لوازم خانگی

راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ + بررسی تفاوت تلویزیون‌های LED و OLED و QLED و تکنولوژی پس از آن

اگر به فکر خرید یکی از تلویزیون های سامسونگ هستید، ممکن است در میان تنوع زیاد محصولات این شرکت سردرگم شوید. در این زمان، دسترسی به یک راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ، می تواند به بسیاری از سوال های شما، در رابطه با امکانات ، فناوری ها و کاربردهای تلویزیون های سامسونگ پاسخ دهد. در این مقاله به عنوان راهنمای خرید تلویزیون Samsung، به بررسی فناوری و معیارهای اصلی انتخاب تلویزیون از هر برندی و مشخصاً برند سامسونگ اشاره می کنیم.


فهرست مطالب


معیارهای اصلی در راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ

برای تصمیم گیری و خرید تلویزیون سامسونگ مناسب نیاز به مقایسه محصولات سامسونگ داریم و برای مقایسه نیاز به معیار. در این مقاله به بررسی معیارهای انتخاب تلویزیون سامسونگ می پردازیم که شامل موارد زیر می شود:

 • اندازه صفحه نمایش
 • فاصله ایده آل نشیمن از تلویزیون
 • فناوری صفحه نمایش
 • کیفیت تصویر
 • گستره دید
 • رابط کاربری
 • اتصالات
 • طراحی و فرم

1. اندازه صفحه نمایش

وقتی حرف از خرید تلویزیون سامسونگ جدید به میان می آید، اولین نکته ای که به ذهن خریداران رجوع می کند، اندازه تلویزیون است. انتخاب درست اندازه تلویزیون می تواند نقش مهمی هم در دکوراسیون منزل و همچنین تجربه شما از تماشای فیلم و تلویزیون داشته باشد. اما قبل از هر چیزی بهتر است به مفهوم اندازه مورب و همچنین ابعاد واقعی تلویزیون بپردازیم.

اندازه صفحه نمایش

وقتی اندازه تلویزیون را با اینچ بیان می کنیم، به فاصله دو گوشه بالا و پایین نمایشگر (تنها صفحه نمایش و نه بدنه) در جهت های مخالف اشاره می کنیم که مانند یک وتر صفحه نمایش تلویزیون را به دو مثلث تقسیم می کند. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین تلویزیون های سامسونگ هستید.آیا با جدیدترین ظرفشویی های سامسونگ آشنا شده اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ را بخوانید. دقت کنید که این اندازه تنها به صفحه نمایش اشاره دارد و در عمل حاشیه های تلویزیون در این اندازه لحاظ نمی شود.

اندازه صفحه نمایش در تلویزیون با یک نسبت ثابت افزایش پیدا می کند. تصویر زیر به مقایسه و درک بهتر این اندازه ها کمک می کند. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید اختلاف اندازه بین تلویزیون 49 یا 50 اینچ و تلویزیون 60 اینچ بسیار بیشتر از نسبت عددی است که در ذهن ما شکل می گیرد.

کدام اندازه تلویزیون سامسونگ بهتر است؟

اما سوال اصلی اینجاست که کدام اندازه تلویزیون سامسونگ بهتر است؟ طی تحقیقی که توسط شرکت سامسونگ انجام شده است، دلیل اصلی خرید تلویزیون سامسونگ در بسیاری از موارد، افزایش اندازه صفحه نمایش است.

در کل صفحه نمایش بزرگ تجربه بسیار لذت بخش تری از تماشای تلویزیون، فیلم و بازی را در اختیار شما قرار می دهد. علاوه بر این با توجه به فاصله ایده ال نشیمن و تلویزیون که در بخش بعدی به آن خواهیم پرداخت، حتی خرید بزرگترین اندازه های تلویزیون نیز در فضای کوچک مشکلی برای تماشای فیلم و تلویزیون ایجاد نمی کند.

اما مسئله دیگر دکوراسیون و چینش خانه شماست که می تواند بر اندازه تلویزیون تاثیرگذار باشد. در نهایت توصیه ما به شما خرید بزرگترین سایز ممکن به لحاظ فضا و بودجه مورد نظر شماست. در حال حاضر تلویزیون های سامسونگ در اندازه های 32 اینچ تا 85 اینچ روانه بازار می شوند.

2. فناوری صفحه نمایش

سامسونگ در کنار شرکت هایی همچون ال جی یکی از پیشگامان تولید فناوری های جدید صفحه نمایش بوده است. این روند در طول 23 سال گذشته، در تولیدات شرکت سامسونگ قابل مشاهده است. در حال حاضر تلویزیون های اصلی و پر فروش سامسونگ در بازار ایران بر پایه 3 فناوری عرضه می شوند.

از دست ندهید
نقد و بررسی قابلمه گرانیتی + تفاوت قابلمه های گرانیتی با انواع قابلمه ها

تلویزیون های LCD که قدیمی ترین فناوری سامسونگ در میان این سه دست است. تلویزیون های LED که فناوری تقریباً مشابهی با تلویزیون های LCD دارند با این تفاوت که بر تولید روشنایی در این آنها، از لامپ های LED استفاده شده است. البته این تلویزیون ها در طول سال های بعد تولید، به فناوری های دیگری نیز مجهز شدند که کیفیت تصویر و تولید رنگ مشکی را در آنها تا حد زیادی افزایش داد.

و در نهایت تلویزیون های QLED، که در سال 2017 و در رقابت با تلویزیون های OLED ال جی تولید شدند و محبوبیت بسیار زیادی را پیدا کردند.  اما نکته اصلی تفاوت میان این فناوری ها و مزیت های ناشی از این تفاوت هاست که پیش از خرید تلویزیون سامسونگ باید به آنها توجه کرد.

3. فناوری LCD در تلویزیون های سامسونگ

تلویزیون LCD بر مبنای صفحه نمایش کریستال مایع (Liquid Crystal Display) شکل گرفته است. همانطور که می دانیم، برای دیدن رنگ به نور نیاز داریم. در تلویزیون نیز منبع نور وجود دارد. این منبع نور در تلویزیون های قدیمی و یا پروجکشن از یک منبع واحد تولید می شد، اما در تلویزیون های ال سی دی و بعدها در تلویزیون های ال ای دی با تحول زیادی روبرو شد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنمای خرید تلویزیون ال‌ جی را بخوانید.

فناوری LCD در تلویزیون های سامسونگ

در نسل های بعدی از ماتریس ها یا ستون های عمودی و افقی استفاده شد. این خاصیت به تولید دقیق رنگ مشکی که در بخش های بعدی به آن می پردازیم کمک زیادی کرد. نور پس از تابیده شدن باید از فیلتر تولید رنگ، که در اینجا کریستال مایع است عبور  می کند. در هر پیکسل کریستال سه رنگ وجود دارد. رنگ قرمز (RED)، سبز (GREEN) و آبی (BLUE) که به رنگ های RGB معروف هستند.

در بخش های بعدی با دقت تولید طیف رنگ SRGB بیشتر آشنا می شویم. در صورتی که کریستال مایع در پشت هریک از این رنگ ها پیچیده شود، نور مسدود شده و آن رنگ تولید نمی شود، اما اگر کریستال مستقیم باشد نور عبور کرده و رنگ تولید می شود. ترکیب و یا عملکرد منشور گونه هر کریستال می تواند رنگ های دیگر را تولید کند.

4. فناوری LED

 فناوری تلویزیون های LED نیز تا حد زیادی به تلویزیون های LCD شباهت دارد. اما استفاده از LED به عنوان منبع نور چند ویژگی به همراه دارد که گزینه های بهتری را برای خرید تلویزیون سامسونگ در اختیار شما قرار می دهد. اول اینکه در تلویزیون های LED، به علت کوچک بودن منبع نور، امکان تولید گرید یا ماتریس های نور پس زمینه دقیق تر وجود دارد.

دوم اینکه با امکان خاموش شدن تنها یک بخش از ال ای دی ها در مقایسه با نسل های اولیه که در آن یک نور واحد در کف یا بالای تلویزیون وجود داشت، امکان تولید ناحیه های کاملاً تاریک را ایجاد کرد تا امکان تولید رنگ مشکی مطلق را ایجاد کند. مصرف برق کمتر و تولید حرارت کمتر از دیگر ویژگی های تلویزیون های ال ای دی است.

تلویزیون‌های LED چه مزایا و ویژگی‌هایی دارند؟

تلویزیون‌های LED نسبت به تلویزیون‌های پلاسما و LCD مزایایی بسیاری دارند که تعدادی از آنها عبارتند از:

 • کم مصرف بودن : لامپ‌های به کار رفته در این تلویزیون،‌ نسبت به لامپ‌های فلورسنتی بسیار کم مصرف‌ است و می‌تواند میزان استفاده از برق را بشدت پایین آورد.
 • باریک بودن : لامپ‌های به کار رفته در این تلویزیون بسیار کوچک است. به این دلیل LED ها نسبت به پلاسما و LCD بسیار باریک‌تر هستند
 • وضوح و روشنایی بهتر : یکی دیگر از ویژگی‌های LED رزولوشن و روشنایی و کنتراست بهتر نسبت به پلاسما و LCD است.
 • سرعت روشن و خاموش شدن : این تلویزیون‌ها بسیار سریع‌تر از مدل‌های دیگر تلویزیون روشن می‌شوند و از زمان زدن دکمه‌ی پاور تا روشن شدن تلویزیون حدود یک میکرو ثانیه زمان نیاز است.
از دست ندهید
راهنمای خرید همزن برقی + نکات مهم خرید همزن برقی کاسه دار

5. فناوری OLED

عبارت OLED در نام این تلویزیون مخفف کلمه‌ی organic light-emitting diode به معنی «دیود ارگانیک گسیل دهنده‌ی نور» است. صفحه نمایشگر این تلویزیون از یک لایه مواد ارگانیک تشکیل شده که بین دو الکترود قرار گرفته است. در تلویزیون‌های LCD نور صفحه از طریق پس زمینه تولید می‌شود و رنگ‌های مختلفی را می‌گیرد ولی در تلویزیون‌های OLED رنگ‌ها توسط خود پیکسل‌های تلویزیون تولید می‌شود.

 فناوری OLED

این تلویزیون‌ها برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ معرفی و به بازار عرضه شدند. OLED ها قادرند رنگ مشکی را بسیار عمیق‌تر از تکنولوژی‌های دیگر به نمایش بگذارند. پیکسل‌های این تلویزیون در مقایسه با سایر تکنولوژی‌ها قابل کنترل است و می‌توانید به صورت مجزا آنها را کنترل کنید تا رنگ‌های شفاف‌تری را به وجود آورند. تلویزیون OLED در حال حاضر در دو دسته به بازار وارد می‌شوند:

 • RGB OLED: تلویزیون‌های RGB OLED مانند سایر تکنولوژی ها هر پیکسل از رنگ‌های قرمز، آبی و سبز تشکیل شده است.
 • White OLED: در تلویزیون‌های White OLED رنگ‌ قرمز، سبز و آبی با هم ترکیب و به رنگ سفید تبدیل می‌شود. این نور سفید از یک فیلتر رنگی عبور کرده و پیکسل‌های قرمز، سبز و آبی را تولید می‌کند.

تلویزیون‌های OLED چه ویژگی‌هایی دارند؟

در این قسمت مهم‌ترین ویژگی‌ ظاهری تلویزیون OLED بیان می‌شود:

 • باریک بودن : ضخامت این تلویزیون‌ها نسبت به سایر تکنولوژی‌ها بسیار کم است.
 • تصاویر سه بعدی : این تکنولوژی امکان تولید تصاویر سه بعدی که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته را دارد.
 • وضوح تصویر : در OLED شفافیت و کنتراست رنگ بسیار بالا بوده و تصاویر به واقعیت بسیار نزدیک است.
 • تصاویر تیره : ‌ OLED ها توانایی فوق العاده‌ای در زمینه نمایش تصاویر تیره و رنگ مشکی دارند و به راحتی می توانند تصاویر فیلم‌برداری شده در شب را نمایش دهند.
 • صفحه منحنی : این تلویزیون‌ها پنل انعطاف پذیری داشته و می‌توانند به شکل منحنی نیز ساخته می‌شوند.
 • ظاهر زیبا : یکی از ویژگی‌های منحصربفرد این تلویزیون‌ها باریک کردن قاب دور صفحه نمایش است که ظاهر بسیار زیبایی را به ‌OLED ها می‌بخشد و حس واقعی بودن تصاویر را بیشتر می‌کند.

6. فناوری QLED

تکنولوژی کوانتوم دات (Quantum Dot) در تلویزیون‌ها با قرار دادن یک لایه یا یک فیلم از نقطه‌های کوانتومی روی نور پس‌زمینه‌ی یک پنل ال ‌ای ‌دی معمولی کار می‌کند. لایه‌ی مورد بحث از ذرات بسیار ریزی تشکیل شده است. هر کدام از این ذرات با توجه به ابعاد بین ۲ تا ۱۰ نانومتری، نور جداگانه‌ای از خود ساطع می‌کند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون شیائومی را بخوانید.

ابعاد این ذرات، طول موج نور ساطع ‌شده از آن ‌ها را تعیین می‌کند و از این طریق رنگ‌ های مختلف ایجاد می‌شوند. سامسونگ مدعی شده است که نقطه‌ های کوانتومی می‌توانند بیش از یک میلیارد رنگ مختلف تولید کنند. در نسل سوم تلویزیون‌های کوانتوم دات که QLED نامیده می‌ شوند؛ ذرات، تغییر یافته‌اند و حالا مجهز به هسته‌های آلیاژ فلزی جدید و بدنه‌ی فلزی شده‌اند.

این تغییر باعث می‌شود رنگ‌ها واقعی‌تر تولید شوند و علاوه بر این، دقت رنگ‌ها در روشنایی زیاد بالاتر رود. فناوری QLED در عمل تفاوت چندانی با فناوری SUHD سامسونگ ندارد و تغییر نام درآن بیشتر جنبه های تبلیغاتی دارد. علاوه بر این برای خرید تلویزیون سامسونگ، نسل جدید تر این فناوری با نام Neo QLED از مینی LED برای تولید نور استفاده می کند، در بازار موجود است.

تلویزیون OLED و LED چه تفاوتی دارد؟

ممکن است در زمان خرید تلویزیون این سوال برای کاربران به وجود آید که LED و OLED چه تفاوتی دارند. تفاوت‌ LED و OLED عبارتند از:

 • در OLED حدود یک میلیارد رنگ قابل تشخیص است ولی در LED امکان تشخیص ۱۶ میلیون رنگ وجود دارد.
 • OLED به دلیل استفاده از فناوری HDR تضاد رنگ را بهتر تشخیص داده و تصاویری شبیه به تصاویر سه بعدی ایجاد می‌کنند.
 • در OLED فقط تعدادی از پیکسل‌ها که نیاز است، روشن می‌شود و بقیه پیکسل‌ها خاموش می‌ماند و مصرف برق را نسبت به LED کاهش می‌دهد.
 • کیفیت تصویر LED ممکن است ۴K ،FULL HD و  HD باشد ولی OLED تصویری با کیفیت ۴K و بسیار با کیفیت‌تر از LED  است.
از دست ندهید
راهنمای خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ + معرفی 10 ویژگی ضروری که هر ماشین ظرفشویی باید داشته باشد

چه تفاوتی بین تکنولوژی تلویزیون‌های LCD و OLED است؟

تفاوت تلویزیون‌هایLCD و OLED هم مانند OLED و LED است. زیرا تلویزیون‌های LED همان LCD هستند. مهمترین تفاوت بین LCD و OLED ها به شرح زیر است:

 • با توجه به تکنولوژی تلویزیون‌های OLED و عدم استفاده از نور پس زمینه، این تلویزیون‌ها در نسبت به LCD ها بسیار نازک‌تر و سبک‌تر هستند.
 • مصرف انرژی OLED ها به دلیل روشن شدن پیکسل‌های مورد نیاز، بسیار کمتر از LCD هاست.
 • در OLED چیزی به نام زاویه دید وجود ندارد. زیرا هر پیکسل از خودش نور تولید می‌کند و فرقی ندارد شما از چه زاویه‌ای به تلویزیون نگاه کنید ولی LCD زاویه بسیار محدودتری دارند.
 • با توجه به تکنولوژی به‌کار رفته در OLED قیمت آنها بسیار بیشتر از LCD  هاست.
 • زمان روشن شدن OLED بسته به مدل مختلف، متفاوت است ولی به طور میانگین حدود ۳۵ میلی ثانیه است ولی روشن شدن LCD اغلب بین ۲۰-۱۵۰ میلی ثانیه طول می‌کشد.
 • وضوح تصویر و کنتراست در OLED ها بسیار بیشتر از LCD است.
 • LCD ها در همه سایزها تولید و OLED ها در سایزهای بزرگتر از ۵۵ اینچ تولید می‌شود.
 • روشنایی OLED ها نسبت به LCD ها بسیار کمتر است .
 • رنگ مشکی در OLED بسیار عمیق‌تر از LCD ها نمایش داده می‌شود .
 • عمر تلویزیون‌های OLED نسبت به LCD کمتر است.

تلویزیون QLED با OLED چه تفاوتی دارد؟

تلویزیون QLED سامسونگ همانند تلویزیون‌های LCD هستند با این تفاوت که به جای لامپ‌های فلورسنتی از پیکسل‌های کوانتومی استفاده می‌کنند. تلویزیون‌های QLED تصاویر و رنگ‌ها را بسیار با کیفیت‌تر نشان می‌دهند. در این تکنولوژی نور به هیچ فیلتری تابیده نمی‌شود و از همان ابتدا رنگی است.

تلویزیون QLED با OLED

تفاوت OLED نسبت به QLED عبارت است از:

 • مصرف انرژی OLED نسبت به QLED‌ پایین‌تر است.
 • OLED نسبت به QLED‌ وزن کمتری دارد.
 • OLED ها نسبت به QLED‌ ها ظریف‌تر و باریک‌تر هستند.
 • میزان مقاومت OLEDها در برابر آب، ضربه و گرما بیشتر از QLED است.
 • قیمت تلویزیون‌های OLED نسبت به QLED بالاتر است.
 • عمر QLED به دلیل اینکه مشابه LCD است نسبت به OLED عمر بیشتری دارد.
 • OLED تا سایز ۷۷ اینچ تولید می‌شود ولی تلویزیون QLED‌ در سایز‌های بسیار بزرگتر و تا ۱۰۰ اینچ تولید می‌شود.

7. کیفیت تصویر

کیفیت تصویر مستقیماً با عوامل مطرح شده در بالا در ارتباط است. در کل برای تعریف کیفیت تصویر تلویزیون ها در تمامی برندها، دسته بندی مشخصی وجود دارد. ساده ترین تلویزیون ها در ایران به کیفیت HD مجهز هستند.این همان کیفیتی است که برنامه های کانال های مختلف تلویزیون با آن در حال پخش هستند.

البته در حال حاضر پخش تنها یک کانال در حالت 4K خبر از تغییر این روند در آینده ای نزدیک می دهد. کیفیت FHD در 2 رزولوشن، کیفیت QHD در 2 رزولوشن، کیفیت 4K یا UHD در 1 رزولوشن و در نهایت کیفیت 8K مواردی هستند  که در تلویزیون های سامسونگ در اختیار شما هستند. با افزایش کیفیت از HD به 8K رزولوشن صفحه نیز بیشتر می شود.

یعنی شما در 1 سانتیمتر مربع از صفحه نمایش تعداد بیشتری پیکسل تصویر در اختیار خواهید داشت. به این ترتیب با افزایش تعدادپیکسل در کیفیت ها بالاتر، شما به وضوح بیشترتصویر دسترسی پیدا می کنید. برای همین در صورتی که به دنبال خرید تلویزیون سامسونگ با ابعاد بزرگ هستید، به سراغ تلویزیونی بروید که توانایی پخش تصاویزی با کیفیت 4K و یا 8K را داشته باشد.

از دست ندهید
معرفی نکات مهم در انتخاب ماشین لباسشویی ال جی + بررسی کیفیت و ویژگی‌های بهترین ماشین لباسشویی ال جی

البته کیفیت تصویر جدیدتری وجود دارد که تلویزیون های سامسونگ از آن بهره می برند. تلویزیون NEO QLED سامسونگ با قابلیت های بیشتر توانایی پاسخ نیاز هر کاربری را دارند.

8. گستره دید تلویزیون سامسونگ

یکی از مواردی توصیه شده در راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ، بررسی گستره دید تلویزیونی است که انتخاب کرده اید. این مسئله در خانواده هایی با تعداد اعضای بیشتر از دو نفر نمود بیشتری پیدا می کند. زیرا در این حالت در اغلب موارد دو نفر از اعضای خانواده از زاویه غیر عمود مشغول به تماشای تلویزیون می شوند.

 گستره دید

در صورتی که تلویزیون مورد نظر به گسترده دید فوق عریض (Wide Viewing Angle) مجهز نباشد، نفرات کناری از کیفیت کمتری از تصویر بهره مند می شوند که می تواند بسیار دلسرد کننده باشد. پس در هنگام خرید و انتخاب مدل های مختلف به این نکته توجه کنید.

در مدل های QLED یا SUHD با چنن مشکلی مواجه نخواهید شد. پس اگر مدل انتخابی شما یکی از این مدلهاست، می توانید با خیال راحت خرید کنید. اما در صورتی که قصد خرید مدل های ساده تر و قدیمی تر تلویزیون های سامسونگ را دارید، بهتر است قبل از خرید، مشخصات تلویزیون را در سایت سامسونگ که به زبان فارسی نیز موجود است بررسی کنید.

9. رابط کاربری تلویزیون سامسونگ

در کل تلویزیونهای سامسونگ را به دو دسته هوشمند و غیر هوشمند تقسیم می کنیم. در تلویزیون های غیر هوشمند، شما با محدودیت های زیادی روبرو هستید و رابط کاربری نیز از امکانات کمتری برخوردار است. به همین دلیل شما در تلویزیونهای غیر هوشمند، به کدک های کمتری برای پخش ویدئو دسترسی دارید.علاوه بر این امکان استفاده از اپلیکیشن های استریم و پخش آنلاین فیلم در این تلویزیون ها وجود ندارد.

ضمن اینکه به علت محدودیت های کنترل، علی رغم امکان دسترسی به مرورگر در بسیاری از این تلویزیون ها، کاربری دشوار آن باعث شده تا طرفداران زیادی پیدا نکنند. در مقابل در تلویزیون های هوشمند شما به انبوهی  از امکانات دسترسی دارید.تلویزیون های هوشمند سامسونگ از یکی از  محصول خود سامسونگ، سیستم عامل و رابط کاربری تایزن استفاده می کنند.

رابط کاربری تلویزیون سامسونگ

شما در این سیستم عامل، به امکان گشت و گذار آن در صفحات وب، تماشای آنلاین فیلم در سایت ها و اپلیکیشن های استریم فیلم، امکان نصب اپلیکیشن های سرگرمی و بازی و کاربردی، پخش آنلاین و آفلاین موسیقی، پخش فرمت های مختلف فیلم با زیرنویس و امکان انتخاب صوت و زیرنویس هایس مختلف در فیلم، امکان انتقال و اشتراک گذاری تصویر از موبایل و کامپیوتر به تلویزیون، و بسیاری موارد دیگر دسترسی دارید.

در کل برای خرید تلویزیون سامسونگ، انتخاب تلویزیون هوشمند در هر شرایطی نیست به تلویزیون غیر هوشمند توصیه می شود. در صورتی که از تلویزیون غیر هوشمند استفاده می کنید، بهتر است از یک اندروید باک برای هوشمند سازی تلویزیون خود استفاده کنید.

10. اتصالات

پورت ها و اتصالات نقش مهمی در کاربری و خرید تلویزیون سامسونگ این محصولات بازی می کنند. در صورتی که تلویزیون به اتصالات مورد نیاز شما برای وصل کردن دستگاه های مختلف دسترسی نداشته باشد، کاربری آن به شدت محدود شده و شما در عمل با محدودیت های آزار دهنده ای مواجه می شوید.

برای مثال، فرض کنید که شما دارای آخرین نسل کنسول بازی هستید ، به علت نبود پورت  HDMI مناسب، عملاً امکان استفاده از نرخ بروزرسانی بالا در تلویزیون خود را در هنگام بازی نداشته باشید. این نقص در عمل نه تنها عملکرد تلویزیون را تحت تاثیر قرار می دهد، بلکه شما را از ویژگی های مهم کنسول بازی نیز محروم می کند. به همین دلیل در هنگام خرید به این موارد توجه کنید:

 • تعداد کافی پورت HDMI برای اتصال دستگاه های مختلف
 • استفاده از آخرین فناوری های HDMI مانند HDMI 2.1 برای کنسول های بازی
 • استفاده از فناوری ARC برای اتصال هوشمند سینمای خانگی یا کنسول ها
 • استفاده از پورت AV یا آنالوگ یا Component برای دستگاه های قدیمی
 • استفاده از تیونر و امکان اتصال مستقیم آنتن بدون نیاز به ستاپ باکس
 • استفاده از خروجی های صدا دیجیتال یا اپتیک برای سیستم های صوتی 5.1 یا 7.1 Surround
 • استفاده از بلوتوث و وای فای برای اتصالات بی سیم
 • استفاده از اتصال LAN بای اتصال کابلی شبکه و اینترنت (این اتصال از ثبات بیشتری برخوردار است)
 • پورت USB به تعداد کافی برای اتصال انواع حافظه و تماشای محتوای تصویری در تلویزیون یا ضبط تصویر تلویزیون در هارد اکسترنال
از دست ندهید
بررسی نکاتی برای خرید ماشین ظرفشویی ال جی + معرفی برنامه های ماشین ظرفشویی ال جی 

11. طراحی و فرم تلویزیون سامسونگ

سامسونگ یکی از متنوع ترین مجموعه های تلویزیون را روانه بازار کرده است. سری Frame و Serif با ظاهری هنری بیشتر شبیه به یک تابلوی هوشمند آثار هنری هستند که می توانند کیفیتی بی نهایت یک تلویزیون هم در اختیار شما قرار می دهند. اگر در خرید تلویزیون سامسونگ، به دنبال تکمیل دکوراسیون منزل شیک خود با یک تلویزیون خاص و منحصر به فرد هستید، این دو سری نیاز های زیبایی پسندانه شما را در کمال برطرف می کنند.

طراحی و فرم تلویزیون سامسونگ

تلویزیون های منحنی نیز برای مدتی در میان محصولات سامسونگ دیده شدند، اما خیلی زود از مرکز توجه خارج شدند. این اتفاق برای تلویزیون های سه بعدی نیز رخ داد. توصیه ما به شما در خرید تلویزیون سامسونگ، دوری از این فناوری هاست، زیرا علی رغم خاص بودن آنها، محدودیت هایی را نیز به شما تحمیل می کنند.

برای مثال در تلویزیون های منحنی، تماشاگران کناری با محدودیت بیشتری مواجه می شوند. همچنین تلویزیون های سع بعدی تنها برای تعداد محدودی از فیلم ها کاربرد دارد و در عمل روند تولید نسخه های سه بعدی فیلم ها متوقف شده است. پس شما در خرید این تلویزیون، هزینه هنگفتی را برای قابلیتی فراموش شده صرف می کنید.

12. ریموت تلویزیون سامسونگ

همراه همیشگی تلویزیون ها، ریموت کنترل‌ها هستند و از زمان‌های قدیم این همراه، اهمیت داشته و همچنان نیز دارد. معمولا خریداران توقع دارند وقتی محصولی حرفه‌ای و هوشمند خریداری می‌کنند؛ ریموت کنترل هوشمندی نیز همراه آن‌ها باشد پس خوشحال باشید که سامسونگ ریموت کنترل‌های هوشمند و جذابی دارد. در این راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ 2 نوع از ریموت کنترل‌های این برند که همراه خیلی از محصولات هستند را بررسی کرده‌ام تا با آن‌ها آشنا شوید.

ریموت کنترل One Remote Control

اولین ریموت‌ هوشمند سامسونگ این نوع ریموت‌ها هستند شما با خرید تلویزیونی که این ریموت ها را دارند می‌توانید هر دستگاه هوشمند و غیر هوشمندی مثل ویدیو پلیر‌‌ی که وصل شده را کنترل کنید. سامسونگ بدنه‌ی این محصولات را با مواد بازیافتی تولید کرده و دکمه‌های کاربردی هم برای استفاده شما طراحی شده است.

ریموت کنترل SolarCell خورشیدی

سامسونگ در سال 2021 از این ریموت‌های جدید و کم مصرف که با انرژی خورشیدی شارژ می‌شوند؛ رونمایی کرده است. این ریموت کنترل‌ها با مواد بازیافتی تولید شده‌اند و سامسونگ باز ثابت کرد که دوست دار طبیعت است. ویژگی خاص و بسیار جدید این ریموت‌ها، کار کردن با امواج رادیویی می‌باشد و امواج رادیویی راه دیگری هستند که می‌توانید شبانه‌روزی ریموت خودتون را شارژ نگه دارید و اصلا نیازی به باتری‌های یک بار مصرف نداشته باشید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنمای خرید تلویزیون سامسونگ آشنا شدید. همچنین از تفاوت تلویزیون‌های LED و OLED و QLED آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مططرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

آیا تلویزیون‌های سامسونگ برای بازی‌های ویدئویی مناسب هستند؟

تلویزیون‌های سامسونگ یک انتخاب عالی برای استفاده از بازی‌های ویدیویی هستند. بسیاری از مدل‌های تلویزیون این برند که در مقاله مورد بررسی قرار گرفته‌ند، ویژگی‌های قدرتمندی را برای بهبود تجربه بازی‌های ویدیویی ارائه می‌دهند.

تلویزیون های اقتصادی سامسونگ رو چگونه بشناسیم؟

تلویزیون سامسونگ سری Crystal UHD و برخی تلویزیون های سری Q محصولات اقتصادی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا