارهای جانبی و برند نیز بر قیمت ماشین ظرفشویی اثرگذار هستند. در حال حاضر در ایران ارزان‌ترین ماشین‌های ظرفشویی از برند زیرووات و مدل رومیزی هستند.

معرفی برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی

همانطور که می دانید، ماشین ظرفشویی ال جی از مدل های متنوعی برخوردار است که این تفاوت از جهت تنوع در شکل ظاهری و برنامه ها و امکانات دستگاه می باشد. اما مطابق با راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی بسیاری از برنامه های شستشو کارکرد مشابهی دارند و شما با دانستن معنای هریک از علامت های روی ماشین ظرفشویی ال جی می توانید به بهترین شکل از دستگاه خود استفاده نمایید. 

ظرفشویی ال جی

 در دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی ال جی به بررسی برنامه های شستشوی زیر می پردازیم :

از دست ندهید
راهنمای خرید تلویزیون ال‌ جی + بررسی فناوری های برجسته در بهترین تلویزیون 4K ال جی
برنامه های ماشین ظرفشویی ال جیکاربرد برنامه های ظرفشویی ال جی
Intensiveشستشوی شدید ظروف
Autoشستشوی خودکار ظروف
Ecoشستشوی بهینه و اقتصادی
Quickشستشوی سریع ظروف
Dual Sprayشستشوی دوگانه ظروف
Careشستشوی ملایم با بخار
Quick & dryشستشو و خشک کردن سریع
Heavyشستشوی ظروف بسیار کثیف
Delicateشستشوی متمرکز ظروف
Normalشستشوی روزانه ظروف
Expressشستشوی سریع و خشک کردن

1. استفاده از برنامه Rinse ماشین ظرفشویی ال جی

 • این برنامه برای آبکشی ظرف ها کاربرد دارد
 • قبل از شروع برنامه های خیلی سنگین در ظرف شویی ال جی می توان از این برنامه استفاده کرد
 • در طی آن مواد شوینده استفاده نمی شود

2. طرز استفاده از برنامه Express ماشین ظرفشویی ال جی

 • شستشوی سریع بدون شوینده و خشک کردن را انجام می دهد.
 • در این برنامه شستشو زمان روی 60 دقیقه تنظیم می شود

3. نحوه کار با برنامه Normal ماشین ظرفشویی ال جی

 • شستشوی نرمال در ظرفشویی ال جی است.
 • برای استفاده روزانه می توانید از این برنامه استفاده نمایید.

4. طریقه استفاده از برنامه Auto ماشین ظرفشویی ال جی

 • هوشمندترین برنامه شستشو در لباسشویی ال جی است.
 • با استفاده از سنسورهای خاص کثیفی و میزان چرب بودن ظروف تشخیص داده می شود.

5. نحوه استفاده از برنامه Heavy ماشین ظرفشویی ال جی

 • برای شستشن ظرف های خیلی کثیف از این برنامه استفاده می شود.
 • انرژی زیادی در دستگاه استفاده می کند.

6. روش استفاده از برنامه Delicate ماشین ظرفشویی ال جی

 • برنامه شستشو متمرکز در ظرفشویی ال جی است.
 • وقتی کثیفی یک ظرف زیاد است از این برنامه استفاده می شود.
 • ظروفی مانند قابلمه و ماهی تابه را با این برنامه می شویند.
از دست ندهید
راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ + بررسی تفاوت تلویزیون‌های LED و OLED و QLED و تکنولوژی پس از آن

7. فعال کردن قفل کودک ماشین ظرفشویی ال جی

در این بخش از راهنمای استفاده از ماشین ظرفشویی الجی در مورد قفل کودک توضیح می دهیم. براي اینکه از تغيير تنظيمات دستگاه خود به صورت دستی جلوگیری کنید، می توانید از دكمه هایي که برای قفل و يا باز كردن تعبیه شده است استفاده کنید. برای اجرای سیستم قفل كودك، زمانی كه دستگاه در انجام فعالیت است دكمه ای را بر روی آن Child lock نوشته شده فشار دهيد.

با فشار دادن این دکمه همه ی کارایی سیستم متوقف می شود به جز دکمه های مربوط به Child lock وpower پایین. لازم به ذکر است اگر دستگاه خاموش شود این عملكرد متوقف نمی شود، قبل از اینکه دستگاه به کار بیفتد قفل كودك را غير فعال كنيد.

ویژگی های ماشین ظرفشویی ال جی

ابتدا برخی از مهم ترین ویژگی های ماشین ظرفشویی الجی را با هم مرور می کنیم که تقریباً بین تمام مدلهای این برند یکسان است:

TRUESTEAM  شستشوی قدرتمند با تکنولوژی بخارشوی واقعی ال جی

با تکنولوژی بخارشوی ال‌جی دیگر نیازی به شستشوی اولیه ظروف پیش از قرار دادن درون ماشین ظرفشویی نخواهد بود.

ظرفشویی ال جی

سیستم بخارشوی ال‌جی در عین شستشوی قدرتمند لطمه ای به ظروف نمی زند و با انرژی و حرارت بسیار بالا و در نتیجه نفوذ پذیری بالاتر ذرات بخار آب نسبت به آب داغ، شستشویی ایده آل و لکه بری فوق العاده به ارمغان می آورد.

موتور دایرکت درایو مجهز به فناوری اینورتر

این موتور دایرکت درایو اینورتر ال‌جی با کنترل میزان انرژی مصرفی بر حسب میزان انرژی مورد نیاز دستگاه و بهینه سازی آن در مصرف برق صرفه جویی کرده و شدت پاشش آب را بر حسب نوع برنامه تنظیم می کند.

سبد هوشمند ال‌جی

قابلیت سبد هوشمند الجی به شما این امکان ارائه را می دهد تا با تنظیم سبدها برای چینش بهینه انواع ظروف با ابعاد گوناگون دیگر با مشکل کمبود جا در ظرفشویی مواجه نشوید.

موتور اینورتر دایرکت درایو بسیار باریک ال‌جی (جت پمپ مجهز به اینورتر), با ادغام دو فناوری اینورتر و موتور دایرکت درایو, میزان مصرف آب و برق را به حداقل رسانیده است.

از دست ندهید
راهنمای خرید غذاساز چندکاره + بررسی نکات اصلی هنگام خرید

10 سال گارانتی موتور

شرکت ال‌جی به دلیل اطمینانی که به تکنولوژی دایرکت درایو خود دارد, آن را به مدت 10 سال گارانتی کرده است.

صرفه‌جویی در انرژی

 ظرفشویی‌های نوآورانه‌ ال جی، بازدهی و صرفه‌جویی در مصرف آب و انرژی بسیار بالایی را ارائه می‌کنند.

کم صدا

 کاهش صدای مزاحم در لوازم خانگی یک امر حیاتی است، با سیستم ™LoDecibel ال‌جی، که از مواد عایق کاهش دهنده‌ میزان صدا و موتور دایرکت درایو مجهز به فناوری اینورتر تشکیل شده است، تجربه‌ کار با یک ماشین ظرفشویی بسیار کم صدا را خواهید داشت.

ظرفشویی ال جی

سیستم عیب یابی هوشمند

با استفاده از سیستم عیب یاب هوشمندSmartDiagnosis  به سادگی با یک تماس تلفنی با دفتر پشتیبانی و خدمات, عیب دستگاه شناسایی شده و در کمترین زمان ممکن برطرف می گردد و دیگر نیازی به رفت و آمدهای مکرر تکنسین برای رفع مشکل نیست.

فضای بیشتر

به لطف موتور دایرکت درایو ال‌جی، ظرفشویی های این شرکت 10 لیتر فضای بیشتری نسبت به ظرفشویی های متداول دارند.

نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی ال جی چگونه است؟

نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی الجی در روش استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی به شرح زیر می باشد:

 • ماشین ظرفشویی الجی دارای یک دکمه با عنوان ریست روی خود است.
 • با فشار دادن این دکمه می توانید دستگاه را ریست نمایید.
 • در صورت عمل نکردن چند ثانیه آن را نگه دارید.

در صورت نبود دکمه ریست از مراحل زیر استفاده نمایید:

 • دستگاه را با دکمه پاور خاموش نمایید.
 • دستگاه را از برق جدا نمایید.
 • بعد از 1 الی 15 دقیقه دوباره آن را به برق متصل نموده و بعد از 30 ثانیه دستگاه را روشن نمایید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با نکاتی برای خرید ماشین لباسشویی ال جی آشنا شدید. همچنین از برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

ظرفیت ماشین ظرفشویی ال جی چگونه است؟

ماشین‌های ظرفشویی معمولا در سه ظرفیت 8 نفره، 12 نفره و 14 نفره تولید و عرضه می‌شوند که ظرفشویی‌های 12 نفره پرطرفدارترین نوع به حساب می‌آیند. بهترین ماشین‌های ظرفشویی ال جی 14 نفره بوده و قادرند در هر چرخه شستشو 160 پارچه ظرف را به صورت همزمان شسته و تمیز کنند.

آیا هر نوع ظرفی را می توان با ماشین ظرفشویی ال جی شست؟

بهتر است که بعضی از ظروف با ماشین ظرفشویی شسته نشوند چرا که احتمال دارد دچار تغییر رنگ و یا خوردگی شوند و حالت اولیه خود را از دست بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا