طراحی داخلی اتاق خوابطراحی داخلی پذیراییطراحی داخلی ساختمان

چگونه در طراحی داخلی به فرم خوب برسیم؟ + تفاوت بین دکوراتور و طراح داخلی چیست؟

تا حالا برایتان پیش‌آمده که به مکانی بروید که علی‌رغم زیبایی آن، آن را چندان راحت و کاربردی نیابید؟ طراحی داخلی نه‌تنها یک هنر است بلکه علم نیز شناخته می‌شود و دارای عناصر مهمی است که بدون آن‌ها معنی پیدا نمی‌کند. فرم، رنگ، نور، خط، الگو، بافت و فضا، هفت عنصر فرآیند طراحی داخلی هستند. برای دستیابی به فرم خوب طراحی داخلی باید تعادل را بین تمامی این عناصر هفتگانه برقرار کنید و بدانید که عملکرد فضا بسیار مهم‌تر از فرم و زیبایی آن است. بنابراین فرم موردنظر خود را ابتدا باید با عملکرد فضا تطبیق دهید سپس اجرا کنید.


فهرست مطالب


معرفی هفت عنصر طراحی داخلی

باید بدانیم که طراحی داخلی یک علم است که اصول و قوانین خاص خود را دارد. خانه شما پناهگاه خصوصی شماست، جایی که می‌توانید در آن خلوت کنید و خودتان باشید. به همین دلیل است که همه‌چیز باید درست باشد. هفت عامل در فرآیند طراحی داخلی تاثیرگذار هستند که اغلب این عناصر را به نام هفت عنصر طراحی داخلی می‌شناسند. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله آشپزخانه و پذیرایی یکسره را بخوانید. این عناصر به‌اختصار عبارت‌انداز:

۱. رنگ

رنگ‌ها نمایانگر و زیبایی بخش دنیای اطرافمان هستند. انواع مختلف رنگ‌ها و تناژ مختلف هرکدام از آن‌ها تاثیرات متفاوتی را روی روحیه و نگرش افراد می‌گذارند.

۲. نور

نور هم یکی از این عناصر است که می‌تواند از طریق مستقیم، غیرمستقیم یا بازتابش حاصل شود.

۳. فرم

فرم نشان‌دهنده سه‌بعدی بودن تمامی اشیای موجود در فضا است.

۴. خط

تمامی اشکال و فرم‌ها خطوطی دورشان دارند که جداکننده آن‌ها از هم و از محیط اطراف می‌باشد و مرز آن‌ها را مشخص می‌کند.

۵. الگو

با تکرار هدفمند خطوط، فرم‌ها و اشکال به یک الگو دست پیدا می‌کنیم. با الگو می‌توان پویایی را به محیط وارد کرد.

۶. بافت

در هنگام مشاهده و لمس یک شی به بافت آن پی می‌بریم.

۷. فضا

فضا به استفاده از فضای تقسیم‌نشده یا استفاده از فضاهای متعدد اشاره دارد که تمرکز کلی برای طراحی داخلی را تشکیل می‌دهد.

آشنایی با فرم عناصر طراحی

فرم یکی از عناصر طراحی داخلی می‌باشد که از اهمیت خاصی برخوردار است. درواقع فرم ستون فقرات هر طراحی داخلی می‌باشد. فرم چیزی نیست جز شکلی که درواقع اساس هر طراحی داخلی است. فرم یک طرح کلی از چیز یا شی‌ء‌ سه‌بعدی در فضا را ارایه می‌دهد. شما می‌توانید با ترکیب یک یا چند شکل به فرم مدنظر خود دست پیدا کنید. سپس می‌توانید با افزودن عناصر دیگر طراحی داخلی مانند الگوها، رنگ‌ها، بافت‌ها و غیره، فرم خود را بیشتر تقویت کنید.

طراحی داخلی به فرم خوب

فرم در حقیقت آغاز هر پروژه‌ای است. بدون تعیین فرم امکان تهیه طرح طراحی داخلی وجود ندارد. فرم شامل طول، عرض، ارتفاع، جرم و همچنین حجم است. از طول و عرض و از بالا به پایین قابل‌اندازه‌گیری می‌باشد. تمام این اندازه‌گیری‌ها در هنگام آماده‌سازی فرم خوب طراحی داخلی ضروری است. فرم همچنین شامل وجود نور و تاریکی می‌باشد و باوجود آن‌ها، سایه‌های مختلف روی سطوح اجسام مشخص می‌شود. فرم‌ها می‌توانند یک‌شکل مستقل باشند یا می‌توانند با ترکیب دو یا چند شکل ایجاد شوند.

حال که دانستیم فرم چیست بیایید در مورد انواع فرم‌ها و اینکه برای رسیدن به فرم خوب چه‌کاری باید انجام دهید بیشتر بیاموزیم.

معرفی انواع فرم در طراحی داخلی

در مبحث طراحی داخلی و دکوراسیون، فرم‌ها می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند که به شرح زیر می‌باشد:

از دست ندهید
دکوراسیون به سبک مینیمال "محیطی ساده و پر آرامش"

فرم‌های طبیعی یا ارگانیک

فرم ارگانیک بیشتر از طبیعت الهام گرفته‌ شده است و به شکلی اطلاق می‌شود که در طبیعت به شکل زنده طبیعی خود وجود دارد. فرم‌های طبیعی ابعاد دقیقی ندارند و استفاده از آن‌ها جلوه‌ای طبیعی به محیط اطراف می‌دهد.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله طراحی ورودی اتاق خواب را بخوانید.

فرم‌های هندسی یا غیرآلی

فرم‌های هندسی مربوط به اشکال هندسی ساخته دست بشر است و شامل اشکال غیرزنده می‌باشد. این فرم‌ها دارای زوایایی هستند و ظاهری مدرن، پیچیده، ظریف، تمیز و کنترل‌شده به محیط و فضا می‌بخشند. برخی از این فرها عبارت‌انداز: مربع، مثلث، لوزی و غیره.

طراحی داخلی به فرم خوب

فرم‌های باز

این نوع از فرم‌ها، خطوط یا طرح کلی اشیا در طراحی خانه هستند که می‌توانید به آن‌ها نگاه کنید و با چشم غیرمسلح قابل‌مشاهده هستند. به‌عنوان‌مثال، یک تابلو نقاشی روی دیوار یا مبلمان و غیره.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله شلف دکوری پذیرایی را بخوانید.

فرم‌های بسته

فرم‌های بسته، خطوط یا فرم‌هایی هستند که با چشم غیرمسلح قابل‌مشاهده نیستند. به‌عنوان‌مثال، داخل یک کابینت چوبی دربسته در محل زندگی شما.

فرم خوب طراحی داخلی چگونه است؟

برای رسیدن به یک فرم خوب طراحی داخلی، شما باید اطمینان حاصل کنید که تمام عناصر طراحی داخلی به‌درستی استفاده‌شده و با خود فرم موردنظر ترکیب ‌شده است. برای دستیابی به یک فرم مطلوب برای طراحی داخلی، ایجاد هارمونی کلی و تسلط بر هر ۷ عنصر مهم طراحی داخلی کافی نخواهد بود. باید در مورد هر ۷ اصل طراحی داخلی که تمام فرآیندهای طراحی را در برمی‌گیرد، اطلاعات داشته باشید و هم آن‌ها را در قبال یکدیگر به‌خوبی به کار ببرید. در این صورت نتیجه نهایی می‌تواند طراحی کامل و مطلوب باشد.

درواقع در فرآیند تولید یک فرم خوب طراحی داخلی، بخش بزرگی از تمام مراحل طراحی مربوط به حس زیبایی شما و قرار دادن چیزها در جای مناسب خواهد بود. اگر حس بهتری داشته باشید، راحت‌تر و سریع‌تر به خواسته‌های خود یا مشتری خواهید رسید.
نکته‌ای که باید در نظر گرفت این می‌باشد که اگر کسی را برای امر طراحی داخلی استخدام می‌کنید یا اگر قرار است با کسی مشورت کنید، فردی را انتخاب کنید که سبک‌کاری‌اش با سبک موردنظر و دلخواه شما هماهنگی داشته باشد. مثلا اگر طراحی داخلی مینیمالیسم می‌خواهید، یک طراح سنتی را استخدام نکنید.

فرم خوب طراحی داخلی باید از عملکرد پیروی کند.

اگر با هر طراح داخلی صحبت کنید، قطعا این جمله بارها و بارها به گوشش خورده است و خودش هم اغلب استفاده می‌کند: ” فرم باید از عملکرد پیروی کند”. درواقع این جمله، یک رویکرد رایج در طراحی داخلی است که معمولا توسط اکثر طراحان داخلی اتخاذ می‌شود. این شعار در قرن نوزدهم توسط لوئیس سالیوان، معمار آمریکایی ابداع شد. اکنون بعد از گذشت حدود ۱۲۰ سال هنوز هم موفق‌ترین و حرفه‌ای‌ترین طراحان داخلی رابطه بین فرم و عملکرد و نحوه پیروی فرم از عملکرد در فرآیند طراحی داخلی را درک می‌کنند. از همین طریق می‌توانند به فرم خوب طراحی داخلی برسند.

بر طبق این شعار، شکل یا طرح کلی ساختمان باید به‌وضوح بر اساس عملکرد ساختمان تعریف شود. طراحی داخلی شباهت زیادی به آشپزی دارد. شما نمی‌توانید فقط یک دسته از مواد مختلف را کنار هم بریزید و منتظر نتایج شگفت‌انگیز باشید. تمامی مواد در کنار هم ترکیبی خوشمزه و دلپذیر ایجاد می‌کنند. هردوی فاکتورهای فرم و عملکرد به یکدیگر وابسته هستند و هنگام طراحی داخلی، طراحان باید این را درک کنند. به‌این‌ترتیب طراح داخلی هنگام طراحی باید عملکرد فضای موردنظر را در نظر بگیرد و بر این اساس می‌توان طرح کلی فضا را ترسیم و به انجام رساند.

از دست ندهید
خرید پارتیشن دست دوم چه معایبی دارد؟

مثال‌هایی در رابطه با پیروی فرم از عملکرد:

به‌عنوان‌مثال شکل و فرم قفسه کتاب باید به‌گونه‌ای طراحی شود که وظیفه آن‌که حمل کتاب است به‌درستی انجام گیرد.

یا اگر یک استادیوم ورزشی سرپوشیده را در نظر بگیریم، عملکرد آن باید ایجاد فضایی مناسب برای تعداد زیادی از تماشاگران برای تماشای یک بازی یا یک رویداد ورزشی باشد. بر طبق این عملکرد، فرم خوب طراحی داخلی برای این استادیوم، یک منطقه بزرگ در وسط برای اجرای برنامه موردنظر خواهد بود که با صندلی‌هایی که به‌صورت پلکانی چیده شده‌اند احاطه ‌شده است. در این حالت هزاران تماشاگر در یک‌زمان قادر خواهند بود به تماشای یک بازی بپردازند و لذت ببرند.

طراحی داخلی به فرم خوب

به‌طور مشابه، وقتی نوبت به طراحی دکوراسیون داخلی خانه شما می‌رسد، طراح داخلی شما باید عملکرد فضا یا منطقه‌ای را که قرار است طراحی شود، در نظر داشته باشد. درواقع در ابتدا باید کاربرد فضا و سپس فرم مشخص شود.
برای داشتن فرم خوب طراحی داخلی، تعادل کامل بین فرم و عملکرد را برقرار کنید. اگرچه فرم باید از عملکرد پیروی کند ولی طراحی بیش‌ازحد کاربردی بدون فرم یا بالعکس می‌تواند کل جذابیت طراحی را مختل کند.

اهمیت پیروی فرم از عملکرد چیست؟

برای درک اهمیت پیروی فرم از عملکرد به‌منظور رسیدن به یک فرم خوب طراحی داخلی، در نظر بگیرید که در خانه‌ای به‌جای قرارگیری آشپزخانه‌ در مجاورت قسمت غذاخوری، فضای غذاخوری در یک طبقه و آشپزخانه در طبقه دیگر باشد. در چنین وضعیتی روند چیدن میز هرروز چقدر دست‌وپا گیر می‌شود. حتی اگر زیباترین آشپزخانه مملو از لوازم جانبی مدرن را هم داشته باشید، این اشتباه در طراحی تمام جذابیت خانه شما را از بین می‌برد.
به طور مثال، در اتاقی بدون وجود مبلمان و وسایل ضروری و کاربردی، تعداد زیادی اشیا و تابلوهای تزیینی وجود داشته باشد. چنین اتاقی عملا مورداستفاده نخواهد بود. در این بخش به ۷ دلیل برای پیروی فرم از عملکرد اشاره می‌کنیم.

شلوغ نشدن فضا

با پیروی فرم از عملکرد، فضای در دسترس شما شلوغ نمی‌شود. شما باید عاقلانه روی دکوراسیون خانه سرمایه‌گذاری کنید و فقط قطعاتی را خریداری نمایید که به قابلیت استفاده از فضا می‌افزایند. به‌عنوان‌مثال، اضافه کردن وسایل دکوری یا فرش اضافی ممکن است در اتاق نشیمن غیرضروری باشد.

فضا را قابل زندگی می‌کند

حال تصور کنید که عادت دارید هرروز صبح از خواب بیدار شوید و ابتدا به آشپزخانه بروید. اما اگر آشپزخانه شما دور از اتاق‌خواب شما قرارگرفته باشد، ممکن است هرروز که از خواب بیدار می‌شوید انجام این کار را راحت نبینید. همین نکته به‌ظاهر ساده باعث می‌شود که کم‌کم علاقه شما برای زندگی در آن خانه از بین برود. یا تصور کنید آشپزخانه‌ای دارید که به‌طور کارآمد طراحی نشده است. به‌عنوان‌مثال، اگر کابینت‌هایی دارید که متناسب با قد شما طراحی نشده‌اند، ذخیره‌سازی و پخت‌وپز روزانه برای شما تبدیل به امری دردسرساز می‌شود.

ارزش ملک را بیشتر می‌کند

اگر طراح داخلی شما در کنار رعایت عوامل زیبایی‌شناسی، به حفظ ارزش‌های عملکردی نیز پرداخته باشد و ملک شما را کاربردی طراحی کرده باشد، ارزش ملک شما بالاتر می‌رود. همه ما ممکن است روزی تصمیم بگیریم که خانه خود را عوض کنیم. در چنین مواقعی تزیینات و دکوراسیون داخلی شما موردتوجه خریدار قرار نمی‌گیرد، زیرا با خود به خانه جدید می‌برید. در وقت فروش خانه، ساختارهای عملکردی آن به چشم خریدار می‌آید. بنابراین اگر اصولی طراحی‌شده باشد و فرم خوب طراحی داخلی اجرا شده باشد، ارزش ملک شما بالاتر خواهد بود.

ثابت ماندن عملکرد در گذر زمان

عوامل زیبایی‌شناسی یا تزیینات یک ملک ممکن است در گذر زمان تغییر کند و یا عوامل به‌روزتری وارد عرصه طراحی داخلی شود. درواقع زیبایی طراحی داخلی این است که هرگز یک حرکت دایمی نیست. اما برای رسیدن به یک فرم خوب طراحی داخلی باید بدانید که عملکرد فضا بعید است که به این راحتی تغییر کند. بنابراین تمرکز بر عملکرد فضا ارزش بیشتری به ملک شما می‌بخشد، پس روی آن تاکید کنید.

از دست ندهید
تاثیر رنگ ها در دکوراسیون داخلی چیست؟ + کاربرد رنگ ها در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی

امکان حرکت راحت را فراهم می‌کند.

اتاق نشیمن احتمالا پراستفاده‌ترین اتاق در خانه است. اگر اتاق نشیمن شما آن‌قدر مملو از مبلمان یا وسایل دکوری می‌باشد که مانع راه رفتن شما می‌شود، حرکت موثر در اتاق نشیمن بدون آسیب رساندن به انگشتان پا برای شما دشوار می‌شود.

صرفه‌جویی در هزینه

تمرکز بر عملکرد به‌جای زیبا کردن مکان می‌تواند به کاهش هزینه‌های تزیینات غیرضروری کمک کند. اگر وارد فرآیند طراحی شوید و درک کنید که هدفتان برای دستیابی به چه چیزی و برای چه کسی است. در این صورت هزینه کمتری برای اقلامی که به آن‌ها نیاز ندارید خرج می‌کنید. همچنین هوشمندانه‌تر روی آن موارد سرمایه‌گذاری خواهید کرد که در درازمدت باقی خواهند ماند.

ایجاد رضایت در بازدیدکنندگان

وقتی در فضای شما هم فاکتور زیبایی و هم فاکتور کاربردی بودن رعایت شود، مهمانان و بازدیدکنندگان از آن فضا نیز احساس بهتری درباره گذراندن وقتشان در آنجا خواهند داشت.

چگونه یک طراح داخلی موفق باشیم؟

تفاوت بین دکوراتور و طراح داخلی

یک طراح داخلی موفق با کسی که به شغل طراحی دکوراسیون داخلی می‌پردازد کاملا متفاوت است . این تفاوت در زمینه آموزش است، تحصیلات آکادمیک می تواند شما را از یک دکوراتور متمایز کند. به معنای واقعی کلمه هر کسی می تواند به یک دکوراتور داخلی تبدیل شود. هر کسی که عاشق‌بازی با رنگ ها، پارچه ها و منسوجات‌است، می‌تواند به سادگی‌و با چاپ کارت ویزیت و تبلیغ کار خود، در جذب‌مشتری موفق‌شود . به یک دکوراتور تبدیل شود و به کسب و کار در این زمینه بپردازد.

این لزوما بد نیست، اما پیشینه تحصیلی نیز بسیار اهمیت دارد. از طرف دیگر یک طراح داخلی باید دارای یک مدرک معتبر باشد. مدرک کاردانی، کارشناسی و یا مدارک بالاتر یک امر بسیار ضروری در زمینه طراحی داخلی است. شما با طی کردن مراحل آموزشی می توانید به یک طراح برجسته تبدیل شوید و خود را از دیگران جدا کنید. انتخاب با شماست. آیا می خواهید ادامه دهید؟ به دنبال مقاطع آموزشی و کسب علم بروید و یا فورا در دنیای طراحی قدم بگذارید؟

توجه به استعداد ذاتی در یک طراح داخلی داخلی

برای تبدیل شدن به یک طراح داخلی موفق ، نکات بسیاری اهمیت دارد. اما این نکته کاملا واضح و بدیهی است که باید استعداد ذاتی برای شناخت رنگ ها، درک فضا، فن معماری و شناخت بافت ها داشته‌باشید. آیا از طراحی خانه خود لذت می برید و دیگران مدام از تزئینات و دکوراسیون شما تعریف می کنند؟

طراحی داخلی به فرم خوب

اگر جواب شما مثبت‌است، باید خاطر‌نشان شویم که گرچه این علایق گام نخست و تاثیر‌گذار در طراحی داخلی‌است و مطمئنا نشانه خوبی نیز محسوب می‌شود. اما لزوما به این معنا نیست که شما باید یک طراح داخلی‌باشید. اولین قدم برای یک حرفه موفق، دنبال کردن اشتیاق و علاقه شخصی است. از این گذشته، انجام کاری که عاشق آن هستید، هرگز مانند یک کار حس نمی شود و شما را خسته و کلافه نمی کند. آیا اطمینان دارید که طراحی داخلی حرفه و آینده شماست؟

دشواری های یک طراح داخلی موفق

در‌حالی که کار با پارچه ها، رنگ ها، مبلمان، اکسسوری و دیگر وسایل جزو عناصر تاثیر‌گذار و مورد‌نیاز طراحان داخلی است و نقش مهمی را‌ایفا‌می‌کند. اما جنبه‌های دیگری نیز وجود‌دارد که کمتر سرگرم‌کننده به نظر می‌رسد و بیشتر شبیه‌به کار‌است و در نتیجه انجام‌‌آن‌ها برای طراحان داخلی به شدت طاقت‌فرسا‌است. طراحان داخلی در تاریخ طراحی، باید ساختار‌ساختمان ها و کدهای آن، ارگونومی، مفهوم فضاها،

از دست ندهید
معرفی ایده‌‌ های فوق‌العاده برای تزیین راهروهای باریک در خانه

اصول اخلاقی و روانشناسی، طراحی به کمک رایانه و نرم‌ افزارهای‌طراحی و دانش‌های دیگر را آموزش‌ببینند.
این طیف گسترده از مهارت ها لازم است، چرا که طراحان داخلی نه تنها با صاحبان خانه، بلکه با سازندگان، معماران، سازمان های دولتی و صاحبان مشاغل سر و کار دارند. این آموزش ها دشوار هستند و نیاز به پشتکار و تلاش فراوان دارند، اما همان طور که در قبل هم به آن اشاره شد، برای تبدیل شدن به یک طراح داخلی موفق ، فرد باید تحصیل کرده و دارای مهارت های متعدد باشد.

میزان دستمزد یک طراح داخلی موفق

بر خلاف تصور عموم، حقوق و دستمزد یک طراح داخلی آن چنان هم که فکر می کنید بالا نیست. پس از هزینه های سنگین تحصیل در حوزه طراحی داخلی و یادگیری انواع مهارت ها، چطور سرمایه خود را برگردانیم؟ جواب این سوال به موارد مختلفی بستگی دارد. دستمزد طراحان داخلی در کشور های مختلف، متفاوت است. به عنوان مثال درآمد میانگین یک طراح در کشور آمریکا 42380 دلار در سال است، البته میزان درآمد طراحان به عوامل بسیاری مانند مکان، میزان تحصیلات، سوابق و تجربه کار، بزرگی شرکت، اعتبار و میزان مطرح بودن شرکت طراحی دارد.

به عنوان مثال طراحی که در یک شرکت تولید مبلمان فعالیت دارد نسبت به یک طراح فعال در شرکت برجسته معماری، به طور کاملا منطقی دستمزد کمتری دریافت می کند. در اصل شما می توانید برای به دست آوردن سود بیشتر، دانش، مهارت و تجربه خود را بالا ببرید؛ قطعا کسی که دارای مدارک عالی در زمینه معماری است، از نظر مالی موفق تر خواهد شد.

اهمیت مردمی بودن برای یک طراح موفق

از طراحان داخلی بخواهید تا تجربیات خود را با شما به اشتراک بگذارند و آن ها قطعا داستان های وحشتناکی از مشتریانشان را برای شما بازگو می کنند. اکثر انسان ها بسیار دقیق هستند و به جزئیات توجه فراوانی دارند، به خصوص وقتی که وارد خانه خود می شوند. در حالی که بعضی از مشتریان اهداف روشنی در ذهن دارند، برخی دیگر ممکن است به علت نداشتن هدف روشن و واضح، نتوانند خواسته خود را به طور شفاف به طراحان منتقل کنند و در نهایت از پروژه و محصول نهایی شاکی و ناراضی هستند.

یک طراح داخلی موفق کسی است که ذهن مشتریان را بخواند، خواسته های مشتریان را به خوبی درک کند، ذهن مشتری را به سمت اهداف روشن و انتخاب های ایده آل سوق دهد و در نهایت برای به دست آوردن نتیجه مطلوب و رضایت مشتری، بر همه امور مسلط باشد. در واقع کمترین کار ممکن که یک طراح داخلی انجام می دهد، تصمیم یک طراحی بهینه و انجام خواسته های مشتریان به نحو احسنت است.

توسعه رزومه و تهیه نمونه کار برای تبدیل شدن به یک طراح داخلی موفق

یک عکس می تواند بازگو کننده هزاران کلمه باشد، این مطلب در زمانی که یک طراح رزومه خود را ارائه می دهد، کاملا صدق می کند. شما می توانید ساعت ها و یا حتی هفته ها درباره انتخاب رنگ، پارچه ها، نورپردازی و … صحبت کنید، در مقابل شما می توانید با نشان دادن چندین کار برجسته و موفق که در گذشته انجام داده اید، سخن را کوتاه کرده و حق مطلب را ادا کنید.

در سکوت به فعالیت ها و تلاش های خود ادامه داده و اجازه دهید موفقیت هایتان به جای شما سخن بگویند. اگر به تازگی وارد بازار کار شده اید، ممکن است لازم باشد جهت جمع آوری یک رزومه حرفه ای، رایگان و یا با دستمزد کم به فعالیت بپردازید. در شروع کار این بهترین روش ممکن است و همچنین از این طریق می توانید، روش های خود را به بازار معرفی کنید. همه انسان ها کار خود را از صفر شروع می کنند، پس شما هم با کمی تلاش، تجربه و بازاریابی مناسب می توانید، به یک نیروی موفق در زمینه طراحی داخلی تبدیل شوید.

از دست ندهید
زیباترین روش چیدمان گل و گیاه آپارتمانی در خانه

رقابتی تنگاتنگ در طراحی داخلی

همان طور که می دانید طراحی داخلی یک تجارت رقابتی است و کلید موفقیت شما در این بازار، توجه و توانایی جذب مشتری است. همان طور که در بالا هم به آن اشاره شد، داشتن یک رزومه موفق و شگفت انگیز، به شدت به شما کمک خواهد کرد. عنصر کلیدی و مهم در موفقیت، دستیابی به آموزش گسترده است؛ در واقع هرچه بیشتر بدانید، وضعیت بهتری خواهید داشت. با توجه به روند روز افزون افزایش جمعیت، طراحی برای سالمندان، فضای سبز و معماری مدرن را در دستور کار خود قرار دهید.

آموزش در زمینه طراحی های خاص و مناسب شرایط جامعه، شما را از دیگر رقبا متمایز می سازد. همچنین در کنار یادگیری و فعالیت هایتان، مقالات گوناگون در زمینه طراحی را مطالعه کنید تا علم خود را به روز کنید. اهداف و برنامه های طراحان بزرگ را مورد بررسی قرار دهید و با طراحان و اساتید به طور مداوم در ارتباط باشید. وقتی بازار رقابت داغ است، شما باید سخت تلاش کنید تا بتوانید خودتان را به اوج برسانید.

فرصت هایی مناسب برای طراحان در فضای مجازی

وقتی افراد یک طراح داخلی را استخدام می کنند، ممکن است از هر نقطه ای در جهان آن فرد را به کار گیرند. بله! طراحان نیز می توانند از راه دور ارتباط برقرار کنند. امروزه به لطف پیشرفت تکنولوژی و استفاده از وسایل ارتباطی راه دور (نرم افزارهایی مانند “اسکایپ” (Skype)، فضای مجازی، نرم افزار طراحی و غیره) امکان ارتباط آسان با طراحان فراهم شده است. طراحان داخلی در حال کشف دنیای کاملا جدیدی در طراحی مجازی هستند.

آگاهی طراحان از استاندارد ها و قوانین

در جایی که طراحان از یادگیری قوانین و استاندارد های طراحی خود داری کنند، به جای تبدیل شدن به یک طراح حرفه ای، یک دکوراتور لقب می گیرند. برخی از جزئیات مطمئنا می توانند خسته کننده باشند، اما دانش و مهارت کافی برای طراحان داخلی ضروری است.
به عنوان مثال کسب اطلاعات در مورد کدهای لوله کشی، برق، قوانین تاسیسات، قوانین شهرداری و ساخت و ساز، تحمل بار دیوارها و مسائلی از این قبیل، ممکن است شما را هیجان زده نکند، اما دانستن آن ها ضروری است. این ها مواردی است که شما را از یک دکوراتور متمایزمی سازد.

سخن پایانی

شما در این مقاله با فرم خوب در طراحی داخلی آشنا شدید. همچنین از نکات مهم در طراحی آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت طراحی کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

بهترین رنگ‌ها برای مبلمان سالن نشیمن کدام هستند؟

رنگ‌های نقره‌ای، سفید و خاکستری به همراه رنگ‌های مکمل تند نظیر سبز، آبی، نارنجی و قهوه‌ای، متداول‌ترین رنگ‌ها برای مبلمان سالن نشیمن هستند. البته انتخاب رنگ‌ها به متراژ سالن نشیمن بستگی دارد. رنگ‌های روشن‌تر برای فضاهای کوچک تر، انتخاب بهتری خواهند بود.

نکات مهم برای خرید میز نهارخوری چیست؟

بسته به اینکه خانواده‌ها چند نفره هستند از انواع میزهای ناهار خوری 2، 4، 6، 8 یا ۱۲ نفره می‌توانید در منزل استفاده کنید. برای خانواده‌های کم جمعیت معمولاً میز ناهارخوری ۴ یا ۶ نفره مناسبت است. مدل میز ناهارخوری در داخل منزل، بستگی به فضای موجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا