مبلمان اداری

راهنما خرید میز تلویزیون مناسب برای LED بزرگ | انواع میز تلویزیون جدید

در طراحی داخلی پذیرایی، تلویزیون معمولا بعنوان نقطه کانونی انتخاب می‌شود. از این جهت در طراحی داخلی ساختمان، تلویزیون و ضمائم آن دارای اهمیت ویژه‌ای هستند. میز تلویزیون با هدف قرار دادن تلویزیون همراه با لوازم جانبی آن طراحی شده است. اکثر میزها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که در ارتفاع مناسب برای تماشای راحت تلویزیون قرار دارند. این میزها معمولاً فضاهایی برای نگه‌داری لوازم جانبی دارند، بنابراین شما می‌توانید از آن‌ها برای نگه‌داری سی‌دی‌ها، بلندگوها، دستگاه پخش فیلم و صوت یا سایر دستگاه‌های مربوط به تلویزیون استفاده کنید. اما جدای از کاربرد، این میزها در زیبایی نشیمن خانه بسیار موثر هستند. برای یک انتخاب درست، لازم است تا با پارامترهای بیشتری درباره این اِلمان آشنایی داشته باشید . در این مقاله قصد داریم شما در انتخاب یک میز تلویزیون مناسب یاری دهیم. تا پایان همراه ما باشید.

ضرورت خرید میز تلویزیون مناسب

به طور کلی لزوم استفاده از میز تلویزیون از چند جهت قابل بررسی است که در ادامه به بررسی برخی از مهم ترین آن ها می پردازیم:

 • میز تلویزیون تکمیل کننده ست مبلمان شما خواهد بود.
 • میز تلویزیون فضای خوبی برای چیدمان وسایل تزئینی است.
 • میز تلویزیون به عنوان یک سطح کاربردی دیگر به وسایل خانه شما اضافه می شود.
 • استفاده از میز تلویزیون، فضای نشیمن را مدیریت کرده و یکدست تر می سازد.
 • میز تلویزیون، جایگاه مشخص و ثابتی را برای تلویزیون شما معین خواهد کرد.

میز تلویزیون مناسب برای فضاهای کوچک

برای خانه‌های پر رفت و آمد و یا دارای فضای میزهای تلویزیون ال سی دی و یا LED که داری گوشه‌های گرد دارند پیشنهاد می‌شوند. این نوع میزها برای خانه‌هایی که بچه کوچک دارد نیز بسیار مناسب است و احتمال بروز خطر برای فرزندانتان را بسیار کم می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی “نکاتی برای طراحی خانه های کوچک” را دنبال کنید.

میز تلویزیون گرد

البته باید این مورد را هم اضافه کنیم که این نوع میزها بخاطر طرح کلاسیکی که دارند، برای هر نوع دکوراسیونی شاید مناسب نباشد. پس باید این میز تلویزیون را علاوه بر توجه به نیاز، با توجه به دکوراسیون منزلتان انتخاب و استفاده کنید.

از دست ندهید
صندلی استاندارد چگونه باید باشد؟ + معرفی معیارهای اصلی در خرید صندلی اداری

میز تلویزیون مناسب برای جابه جایی

میزهای تلویزیون ال سی دی و LED زیادی طراحی شده اند که علاوه بر زیبایی و ظرافت، قابلیت جابه جایی اجزای آن از هم به راحتی وجود دارد که به این نوع میزها، میزهای پازلی میگویند. این نوع میزها برای آن دسته از افرادی مناسب است که مدام در حال تغییر دادن دکوراسیون منزل خود هستند و اهل تنوع‌اند. این میزها به گونه‌ای طراحی شده است که هرطور که می‌خواهید میز خود را با مدل‌های مختلف و طبق سلیقه خودتان چیدمان کنید و همانند سایر میزهای تلویزیون بعنوان دکوری برای گذاشتن وسایل تزیینی بکار می‌رود.

ارتفاع مناسب میز تلویزیون کدام است؟

با توجه به دکوراسیون منزل و همینطور با توجه به نیازی که از میز تلویزیون دارید و همینطور برای اینکه بتوانید به راحتی برنامه‌های تلویزیون ببینید و لذت ببرید، ارتفاع مناسب میز خود را انتخاب کنید؛ میز تلویزیون LCD و یا LED  خود را براساس ارتفاع مبل انتخاب کنید تا دید مناسب و خوبی به صفحه تلویزیون داشته باشید. میزهای تلویزیون کوتاه مزیتی که دارند این است که شما می‌توانید دراز بکشید و از تماشای برنامه‌های تلویزیون لذت ببرید.

ارتفاع مناسب تلویزیون

برای اینکه مدت‌ها جلوی تلویزیون هستید و مشغول دیدن برنامه، ارتفاع را باید طوری تنظیم کنید که در این مدت به راحتی و بدون داشتن ناراحتی به دیدن برنامه مورد علاقه خود بپردازید. اگر کودکی در منزل دارید که تازه حرکت می‌کند، هرچقدر ارتفاع میز تلویزیون را بالاتر بگیرید بهتر است تا تلویزیون و وسایلی که بر روی میز می‌خواهید قرار دهید، سالم بماند.

ابعاد مناسب میز تلویزیون

یکی از مهمترین مواردی که به هنگام انتخاب میز تلویزیون در نظر بگیرید، ابعاد و سایز مناسب آن است.  ابتدا وزن تلویزیون خود را بسنجید و طبق آن میزی را انتخاب کنید تا توانایی تحمل LED و یا LCD شما را داشته باشد. عرض میز با عرض تلویزیون باید متناسب باشند؛ عرض تلویزیون باید از عرض میز شما بزرگتر باشد. حال به ابعاد و اندازه میز میرسیم؛ قطعا این موضوع را میدانید که که هر میزی مناسب با تلویزیون نیست. پس باید در هنگام خرید ابعاد درستی را انتخاب کنید. میز تلویزیون باید ۱۰ سانتی متر از از هر طرف تلویزیون بزرگتر باشد.

ابعاد میز تلویزیون

غیر از سایز باشد، هم نمای جالبی به تلویزیون نمی‌دهد و هم تلویزیون نا امن است. یعنی اگر تلویزیونی ۴۸ اینچی دارید، یعنی طول آن ۱۱۰ سانتی متر است؛ پس برای این ابعاد شما باید میز ۱۳۰ ساتی متری انتخاب کنید. ابعاد سایر میزهای تلویزیون که با ابعاد LCD  و یا LED شما هماهنگ باشد بدین ترتیب می‌باشد:

 • تلویزیون‌های تا سایز ۵۵ اینچ: میزهایی با ابعاد ۱۴۰ سانتی متر
 • تلویزیون‌های تا سایز ۶۰ اینچ: میزهایی با ابعاد ۱۶۰ سانتی متر
 • و اگر تلویزیونی بزرگتر از ۶۰ اینچ دارید: میزی با ابعاد ۱۸۰ سانتی متر باید انتخاب کنید.
از دست ندهید
پارتیشن چوبی | از پارتیشن چوبی متحرک تا پارتیشن چوبی مدرن

میز تلویزیون کلاسیک

بارزترین ویژگی یک میز تلویزیون کلاسیک نمای متفاوت آن است. نماهای کلاسیک الهام گرفته از وسایل قدیمی و طراحی های مربوط به سال های پیشین هستند. یک میز تلویزیون کلاسیک معمولا با رنگ های تیره ساخته می شود. اساس یک طرح کلاسیک بر پایه رنگ های تیره تر است.

میز تلویزیون کلاسیک

احساسی که از تماشای یک میز تلویزیون کلاسیک به آدم دست می دهد، نوستالژی و خاطره انگیز است. نمای این میزها حالت رسمی و سلطنتی دارند و تداعی کننده شکوه و عظمت هستند. طراحی این میزها بسته به قیمتی که دارند و روش ساخت با ابزار و اجناس متفاوت صورت می گیرد.

عمده ترین جنس به کاررفته در طرح های کلاسیک چوب است. میز تلویزیون های کلاسیک معمولا طرح های شلوغ و زیادی دارند. در ساخت این میزها از طرح های سنگین سلطنتی استفاده می شود که حالتی با شکوه به محصول نهایی می دهد. طرح های کلاسیک معمولا در خانه هایی با دکور کلاسیک به کار می روند و در کنار مبلمان سلطنتی و چوبی به خوبی جای می گیرند. این طرح ها مناسب خانه های بزرگ و ویلایی هستند. طراحی کلاسیک به نوعی به معنی پیروی از الگوهای ثابت و از پیش تعیین شده در ساخت میز است که سالیان سال مورداستفاده قرار می گرفته اند.

از دست ندهید
بررسی نکات مهم در انتخاب کاشی آشپزخانه + معرفی۴ ایده برای استفاده از کاشی مشکی در آشپزخانه‌ی مدرن

میز تلویزیون مدرن

جنس پایه های میز تلویزیون مدرن باید از استحکام و دوام بالایی برخورداری باشد چرا که علاوه بر تحمل فشار وزن میز، باید قابلیت تحمل فشار وسایلی که بر روی آن نیز قرار می گیرد را داشته باشد. نوع پایه بر اساس نوع کاربرد ساده یا طرحدار می تواند بکار رود. استفاده از چوب مناسب و با کیفیت در این زمینه کمک شایانی می کند. سطح میز باید یکدست و صاف باشد. سطح پولیش و رنگ میز هم حایز اهمیت است. میز از جنس ام دی اف، سطح موجود بر روی آن باید فاقد خوردگی و زدگی باشد. نوع میز تلویزیون می تواند به صورت دو تکه، سه تکه و یک تکه مورد کاربرد قرار گیرد. میزها در رنگ های متنوعی مانند صدفی، گردویی و … موجود می باشند. حداقل ارتفاع لازم برای میز چهل سانتیمتر است.

انواع جنس میز تلویزیون

مهمترین فاکتور در کیفیت میز تلویزیون ، جنس میز تلویزیون می باشد. میز تلویزیون در انواع مختلف وجود دارد. شمامی توانید میز تلویزیون چوبی، MDF، شیشه ای یا GLASS و فلزی و … تهیه کنید و آن را با دیگر اجزای فضایتان هماهنگ کنید. برای انتخاب میز مناسب خانه خود، ادامه مطلب را حتما بخوانید.

میز تلویزیون شیشه ای

میز تلویزیون شیشه ای، ظاهری براق دارد و وسایل الکترونیکی را به زیبایی به نمایش می گذارند. این نوع میزها که در آنها فلز نیز به کار رفته است ، برای افراد خواهان خانه ای مرتب ایده آل هستند.

این میزها ازلحاظ قیمت بسیار ارزان تر از دیگر میزها هستند اما به علت امکان شکسته شدن و آسیب های جانبی به آن ها و با ورود مدل های متنوع چوبی طرفداران زیادی ندارند. اگر می خواهید میز تلویزیون شیشه ای بخرید، اطمینان حاصل کنید که از شیشه نشکن در ساخت آن استفاده شده باشد.

از دست ندهید
تفاوت مبل کلاسیک و راحتی در چیست؟

میز تلویزیون فلزی

این نوع میز تلویزیونی که محکم ترو سبک تر از میز تلویزیون چوبی است به دلیل عدم تنوع خیلی مورد استقبال مردم قرار نگرفته است. اگر در دکوراسیون خانه شما از مبلمانی با پایه های فلزی استفاده کرده اید ، می توانید میز تلویزیون فلزی تهیه نمایید.

میز تلویزیون فلزی

استند های دیواری فلزی نیز وجود دارند که جز وسایل نگه دارنده تلویزیون بر روی زمین یا دیوار بوده و پر کاربرد و پر فروش بوده و از آن ها بیشتر در مراکز تردد جمعیت، ادارات و … استفاده می شود.

میزهای تلویزیون لمینت

میز تلویزیون های لمینت شده هم از گزینه های دیگر موجود در بازار هستند. لمینت کردن میز تلویزیون به معنای کشیدن روکشی پلاستیکی، فلزی و غیره بر روی میز است. طرح های میز لمینت بسیار متنوع است، از چارخانه گرفته تا ساده و در همه رنگ تولید می شوند. مقاومت این میزها هم بسیار بالاست و معمولا قیمت مناسبی هم دارند.

میز تلویزیون چوبی

میزهای چوبی که از چوب طبیعی و مصنوعی ساخته شده اند و تنوع زیادی در بازار دارند . از نکات مثبت میز تلویزیونی چوبی قیمت های متفاوت آنها در بازار و لوکس بودن و ایجاد حس خوب طبیعی بودن و تنوع رنگ ها و سبک های آن است.

میز چوبی مدرن

جنس مواد استفاده شده در این میز ها، اغلب از نئوپان یا ام دی اف است و معمولا دارای کشو و فضای های مناسبی برای گذاشتن وسایل تزئینی در خود هستند. میزهای LCD چوبی که دارای حکاکی و تزیینات ظریفی هستند ، برای دکوراسیون هایی به سبک کلاسیک بسیار مناسب هستند.

انواع طرح‌های میز تلویزیون

مهم‌ترین تصمیم در مورد خرید میز تلویزیون مدرن، انتخاب طرحی به خصوص خواهد بود که برای شما و خانه شما بهترین نتیجه را داشته باشد. شما قرار است تا چند سال از میز تلویزیون خود استفاده کنید، بنابراین یافتن طراحی مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است. یک میز تلویزیون لاکچری می تواند شامل موارد زیر باشد:

 1. مدل میز تلویزیون قفسه ای
 2. مدل میز تلویزیون کنسولی
 3. مدل میز تلویزیون چرخشی
 4. مدل میز تلویزيون دیواری
 5. مدل میز تلویزیون کتابخانه ای
از دست ندهید
سبک نئوکلاسیک چیست؟ + بررسی شاخصه‌های دفتر کار نئوکلاسیک Neo-classic design

رنگ مناسب میز تلویزیون برای خانه شما

اولین نکته در انتخاب رنگ مناسب برای میز تلویزیون ، سبک و رنگ کلی اتاق نشیمن و اتاق شما است. اگر رنگ اصلی خانه شما سفید است از میز تلویزیون هایی با رنگ سفید، سفید استخوانی، فیلی و یا حتی رنگ نقره ای استفاده نمایید. می توانی رنگ میز تلویزیون را با رنگ دیوار و یا کاغذ دیواری که پشت آن قرار گرفته است هماهنگ نمایید تا باعث جذابیت آن قسمت شود به عنوان مثال می توانید رنگ بژ یا طلایی را با دیوارهای کرم یا سفید رنگ انتخاب نمایید. رنگ در دکوراسیون داخلی اهمیت بسیاری دارد. برای آگاهی بیشتر درباره این ستون آرامش و زیبایی در خانه، لینک رنگی را دنبال کنید.

رنگ مناسب میز تلویزیون

یکی دیگر از رنگ هایی که برای دکوراسیون مدرن از آن استفاده می نمایند رنگ مشکی است که می توان آن را با رنگ های دیگر مانند سفید و نقره ای همراه دیگر لوازم موجود در منزل هماهنگ نمایید.

قیمت میز تلویزیون و پارامترهای موثر در آن

میزهای تلویزیون با توجه به جنس، ابعاد و طرح دارای قیمت های مختلفی می باشند. گاهی اوقات میزهای کوچک بخاطر داشتن طرح های خلاقانه و رنگ های جذاب و مدرن ممکن است قیمت بیشتری نسبت به میزهای بزرگتر داشته باشند. در نتیجه برای انتخاب بهترین قیمت میز تلویزیون با در نظر گرفتن بودجه ی مورد نظر، باید طرح ها و میزهای مختلف را با هم مقایسه کنید و در نهایت بهترین مورد را انتخاب نمایید.

سخن پایانی

در این محتوا درباره انتخاب میز تلویزیون مناسب خواندیم. میز تلویزیون یکی از مهم ترین فاکتورهای دکوراسیون داخلی به شمار می آید به همین خاطر در زمان انتخاب آن باید بسیار دقت شود تا در طی گذر زمان شما با مشکل روبرو نشوید. امید است این مطلب برایتان مفید بوده باشید. شما هم نظرات و تجربیات خود را در کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا