لوازم خانگی

بررسی ویژگی ها و فاکتورهای مهم پرفروش ترین ماشین های ظرفشویی Samsung

خرید بهترین ماشین ظرفشویی برای خانواده‌های ایرانی، بسیار حائز اهمیت است. خصوصاً اگر بخواهند ماشین ظرفشویی را از میان برندهای معتبری مانند سامسونگ خریداری کنند. خرید پرفروش ترین ماشین ظرفشویی سامسونگ شاید به نظرتان سخت بیاید. بنابراین برای حل مشکل شما در زمینه انتخاب بهترین ماشین ظرفشویی Samsung، قصد داریم تا در این مقاله به ویژگی‌های برتر ماشین‌های ظرف‌شویی این برند اشاره‌کنیم.


فهرست مطالب


معرفی انواع ماشین ظرفشویی Samsung

قبل از اینکه بخواهیم سراغ موضوع اصلی برویم، اجازه بدهید با انواع ظرفشویی‌هایی که Samsung عرضه می‌کند آشنا شویم.در حالت کلی شامل سه دسته هستند:

  • ماشین ظرف‌شویی توکار
  • ماشین ظرف‌شویی رومیزی
  • ماشین ظرف‌شویی ایستاده

تنوع در نحوه قرار گرفتن ماشین ظرفشویی Samsung به شما این امکان را می‌دهد تا محصولی را بر اساس شکل آشپزخانه یا خانه‌تان انتخاب کنید. در ادامه هرکدام از سیستم‌های ظرفشویی را ازنظر قرارگیری توضیح می‌دهیم تا بهترین ظر‌فشویی سامسونگ را با توجه به شکل و شمایل خانه‌تان انتخاب کنید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی ال جی را بخوانید.

ظرفشویی توکار

برای خرید بهترین ماشین ظرفشویی توکار Samsung، باید محلی را از قبل برای آن تعیین کرده باشید. این ظرفشویی در داخل کابینت جای گذاری می‌شود و به‌هیچ‌عنوان امکان جابه‌جایی و تغییر محل برای آن وجود ندارد.

ظرفشویی رومیزی

انتخاب ظرفشویی رومیزی سامسونگ برای افرادی که با محدودیت مکان مواجه هستند، مناسب است. زیرا امکان گذاشتن آن در درون کابینت و تغییر مکان آن به‌آسانی امکان‌پذیر است و همچنین ظرفیت آن بین 6 تا 8 نفر است.

از دست ندهید
بررسی تلویزیون شیائومی 65 اینچ و 55 اینچ + معرفی 5 مدل برتر

ظرف‌شویی ایستاده

این نمونه از ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ، مانند لباسشویی‌ها، مکان خاصی برای نصب و راه‌اندازی نیاز دارند. استفاده از این ظرف‌شویی برای خانواده‌های پرجمعیت توصیه می‌شود، زیرا از ظرفیت بالای 12 نفر برخوردارند.

فاکتورهای مهم در خرید پرفروش ترین ماشین ظرفشویی Samsung چیست؟

برای انتخاب بهترین ماشین ظرفشویی Samsung لزوماً نیازی نیست تا پول هنگفتی بپردازید، بلکه می‌بایست بهترین مورد را از نظر کارایی و استفاده برای خود و خانواده‌تان تعیین کنید. کالایی که هم بر اساس بودجه‌تان باشد و هم بهترین کیفیت را در برآورده ساختن نیازهایتان ارائه کند.

در ادامه به فاکتورهای مهمی که در زمان خرید ظرفشویی سامسونگ باید توجه کنید اشاره‌کرده‌ایم:

  • مشخصات ظاهری
  • ظرفیت دستگاه
  • جنس مخزن شستشو
  • داشتن قفل کودک
  • حسگر ضد خروج آب
  • بازدهی انرژی

مشخصات ظاهری ظرفشویی Samsung

بهترین ظرفشویی سامسونگ باید بتواند جایگاه خودش را در آشپزخانه‌تان پیدا کند، برای این کار بهتر است تشخیص بدهید به چه نوع ظرفشویی از نظر رومیزی، ایستاده یا توکار نیاز دارید. علاوه بر آن توجه به رنگ و طرح هم در لیست مشخصات ظاهری قرار می‌گیرد.

ظرفشویی Samsung

ظرفیت دستگاه Samsung

بهترین، لزوماً به معنی بزرگ بودن یا داشتن بیشترین ظرفیت نیست، بلکه باید تشخیص دهید از ظرفیت‌های چندنفره ماشین ظرفشویی Samsung استفاده کنید. اگر تعداد اعضای خانواده‌تان زیاد است و یا اغلب میهمانی و دورهمی برگزار می‌کنید، بهتر است سراغ ظرف‌شویی‌های سامسونگ 12 الی 14 نفره بروید.

جنس مخزن شستشو ظرفشویی Samsung

جنس مخزن ماشین‌های ظرفشویی سامسونگ از استیل است. این جنس سبب حفظ کیفیت بالا در هنگام شستشوی ظروف می‌شود. زیرا از رسوب‌گیری، لکه‌دار شدن و بو گرفتن ظروف پیشگیری می‌کند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید ماشین ظرفشویی بوش را بخوانید.

افزون بر آن، استیل بودن مخزن ظرفشویی‌های سامسونگ به بهبود انتقال گرما در هنگام خشک‌کردن ظروف کمک زیادی می‌کند.برای جلوگیری از خرابی مدل مخزن استیل سامسونگ، بهتر است از ریختن مواد سفیدکننده در کشوی مخزن ظرف‌شویی پرهیز کنید.

از دست ندهید
منظور از سرویس قابلمه استیل چیست؟ + راهنمای خرید سرویس قابلمه استیل

داشتن قفل کودک

ازجمله مشخصه‌های یک ماشین ظرفشویی خوب، داشتن قفل کودک است که در برند Samsung، این مورد هم به‌خوبی تعبیه‌شده است. این قفل به افرادی که صاحب کودکان خردسال هستند کمک می‌کند تا خیالشان از بابت دست‌کاری تنظیمات ظرفشویی توسط کودک، راحت باشد.

حسگر ضد خروج آب

وجود حسگر ضد خروج آب یکی دیگر از ویژگی بهترین ماشین ظرفشویی است؛ این ویژگی سبب می‌شود تا سیستم ظرفشویی، میزان درجه حرارت آب و همچنین زمان شستشو را بر اساس کثیفی ظرف‌ها تنظیم کند؛ بنابراین باوجود داشتن حسگر ضد خروج آب، هم از نشتی ظرفشویی جلوگیری می‌کنید و هم کیفیت شستشو ظروف را بالا می‌برید. وجود حسگر ضد خروج آب در برند SAMSUNG به‌خوبی رعایت شده است.

ظرفشویی Samsung

شاید با خرید بهترین ظرف‌شویی سامسونگ، پول زیادی را هزینه کنید اما باید بگوییم که این پول در مقابل حس راحتی و رضایت شما در طول سالیان دراز، مقداری ناچیز است.

بازدهی انرژی ظرفشویی Samsung

ماشین ظرفشویی سامسونگ حاوی گواهینامه برچسب انرژی است، رتبه مصرف‌ انرژی آن در دسته  A+قرار دارد و این بدان معنی است که میزان مصرف انرژی آن در واحد زمان، بسیار کم است.بهترین ماشین ظرفشویی‌ها، به‌طور متوسط 12 درصد بازده انرژی بیشتر و همچنین 30 درصد مصرف آب کمتری دارند. (این مقایسه با برندهایی که گواهینامه برچسب انرژی ندارند،‌ انجام‌گرفته شده است).

ویژگی‌های پروفروش ترین ماشین ظرفشویی Samsung چیست؟

برای اینکه سراغ خرید بهترین ماشین ظرفشویی سامسونگ بروید، به یک دلیل معتبر نیاز دارید. ما این دلایل را در این بخش به‌صورت شفاف بیان می‌کنیم تا به وجه تمایز ماشین ظرفشویی سامسونگ با سایر برندها پی ببرید.

از دست ندهید
بهترین ماشین لباسشویی سامسونگ و راهنمای خرید + معرفی امکانات برتر لباسشویی های سامسونگ

واتروال

مجموعه ماشین‌های ظرفشویی Samsung WaterWall از سیستم اسپری آب کاملاً متفاوتی نسبت به سایر برندها استفاده می‌کنند. ماشین‌های ظرفشویی معمولی از بازوی اسپری چرخان برای شستن ظروف با آب استفاده می‌کنند، ماشین‌های ظرفشویی WaterWall از ابزاری که دارای 6 جهت برای شستشو است، برای تمیز کردن ظروف در تمامی جهت‌ها استفاده می‌کنند.

ظرفشویی Samsung

به گفته مهندس شرکت سامسونگ، این کار باعث می‌شود تا میزان پاشش آب کثیف ، برای تمیز کردن ظروف در طول چرخه شستشو، کاهش پیدا کند.

تقویت‌کننده منطقه

ماشین‌های ظر‌فشویی با گزینه شستشوی Zone Booster می‌توانند از جت‌های قوی آب روی بخش‌هایی که حاوی کثیف‌ترین ظروف هستند، استفاده کنند. این یکی از راه‌هایی است که برای شستشوی ظروفی که بسیار چرب و کثیف هستند، می‌توانید به کار ببرید. زیرا شدت آب برای تمیز کردن ظروف بسیار بالاست.

FlexTray

یکی دیگر از ویژگی‌های منحصربه‌فردی که بهترین ماشین‌ ظر‌فشویی سامسونگ دارند، FlexTray یا سبدهای قابل انعطاف است؛ این ویژگی شامل یک قفسه اضافی مناسب در بالای قفسه فوقانی برای ظروف است که از این طریق به‌راحتی می‌توانید تعداد بیشتری کارد، چنگال و بشقاب‌های کوچک را در این سینی قرار دهید.

وقتی چرخه شستشو به پایان رسید، می‌توانید سینی را به‌طور کامل جدا کنید و سریع ظروف شستشو شده را خارج کنید؛ این امر باعث صرفه‌جویی در فضای قفسه پایینی می‌شود، زیرا نیازی به استفاده از یک سبد کارد و چنگال بزرگ ندارید.

جایگاه فناوری در پرفروش ترین ماشین ظرفشویی Samsung

یکی از نکات مهم در زمان انتخاب بهترین ماشین ظر‌فشویی Samsung، این است که به فناوری تعبیه‌شده در آن توجه فرمایید، چراکه فناوری می‌تواند نقش مهمی در میزان راحتی شما هنگام کار با ماشین ظرفشویی سامسونگ داشته باشد. در این بخش هم همراه ما باشید تا باهم به بررسی فناوری در بهترین ماشین ظرفشویی سامسونگ بپردازیم.

از دست ندهید
بیمه آتش سوزی یا بیمه لوازم خانگی: کدام بیمه منزل را تهیه کنیم؟

تعداد برنامه‌های شستشو ظرفشویی Samsung

بی‌شک هرچه برنامه‌های شستشو در یک ماشین ظر‌فشویی زیادتر باشد، آن ماشین را جز بهترین‌ها به شمار می‌آوریم. در هنگام انتخاب ماشین ظرفشویی سامسونگ، توجه به این مورد را نیز فراموش نکنید. برای شما که به دنبال آشنایی با بهترین ظرفشویی هایسامسونگ هستید. آیا با جدیدترین تلویزیون های سامسونگ آشنا شده اید؟البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله راهنما خرید تلویزیون سامسونگ را بخوانید.

 این ماشین‌ها می‌توانند کارهایی از قبیل پاشیدن آب از جهات مختلف به ظرف‌ها، خشک‌کردن، شستشوی همراه با تأخیر، ضدعفونی کردن، شستن سریع ظرف‌ها، شستشو با حرارت بالا، شستشوی میوه و سبزی‌ها و… انجام دهند.

مجهز به خشک‌کن

بهترین ظر‌فشویی باید از فناوری خشک‌کردن ظرف‌های شستشو شده با مصرف برق کم، برخوردار باشد. دقت کنید مدل‌های سامسونگی که دارای مخزن استیل هستند بهتر و سریع‌تر عمل خشک‌کردن ظرف‌ها را انجام می‌دهند.

سنسورهایی که کثیفی را تشخیص می‌دهند

بهترین ظرفشویی سامسونگ باید قادر است بین میزان کثیفی ظرف‌ها با حرارت و فشار آب ارتباط برقرار کند. به عبارتی هرچه ظرف‌ها کثیف‌تر باشد، از آب با دمای بالا و فشار بالا استفاده می‌کند؛ بنابراین در هنگام انتخاب، حتماً به داشتن حس‌گر تشخیص کثیفی در ظرفشویی دقت کنید. این سنسور به تمیز شدن هرچه بیشتر ظروف و همچنین افزایش کارایی ظرف‌شویی کمک می‌کند.

صدای کم در هنگام شستشو ظرفشویی Samsung

در زمان انتخاب بهترین برند برای ظرفشویی، حتماً از میزان دسی‌بل آن آگاه شوید، اگر محدوده دسی‌بل آن کمتر از 50 باشد از صدای کمی در هنگام شستشو برخوردار است.زمانی که ماشین ظرفشویی از فناوری لوله ضدزنگ استفاده می‌کند، صدای اضافی که ظرفشویی هنگام شستشو تولید می‌کند توسط لوله‌های فولادی ضدزنگ جذب می‌شود. علاوه بر آن فناوری لوله فولادی ضدزنگ، سبب  بالا رفتن تحمل ماشین ظرفشویی برای حرارت‌های بالا و خشک شدن سریع ظرف‌ها می‌شود.

از دست ندهید
بررسی بهترین کولرگازی های سامسونگ 2022

وجود فیلترینگ آب

باقی ماندن لکه‌ها بر روی ظرف‌ها یکی از معضلاتی است که خانم‌ها با آن درگیر هستند، ازاین‌رو در هنگام انتخاب بهترین ظرفشویی، به این نکته هم توجه کنید تا سیستم ظرفشویی‌تان قادر به فیلتر ساختن آب باشد.

ظرفشویی Samsung

با این وجود، دیگر لکه‌هایی بر روی ظرف‌ها باقی نمی‌ماند و چربی‌ها به‌آسانی از روی ظرف‌ها پاک می‌شوند.

کار کردن آسان با ظرفشویی Samsung

بهترین ماشین ظرفشویی جدا از اینکه باید قدرت و کیفیت بالایی در شستشوی ظرف‌ها داشته باشد، باید از طراحی ساده‌ای هم برای سهولت استفاده کاربر برخوردار باشد. پیچیدگی در تنظیمات و زیاد بودن دکمه‌ها، سبب کلافگی کاربر می‌شود؛ بنابراین در زمان انتخاب بهترین ظرفشویی از برند سامسونگ، به راحت بودن استفاده از این سیستم هم توجه کنید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با راهنمای خرید ظرفشویی Samsung آشنا شدید. همچنین از ویژگی های پرفروش ترین ظرفشویی های Samsung آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

ماشین ظرفشویی چند سال عمر می‌کند؟

عمر ماشین ظرفشویی به عواملی مانند نام برند، کیفیت،‌ نحوه نگهداری و… بستگی دارد ولی اگر بخواهیم کلی بگوییم، ماشین ظرفشویی تا 10 سال حداقل عمر می‌کند.

قیمت ماشین ظرف‌شویی Samsung چگونه است؟

قیمت‌ها بر اساس ظرفیت، جنس مخزن، جنس بدنه، تعداد برنامه‌ها و… مشخص می‌شود. طبیعتاً هرچه ماشین ظرفشویی از ظرفیت و کیفیت بیشتری برخوردار باشد، قیمت زیادی هم دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا