طراحی داخلی ساختمان

دکوراسیون ورودی منزل | طرح هایی زیبا برای راهرو

یکی از اصول طراحی پلان های مدرن در نظر گرفتن فضای خاص و تفکیک شده ای به عنوان فضای ورودی در هر خانه ای است. به طور کلی در پلان معماری این فضا تعبیه شده است. فرقی نمی کند خانه شما کوچک باشد یا بزرگ، تفاوتی ندارد با چه سبکی آن را چیده باشید. به ‌هر حال در طراحی داخل ساختمان، باید فکری برای دکوراسیون ورودی منزل خود بکنید. شما دکوراسیون ورودی منزل خود را چگونه تزئین نموده اید؟ بعضی از خانه‌ ها با راهرو شروع می‌شوند. بعضی دیگر با یک پاگرد دلباز، گاهی هم یک‌راست وارد اتاق نشیمن می‌شوید. به‌هر حال شما باید بتوانید با ایده هایی متفاوت و نو حس‌وحال ورودی منزل خود را تغییر دهید. در این مقاله تا پایان با ما همراه باشید تا با راهارهایی آشنا شوید که جلوه زیبایی به ورودی منزل خود ببخشید.


فهرست مطالب:


تم و رنگ ها برای فضای ورودی منزل

برای ایجاد تنالیته ی رنگی مناسب، باید دانش هرچند اندکی نسبت به رنگ ها و آثار آن ها داشته باشید. هرچند این انتخاب با توجه به سبک قابل استفاده شما در این فضا بستگی دارد. انتخاب رنگ مناسب باعث ایجاد طراوت حتی در خسته کننده ترین ورودی ها می شود.استفاده بیشتر از رنگ سفید برای ایجاد حس آرامش و سکون مکان توصیه می شود.

رنگ راهرو

رنگ سفید باعث بزرگتر به نظر رسیدن فضا و تمیز بودن فضا می شود. اما اگر احساس می کنید باعث مات شدن فضا شده است می توانید از رنگ های متضاد در ترکیب با سفید استفاده کنید.ترکیب رنگ سفید به همراه مبلمان و عناصر چوبی از بهترین ترکیب ها است. با استفاده از عناصری مثل گیاهان، لباس های آویزان شده و… میتوان ترکیب زیباتری ایجاد کرد.

از دست ندهید
برای انتخاب رنگ دکوراسیون داخلی به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

اهمیت دکوراسیون راهرو باریک

راهرو ها می توانند مجموعه ای از عجایب و شگفتی ها را در دکوراسیون منزل ارائه دهند. در کنار این شگفتی ها آن ها موانع زیادی هم دارند.
خصوصا انواع ورودی ها و راهرو هایی که فاقد نور هستند، معمولا در بحث آموزش دکوراسیون داخلی نادیده گرفته می شوند و خالی از هر دکور و چیدمانی می مانند.

برای بسیاری از افراد این سوال مطرح می شود که از آن جایی که زمان بسیار کم و ناچیزی در این فضاها وقت گذرانده می شود، آیا دکوراسیون راهرو های باریک اهمیت دارد؟
خصوصا دکوراسیون راهرو ورودی و راهرو هایی که بین فضاها و اتاق ها وجود دارد، معمولا از نظر بسیاری از افراد دور می ماند. اما دقیقا به همین دلیل که این فضاها حد واصل بخش های اصلی هستند و همیشه در دیدرس همه قرار دارند، دکوراسیون و نحوه چیدمان آن ها اهمیت دارد.

کاشی های طرح دار کف در دکوراسیون راهرو های باریک

یکی از گزینه های دکوراسیون راهروی ورودی، خصوصا زمانی که قصد استفاده از فرش راهرو باریک را ندارید، استفاده از سبک کاشی کاری به خصوصی در کف است.

کاشی نقش دار برای کف


در یک فضای باریک ورودی کاشی های کف می توانند حس توهم فضایی لازم را ایجاد کنند و حس باریک بودن و تنگ بودن را از راهروی ورودی بگیرند. در دیوار ها می توان از کاغذ دیواری هایی متضاد با رنگ کف استفاده کرد. دیوار ها را هم می توان با آثار هنری و تابلوهای زیبا و مدرن دکور کرد. استفاده از یک کف طرح دار می تواند فضا را به میزان قابل توجهی بزرگ تر نشان دهد.

از دست ندهید
دکوراسیون سنتی ایرانی "روح خانه ی ایرانی"

آینه یک اکسسوری کاربردی و کلیدی

آینه از مرسوم‌ترین و کاربردی ‌ترین عناصر برای ورودی منزل است که با هر سبک و سیاقی می‌تواند سازگار شود. رای اینکه راهروی ورودی خانه شما بزرگ تر و زیباتر به نظر برسد بهتر است از آینه استفاده کنید. شما می توانید با استفاده از آینه ، فضای ورودی را که در اغلب خانه ها کوچک است را دو برابر نشان دهید. همچنین میزان روشنایی آن را بیشتر کنید.

آینه‌ها در طراحی ورودی

با توجه به اینکه آینه‌هایی با طراحی‌های مختلف و متنوع در بازار وجود دارد می‌تواند با خاطری آسوده آینه مورد نظر برای دکوراسیون ورودی منزل‌تان را پیدا کنید.

جاکفشی از عناصر مهم در ورودی منزل

یکی از لازم ترین و مهم ترین وسایلی که در ورودی خانه ها باید وجود داشته باشد حتی اگر آن خانه خیلی کوچک باشد و فضای محدودی داشته باشد جاکفشی ها هستند. برای جلوگیری از بهم ریختگی فضای ورودی و رعایت بهداشت در هنگام ورود به منزل کفش هایتان را در جاکفشی قرار دهید. یا می توانید بر روی قفسه های آن چند دکوری قرار دهید. جالب است بدانید که با توجه به تقاضای بالای مردم جاکفشی ها در انواع و اقسام مدل ها و سبک ها در بازار موجود است.

از دست ندهید
خرید اینترنتی تخت خواب چوبی

استفاده از فرش یا قالیچه را فراموش نکنید!

حضور فرش را در دکوراسیون ورودی آپارتمان تان جدی بگیرید. اضافه کردن یک فرش به فضای دکوراسیون ورودی تان می تواند روح تازه ای به این فضا ببخشید. برای اینکه دکوراسیون ورودی منزل شما شیک و بی نظیر شود ، فرشی رنگارنگ و زیبا را در این بخش از منزل پهن کنید. دقت کنید که رنگ های موجود در فرش باید با سایر رنگ های استفاده شده در دکوراسیون مطابقت و همخوانی داشته باشد. در نظر داشته باشید که فرش دایره ای برای ورودی خانه شما بهترین گزینه است.

فرش در ورودی منزل

بهتر است که به جای فرش های مربع یا مستطیل از فرش های دایره یا بیضی شکل در ورودی فضای خانه ها استفاده کنید.

گلدان ها بهترین زینت برای ورودی منزل

قرار دادن گلدان های زیبا در این بخش از خانه علاوه بر اینکه به منزل شما زیبایی می بخشند حس طراوت و شادابی را در شما به وجود می آورند  و می توانند انرژی مثبت زیادی را به این بخش از منزل تزریق نمایند.

برای فضاهای کوچک از کمد با درب کشویی استفاده کنید

معمولا ورودی خانه ها کوچک هستند و نمی توان کمد های معمولی را در آنجا قرار داد. بنابراین بهتر است در فضا و چیدمان دکوراسیون ورودی منزل یک کمد جمع و جور با درب کشویی قرار داد. یک کمد جمع و جور با درب کشویی می تواند از بهترین گزینه های مورد استفاده در فضای ورودی خانه باشد. از مزایای کمد با درب کشویی این می باشد که درب های کشویی به راحتی باز و بسته می شوند. نتیجتاً هنگام گشوده شدن فضای زیادی را اشغال نمی کنند. بنابراین قابل استفاده در کوچکترین فضاها با محدودترین عرض هستند. بهتر است درب این کمدها را از جنس آینه انتخاب کنید تا دیگر به دنبال یک آینه برای این فضا نباشید.

از دست ندهید
آشنایی با بهترین رنگ برای رستوران از نظر علم روانشناسی + تاثیر رنگ‌ها و طراحی دکوراسیون بر جذب مشتری چیست؟

رخت آویز و جاکلیدی از مهمترین نیازهای ورودی منزل

نصب و استفاده از رخت آویز در چیدمان دکوراسیون ورودی خانه بسیار ضروری است. شما می توانید لباس هایتان را هر وقت وارد خانه می شود در رخت آویز آویزان نمایید. تا هنگام خروج از خانه راحت تر از آنها استفاده کنید. استفاده از رخت آویز برای آویزان کردن کیف نیز مفید است.

رخت آویز در ورودی منزل

همچنین کلید ها و سوییچ هایی که در طول روز استفاده می کنیم را نیز می توان در جا کلیدی های مخصوص در بخش ورودی خانه قرار داد. برای نصب رخت آویز در فضای ورودی ابتدا با استفاده از برچسب های دیواری طرح دلخواه خود را روی دیوار طراحی کنید. سپس اقدام به نصب رخت آویز روی دیوار نمایید.

سخن پایانی

در این محتوا درباره فضای ورودی منزل خواندیم. اینکه با استفاده از چه راه هایی می توان این فضا را زیباتر و دلپذیرتر نمود نیازمند دانش و سلیقه است. قابل ذکر است که می توانید یک میز کنسول یا حتی یک میز گرد به راهرو ورودی بیفزایید. این میزها یا در گوشه قرار می گیرند یا در مجاورت با دیوار که این بستگی به فضای شما دارد. آن‌ها را می توان با شاخه‌های گل، شمع‌های زینتی و معطر و یا هر المان دکوراتیو دیگری که مورد پسند شماست تزئین نمود. امید است این مطلب برایتان مفید بوده باشد. شما هم نظرات و تجربیات خود را در کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

از دست ندهید
بهترین دکوراسیون برای پذیرایی

سوالات متداول

آیا می‌توان از رنگ سیاه یا تیره برای دیوارهای راهرو و ورودی استفاده کرد؟

استفاده از رنگ های تیره برای دکوراسیون راهرو های باریک بسته به این دارد که فضای مورد نظر برای چه کاربردی در نظر گرفته شده است. برای مثال شاید ایده استفاده از رنگ های تیره برای طراحی ورودی راهرو اتاق خواب، خصوصا در دکوراسیون اتاق دخترانه گزینه خوبی نباشد.

بهترین ایده برای راهرو ورودی اتاق خواب چیست؟

یکی از بهترین انتخاب ها برای تزئین و طراحی ورودی راهرو اتاق خواب، استفاده از قاب عکس های کوچک از افراد خانواده می باشد. با این انتخاب در واقع ورودی و راهروهای منزل به گالری هنری و آلبومی زیبا و خاطره انگیز از گذر عمر افراد خانواده به شمار می روند.

ایجاد نقطه کانونی چه تاثیری بر دکوراسیون راهرو دارد؟

 در اصول آموزش دکوراسیون داخلی، به نقاط کانونی توجه زیادی می شود. خصوصا در یک راهروی ساده و باریک که هیچ استفاده به خصوصی از آن نمی شود. با این نقطه کانونی می توان چشم ها را در مسیری طولانی به سمت رو به رو هدایت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا