لوازم خانگی

راهنمای خرید کولر گازی + معرفی خصوصیات بهترین کولرگازی

در جدیدترین راهنمای خرید کولرگازی اشاره زیادی به سطح انرژی کولر شده است. این فاکتور در واقع سطح بهره وری انرژی الکتریکی را مشخص می‌سازد. در واقع این معیار سبب می‌شود، تا متوجه شویم که چه میزان از انرژی الکتریکی به سرما تبدیل خواهد شد. هر میزان که EER بیشتر در نظر گرفته شود دستگاه وضعیت خنک کننده بهتری خواهد داشت.با استفاده از راهنمای خرید کولر گازی می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. کولرهای گازی در مدل‌های اسپلیت دیواری، پنجره ای، پرتابل و ایستاده دسته بندی می‌شوند هر یک شرایط خاص خود را دارند و به شکل کاملاً حرفه‌ای دسته‌بندی شده‌اند.


فهرست مطالب


راهنمای خرید کولرگازی بر اساس مدل

با بررسی راهنمای خرید کولر گازی، خرید هوشمندانه ای داشته باشید. اولین چیزی که در خرید کولر گازی باید به آن دقت کنید، مدل کولر است. در واقع شما باید بر اساس فضایی که قرار است کولر در آن قرار بگیرد شرایط را ارزیابی کنید؛ در این مقاله راهنمای خرید کولرگازی کامل برای شما توضیح داده‌ایم که چه نوع کولری را خریداری کنید.

مثلاً کولر گازی پنجره ای در لیست ابتدایی ترین و البته تا حدودی ساده‌ترین مدل کولر گازی قرار دارد. این کولرها یک سیستم یک تکه هستند و همه اجزای سیکل تبرید در داخل آن قرار گرفته است. کمپرسور و فن ها در داخل این پک قرار می‌گیرند. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین کولرگازی ها هستید. آیا با جدیدترین تلویزیون های سامسونگ آشنا شده اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون سامسونگ را بخوانید. این کولرها در کنار پنجره و یا کانال مورد نظر وارد می شود. موضوعی که در خرید کولر گازی پنجره ای باید دقت کنید ابعاد پنجره شما است.

کولرگازی

وقتی این تجهیزات در داخل پنجره قرار می‌گیرد سبب می‌شود که صدای کمپرسور از داخل منزل به گوش برسد و به طور کلی سرما با صدا همراه است. مصرف این کولرها نیز تا حدودی بالا است. اگر به دنبال این هستید که کولر گازی چگونه کار می‌کند و کولر گازی چیست بدانید.

کولر گازی اسپیلت:

نوع دیگری از کولرها وجود دارند که اسپیلت دیواری نامیده می شوند و البته که این کولرها دو قسمتی هستند. یک قسمت برای داخل اتاق و قسمت دیگر یعنی موتور خارج از اتاق قرار می گیرد. این مدل از کولر ها به نسبت مدل های پنجره ای صدای کمتری دارند چون موتور خارج از فضای استفاده قرار گرفته است. این کولر ها فضایی از داخل اتاق را اشغال می‌کنند.

کولر گازی پرتابل:

کولر گازی پرتابل از دسته کولرهای یک تکه محسوب می شوند و فقط دارای یک لوله خرطومی پلاستیکی هستند که پشت آن برای تخلیه گرمای موتور استفاده شده است. این مدل از کولرها نیاز به نصب و لوازم خاصی ندارند و به طور کلی برای فضاهای کوچک گزینه خوبی هستند. زیر این کولرها دارای چرخ بوده و قابلیت حمل برای آن در نظر گرفته شده است.

در نهایت مدل دیگری از کولر گازی وجود دارد که ایستاده بوده و به طور کلی بر خلاف کولرهای متحرک دو تکه هستند و یک بخش آن خارجی است. این کولرها دارای پنل اصلی بوده و این پنل روی زمین قرار می گیرد. اگر دقت کنید کندانسور این کولرها می بایست در بخش بیرون از محل نصب قرار بگیرند.

از دست ندهید
راهنمای خرید یخچال فریزر + معرفی امکانات و قابلیت های یخچال‌های هوشمند

این مدل از کولرها قدرت پرتاب هوای بالایی دارند و توانایی آنها در سرمایش و گرمایش زیاد است و برای سالن های وسیع نیز استفاده می شود و به طور کلی برای محل های بزرگ مناسب هستند. راهنمای خرید کولر گازی برای همه محیط ها نیاز است.

راهنمای خرید کولرگازی بر اساس واحد اندازه گیری ظرفیت

یکی از موارد مهمی که در راهنمای خرید کولرگازی بسیار به آن تاکید شده است بررسی واحد اندازه گیری ظرفیت کولرهای گازی است. به طور کلی واحد اندازه گیری ظرفیت کولرگازی به صورت بی تی یو BTU شناخته می‌شود و نشان دهنده میزان سرمایش دستگاه است. در واقع این واحد اندازه گیری میزان سرمایی که وارد محیط می‌شود را مشخص می شود و به این معنی نیست که کولر باد خنک تری می‌زند. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین کولرگازی ها هستید. آیا با جدیدترین ظرفشویی های سامسونگ آشنا شده اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانی مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ را بخوانید.

کولرگازی

به طور کلی میزان ظرفیت کولرگازی شما بر اساس مساحت و نوع فضا و همینطور شرایط آب و هوایی فرق خواهد کرد. در این راستا ظرفیت کولرهای گازی نسبت به مساحت فضا را ارزیابی می‌کنیم.

ظرفیت کولر گازی:

مثلاً اگر مساحت فضای شما بین 10 تا 25 متر مربع باشد ظرفیت برای آن کولر گازی 12 هزار بی تی یو مناسب است. یا اگر مساحت فضای شما بین 30 الی 40 متر مربع باشد ظرفیت برای آن کولر گازی 18 هزار بی تی یو اعلام می شود. حال اگر مساحت فضا بین 40 الی 60 متر مربع باشد ظرفیت برای آن کولر گازی 24 هزار بی تی یو خواهد بود. در نهایت مساحت 60 الی 100 را شامل شده است که شامل کولر گازی 30 هزار بی تی یو می شود.

کولرگازی

اینطور که مشخص است مساحت بین 90 الی 130 متر مربع به طور کلی ظرفیتی برابر با کولر گازی 36 هزار بی تی یو دارد و برای بیش از 170 متر مربع نیاز به ظرفیت 48 هزار بی تی یو خواهد بود. پس در راهنمای خرید کولر گازی این موارد بسیار پر اهمیت بوده و رویکرد اجرایی آن به شکل قابل قبولی ارزیابی می‌شود.

  • اگر هم به دنبال خرید کولرگازی های ایستاده هستید و می خواهید راهنمای خرید انواع مدل های کولر ایستاده را بدانید، بهتر است مقاله راهنمای خرید کولر گازی ایستاده را کامل مطالعه کنید.
  • یا اگر به دنبال خرید کولر پنجره‌ای هستید. حتما برای خواندن این مقاله راهنمای خرید کولر گازی پنجره ای اقدام کنید. مسلما با شناخت درست و حرفه‌ای این محصولات می‌توانید محصول باکیفیت‌تری را خریداری کنید و از آن بهره ببرید.

چه عواملی در تعیین ظرفیت اسپلیت اثر بخش است؟

به طور کلی در راهنمای خرید کولرگازی، یک سری عوامل اهمیت زیادی دارد. اما باید دقت کنید که به طور کلی در تعیین ظرفیت اسپلیت می بایست در ابتدا به میزان رفت و آمدها دقت شود. میزان رفت و آمدها در یک فضا از عوامل بسیار موثری است که در نهایت بر روی ثابت ماندن دمای محیط تاثیر می‌گذارد. یعنی اگر فضای محیط به صورتی باشد که رفت و آمد بیشتر شود، به طور کلی خرید کولرگازی با ظرفیت بالا گزینه بهتری است.

از دست ندهید
بررسی امکانات و قابلیت های تلویزیون شیائومی مدل های 2023 و 2022

موضوع بعدی در خصوص آب و هوا است. آب و هوا روی عملکرد کولرگازی بسیار تاثیرگذار است. فرض کنید قرار به خرید کولر گازی برای مناطق جنوبی کشور است در این صورت کولر گازی با ظرفیت حداقل 18 هزار یا 24 هزار بی تی یو گزینه مناسبی خواهد بود. کولرهای گازی حاره ای یکی از انواع کولرهای گازی موجود هستند که برای آب و هوای گرم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

از سوی دیگر ارتفاع سقف نیز بخش مهمی است که در راهنمای خرید کولرگازی به آن اشاره شده است. عواملی که روی ظرفیت کولر گازی تاثیر می‌گذارد باید به دقت ارزیابی شود. مثلاً ارتفاع سقف ساختمان باید بین 2/7 الی 2/9 متر ارزیابی شود و در صورتی که ارتفاع سقف از اندازه گفته شده بیشتر باشد نیاز است که ظرفیت اسپلیت نیز بیشتر شود.

راهنمای خرید کولرگازی بر اساس کمپرسور

کمپرسور یا موتور بخش مهم و به نوعی قلب تپنده برای هر دستگاهی محسوب می‌شود. کمپرسورها از حیاتی‌ترین قطعاتی هستند که شرایط خاص خود را دارد. دستگاه‌های تهویه مطبوع نیز از این قاعده مستثنا نیستند.در کمپرسورهای پیستونی در داخل سیلندر از یک پیستون استفاده شده است که برای فشرده کردن مبرد مورد استفاده قرار می‌گیرد. ظرفیت کمپرسور پیستونی معمولاً در حدود 16 الی 37 هزار بی تی یو اعلام شده است و به طور کلی یکی از مشکلاتی که برای این کمپرسور وجود دارد این است که صدای زیادی تولید می‌کند. این مدل از کمپرسورها مشهور به کمپرسور رفت و برگشتی هستند.

کمپرسوری روتاری از دیگر کمپرسورهایی است که مکانیزم جابجایی مثبتی دارد و از نوع چرخشی طراحی شده است. این مدل از کمپرسورها برای مناطقی که حجم فشار و هوا بالا باشد استفاده می‌شود.ظرفیت این سبک از کمپرسور ها بین 6 الی 35 هزار بی تی یو ارزیابی شده است. کمپرسورهای روتاری صدای کمتری تولید می‌کنند و مصرف آنها نیز بهینه‌تر است. در این مقاله راهنمای خرید کولرگازی سبب می‌شود تا بتوانید محصولی با کیفیت خریداری کنید.

از سوی دیگر کمپرسور اسکرول وجود دارد که به صورت مارپیچی است. این کمپرسورها دارای حرکت مختلف دو مارپیچ داخلی هستند که سبب فشرده شدن گاز ها خواهند شد. یکی از مارپیچ ها حالت ثابت داشته و دیگری متحرک هستند. از سوی دیگر حرکت حلزون متحرک نیز سبب فشرده شدن گازها می‌شود.

کدام کمپرسور را انتخاب کنیم؟

در راهنمای خرید کولر گازی حتماً پیش می‌آید که کدام یک را انتخاب کنیم. و به طور کلی در بین انواع کمپرسورها، مدل اسکرول بهترین گزینه برای شما خواهد بود و بهترین عملکرد را نسبت به کمپرسورهای روتاری و پیستونی از خود نشان می‌دهد. کمپرسور روتاری در لیست پرکاربردترین کمپرسورهای کولر گازی قرار گرفته‌اند.

بسیاری از افراد سوال می‌کنند که آیا کمپرسورهای اینورتر خریداری کنیم یا معمولی؟ اینورتر بودن به واسطه بُرد الکترونیکی به کمپرسور افزوده می‌شود و به طور کلی در همه کمپرسورها شرایط استفاده از اینورتر وجود دارد، و هر کولر گازی از سیستم اینورتر استفاده کند، جزء کولرگازی های کم مصرف هستند.

کولرگازی

در کولرهای غیر اینورتر اگر دمای محیط به حد مشخص و دلخواه برسد، کمپرسور خاموش خواهد شد. حال اگر زمان بگذرد و دمای محیط بیشتر شود، کمپرسور دوباره آغاز به کار می‌کند. در صورتی که کولر دارای کمپرسور مخصوصی باشد و به سیستم اینورتر مجهز باشد، زمانی که به دمای مطلوب می‌رسد دیگر کمپرسور خاموش نمی‌شود، بلکه دور موتور کاهش می‌یابد و در نهایت دور موتور تغییر می‌کند.

چه فرقی بین کولرهای معمولی و اینورتر وجود دارد؟

حتماً برای شما سوال است که متغیر بودن دور موتور چقدر مهم است و چه مزیتی را شامل می‌شود. یکی از مزایای خوبی که برای کولرهای گازی اینورتر در نظر گرفته می شود انرژی مصرفی است. در واقع در این کولرها مصرف انرژی کولر به نسبت نوع معمولی کمتر است. این رویکرد سبب می‌شود که مصرف برق هم کمتر شود. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین کولرگازی ها هستید. آیا با جدیدترین تلویزیون های شیائومی آشنا شده اید؟ البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون شیائومی را بخوانید.

از دست ندهید
بررسی ویژگی ها و فاکتورهای مهم پرفروش ترین ماشین های ظرفشویی Samsung

بازسازی و تعمیرات کولر گازی اینورتر:

در کولرهای اینورتر یک سری سیستم پیچیده استفاده شده است که به کیفیت بیشتر کار می افزاید. دقت کنید که وقتی سیستم پیچیده تر باشد در نهایت تعمیرات نیز هزینه بیشتری خواهد داشت. این سبک از کولرها باید توسط افراد متخصص تعمیر شوند.موضوع دیگر مربوط به میزان سردسازی است. در واقع یکی از مهمترین تفاوت ها این است که سرعت تولید هوای سرد در مدل اینورتر به نسبت مدل معمولی بیشتر است و این موضوع روی کیفیت نهایی کار تاثیر می گذارد.

راهنمای خرید کولرگازی بر اساس میزان برق مصرفی

به هر حال میزان مصرف برق کولرهای پنجره ای بسیار زیاد است و این موضوع باید پیش از خرید دقت شود. بهتر است به اینورتر بودن کولر حتماً دقت داشته باشید و فاکتورهای بعدی را هم لحاظ کنید. از سوی دیگر بررسی کنید که برق مورد نیاز کولر تان چطور تامین می‌شود. بسیاری از کولرهای خانگی با برق های تک فاز کار می کنند و برخی نیز به برق های سه فاز وصل هستند.

میزان برق مصرفی

برای کولرهای پنجره ای و اسپلیت برق تک فاز گزینه مناسبی خواهد بود. در صورتی که کولر شما ایستاده باشد و برای فضاهای شلوغ طراحی شود نیاز به برق سه فاز است. راهنمای خرید کولرگازی به شما کمک می کند تا انتخاب بهتری داشته باشید.

راهنما خرید کولرگازی بر اساس پرتاب باد

منظور از پرتاب باد این است که کولر تا چه فاصله ای می تواند باد خنک را انتقال دهد. معمولاً فروشندگان کولر گازی این رویکرد را بر اساس متر محاسبه می کنند. هرچه پرتاب با بیشتر باشد یعنی کولری که خریداری کرده اید کیفیت بهتری دارد. برخی از کولرها از نظر فناوری بسیار جذاب طراحی شده اند و به طور کلی قدرت پرتاب انها نیز قابل قبول است.

راهنمای خرید کولرگازی بر اساس سطح انرژی

در جدیدترین راهنمای خرید کولرگازی اشاره زیادی به سطح انرژی کولر شده است. این فاکتور در واقع سطح بهره وری انرژی الکتریکی را مشخص می سازد. در واقع این معیار کمک می کند تا متوجه شویم که چه میزان از انرژی الکتریکی به سرما تبدیل خواهد شد. هر میزان که EER بیشتر در نظر گرفته شود دستگاه وضعیت خنک کننده بهتری خواهد داشت. اگر میزان EER بالاتر بوده و سطح اینورتر خوب باشد، در نهایت دستگاه بازده بالاتری خواهد داشت.

با توجه به راهنمای خرید کولرگازی خرید شما ارزش بیشتری خواهد داشت. بگذارید برای شما یک مثال جالب بزنیم. فرض کنید شما یک کولر گازی 18 هزار بی تی یو با گرید ++A خریداری کرده اید. این کولر در مقابل کولر با گرید G بیش از 40 درصد در میزان مصرف برق صرفه جویی می‌کند.

معرفی خصوصیات بهترین کولرگازی

حال که از طریق جدول راهنما با چگونگی انتخاب نوع و ظرفیت کولر گازی بر اساس متراژ ساختمان آشنا شدید، بد نیست کمی هم خصوصیات بهترین کولر گازی را بررسی کنیم.از این طریق می توانیم بهترین کولر گازی بر اساس متراژ ساختمان خود را به راحتی انتخاب کنیم.

1- مصرف پایین انرژی

اولین و اصلی ترین دغدغه افراد در انتخاب کولر گازی این است که مصرف برق پایینی داشته باشد، تا مجبور نباشند، آخر ماه قبض های سنگینی را بابت آن پرداخت کنند.اگر به دنبال کولر گازی کم مصرف هستید، به شما توصیه می کنیم حتماً قسمت انتخاب کولرگازی بر اساس متراژ را در نظر داشته باشید و بعد به انتخاب مارک کولر گازی بپردازید.در غیر این صورت، اگر ظرفیت کولر گازی انتخابی شما بیشتر از متراژ ساختمان مورد نظرتان باشد، باید هزینه های زیادی را بابت مصرف انرژی بی دلیل بپردازید.

مصرف پایین انرژی

حتی عکس این ماجرا هم هزینه بردار است، چرا که اگر ظرفیت کولر گازی کم تر از متراژ ساختمان باشد، کمپرسور دستگاه باید دائماً مشغول به کار باشد، که باز هم نیاز به تعمیر کمپرسورکولر گازی و صرف هزینه های بیشتر وجود دارد.

از دست ندهید
راهنمای خرید ماشین ظرفشویی سامسونگ + معرفی 10 ویژگی ضروری که هر ماشین ظرفشویی باید داشته باشد

رده مصرفی:

نکته دیگر اینکه کولرگازی خود را فقط از بین کم مصرف ها انتخاب کنید، رده مصرفی A متعلق به کم مصرف ترین وسایل برقی است، که کولرگازی هم از این قائده مستثنی نیست.تجهیز بودن کولر گازی به سیستم اینورتر یک مسئله بسیار تاثیرگذار در مصرف انرژی کولر گازی محسوب می شود.چرا که اگر کولر گازی به سیستم اینورتر تجهیز باشد، کمپرسور دور متغیر موجود در آن مجبور نیست برای هر بار تغییر دما روشن و خاموش شود.

بلکه فقط دور موتور را کاهش می دهد، از این طریق شوک وارد شده به کمپرسور برای هر بار روشن و خاموش شدن حذف شده و انرژی الکتریکی برای این منظور تا حدود ۶۰ درصد کاهش پیدا می کند.وجه داشته باشید که اگر به دنبال کولر گازی اینورتر دار هستید، می توانید کولر خود را از میان کولر گازی های اسپلیت و داکت اسپلیت با قابلیت نصب اینورتر انتخاب کنید.

هوشمند بودن یا نبودن سیستم کنترل کولر گازی نیز تاثیر بسیار زیادی در مصرف انرژی دستگاه می تواند داشته باشد.کولر گازی های هوشمند را می توان بر اساس برنامه ریزی ترموستات دیجیتالی اتاقی و یا حتی اپلیکیشن گوشی های هوشمند به راحتی و بدون حضور فیزیکی در محل کنترل و برنامه ریزی کرد.

2- صدای پایین کولرگازی

اگر پای صحبت بسیاری از افرادی که از کولر گازی استفاده می کنند، بنشینید، متوجه خواهید شد که اکثر آن ها از صدای کولر گازی خود ناراضی هستند.هر چند که ممکن است صدا دادن پنل کولر گازی به دلیل عوامل تعمیری دستگاه باشد، ولی در بیشتر موارد کولر گازی نو صدای بلندی دارد، که باعث سلب آسایش مصرف کننده شده است.

صدای پایین کولرگازی

برای اینکه بدانید صدای کولر گازی کم است یا خیر، کافیست یک نگاهی به برچسب مشخصات محصول یا دفترچه راهنمای آن بیاندازید.صدای کولر گازی را در واحد دسی بل بیان می کنند، اگر کولر گازی صدایی به اندازه ۲۵ دسی بل داشته باشد، جزو کم صدا یا بهتر بگوییم بی صداترین کولر گازی ها قرار می گیرد. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانی مقاله خرید تلویزیون ال‌ جی را بخوانید.

در مقابل صدای کولر گازی بالاتر از ۵۰ دسی بل واقعاً آزاردهنده خواهد بود. توجه داشته باشید که یکی از معایب کولر گازی های پرتابل است که معمولاً بالاترین صدا، در حدود ۵۵ دسی بل را تولید می کنند.

3- قدرت سرمادهی یا بازدهی بالا

توقع ما از نصب کولر گازی تولید سرما است و اگر قابلیت عملکرد در حالت گرمایش را داشته باشد، تولید گرمای مطلوب است. پس این انتظار بیجایی نیست که دوست داشته باشیم کولر گازی انتخابی قدرت و بازدهی بالایی داشته باشد.بخش مهمی از قدرت سرمادهی کولر گازی به نوع کمپرسور یا همان موتور دستگاه مربوط می شود. لازم است بدانید کمپرسورهای کولر گازی در مدل های پیستونی، روتاری و اکسترول می باشند.

قدرت سرمادهی یا بازدهی بالا

در میان کمپرسورهای ذکر شده، کمپرسور پیستونی دارای بیشتری صدا و کم ترین بازدهی، کمپرسور روتاری دارای کم ترین صدا و بازدهی مناسب و کمپرسور اکسترول بهترین آن ها در قدرت بازدهی و صدای پایین است.به همین دلیل کولرهای گازی دارای کمپرسور اکسترول از باقی مدل ها گران تر هستند. نوع کمپرسور کولر گازی انتخابی خود را می توانید از روی برچسب محصول شناسایی کنید.

از دست ندهید
راهنمای خرید جارو شارژی + راهنمای استفاده از جارو شارژی

4- زیبایی ظاهری کولرگازی

امروزه انواع کولر گازی جزء جدایی ناپذیر دکوراسیون داخلی ساختمان ها محسوب می شوند، در نتیجه نمی توان از تاثیر ظاهر کولر گازی بر زیبایی دکوراسیون خانه ها چشم پوشی کرد.در این بین معمولاً کولر گازی های اسپلیت جزو زیباترین کولر گازی ها محسوب می شوند، که اکثراً به همین دلیل از طرف مصرف کنندگان انتخاب می شوند.کولر گازی های پرتابل، پنجره ای و ایستاده نیز به ترتیب در رده های بعدی انتخابی از لحاظ جلوه و زیبایی ظاهری قرار می گیرند.

5- داشتن خدمات پس از فروش و گارانتی

هر چند که کولر گازی از نوع بهترین آن ها باشد، لازم است حداقل سالی یک بار برای سرویس کولر گازی اقدام شود.علاوه بر این از آنجا که این وسیله با برق کار می کند، احتمال وارد شدن آسیب به سیستم آن وجود دارد.بنابراین لازم است شرکت فروشنده کولر گازی تمامی خدمات مرتبط به نصب، سرویس و تعمیر کولر گازی را به مشتری ارائه دهد.

متاسفانه برخی از شرکت های خارجی فقط کولر گازی را وارد کشور می کنند و دیگر کاری با سرویس، نصب و تعمیر دستگاه ندارند.در این صورت خسارت اصلی به خریدار وارد می شود که مجبور است برای پیدا کردن یک قطعه تعویضی برای کولر گازی کل بازار را جستجو کند.

یا حتی برای نصب آن باید به سراغ تمامی سرویسکاران کولر گازی برود تا در نهایت با صرف هزینه های بسیار بالا، کولر گازی او را نصب کنند.به خاطر داشته باشید، در صنف لوازم خانگی برقی، هر چه محصول مدت زمان گارانتی طولانی تری داشته باشد، به این معنی است که سازنده آن از کیفیت محصول ارائه شده مطمئن تر است.پس به دنبال کولر گازی با گارانتی طولانی مدت و بدون قید و شرط باشید، تا در صورت ضرورت دچار مشکل نشوید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنمای خرید کولر گازی آشنا شدید. همچنین از ویژگی های آنها آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

مشخصات یک برند خوب در زمینه کولرگازی چیست ؟

بهتر است محصولی که قصد خرید آن را دارید در سطح جهان و بازار ایران خوش نام باشد. البته این امر به تنهایی مهر تایید بر کیفیت کامل آن محصول نیست. کولر گازی انتخاب شده باید دارای خدمات پس از فروش پاسخگو و ترجیحاً شبانه‌روزی باشد. همچنین قیمت کالا با کیفیت کالا باید همخوانی لازم را داشته باشد. هنگام خرید توجه به این نکته که محصول مورد نظر ما چه میزان در به روز رسانی طرح و مدل وسیستم های جدید و کم مصرف موفق بوده است نیز لازم است.

مبرد چیست و چرا در کولرهای گازی استفاده می شود؟

مبرد گازی است که قابلیت جذب و دفع حرارت آن بالا باشد این گازها که نقطه جوش شان حدودا ۳۰ تا ۴۰ درجه زیر صفر است در سیکل های تبرید استفاده می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا