انواع سبک های دکوراسیون داخلیطراحی داخلی ساختمانطراحی داخلی ساختمان های تجاریمبلمان اداری

انواع سبک مبلمان اداری + عکس + ترند 1403

انتخاب سبک مبلمان اداری یکی از مهم ترین تصمیمات در طراحی داخلی است و بهتر است در همان ابتدا طراحی تصمیم خود را بگیرید.

امروزه با گسترش کسب و کارها، استفاده از مبلمان اداری نیز افزایش یافته. این دسته از مبلمان که طراحی و ساخت و چینش آن‌ها در حوزه طراحی داخلی ساختمان های تجاری قرار دارد؛ در سبک ها و طرح های مختلفی طراحی و ساخته می شوند. اینکه شما بنا به سلیقه ی خود یا تیمتان چه سبکی را انتخاب می کنید، کاراکتر فضای کاری شما را تعیین می کند. مبلمان اداری تنها شامل میزها و صندلی‌ها نمی‌شود بلکه تمام لوازم اداری از جمله کمدها و فایل‌ها زیرمجموعه مبلمان اداری می‌باشند. مبلمان اداری در سبک‌های مختلفی طراحی و تولید می‌شود که از میان آن‌ها سبک‌های کلاسیک، مدرن و مینیمال کاربرد بیشتری دارند.

آیا شما با انواع مبلمان آشنایی دارید؟ چه سبکی را برای مبلمان شرکت خود انتخاب کرده اید؟ بیایید با هم در مجله مبلمان و دکوراسیون best furniture تمام سبک های مبلمان اداری را بشناسیم تا در این خرید مهم، بهترین تصمیم را بگیریم.


فهرست مطالب:


در یک محیط اداری چه مبلمان و ادواتی نیاز است؟

 • میز مدیریت
 • میز کارشناسی (کارمندی)
 • میز کنفرانس
 • کانتر
 • میز گروهی
 • فایلینگ اداری
 • صندلی مدیریتی
 • صندلی کنفرانس
 • صندلی کارمندی یا کارشناسی
 • صندلی آموزش
 • صندلی انتظار
مبلمان اداری

سبک های مبلمان اداری

اغلب افراد در رابطه با سبک های مبلمان اداری و ویژگی های آن اطلات و پیش زمینه ای ندارند. اولین نکته این است که شما باید بر اساس سبک دکوراسیون که انتخاب کردید ، مبلمان اداری و تجهیزات ان را تهیه کنید.

مبلمان اداری به سبک کلاسیک

سبک کلاسیک یکی از قدیمی‌ترین سبک‌ها در صنعت مبلمان اداری است. بیشترین متریال استفاده شده در این سبک چوب است، البته این متریال چوبی با پوششی از رنگ پلی‌استر یا پلی‌اورتان براق می‌شوند و نمای زیبایی می‌آفریند.

از دست ندهید
جدیدترین دکوراسیون های اداری 2023

مبلمان در سبک کلاسیک از کیفیت مطلوبی برخوردار است زیرا از چوب‌های بادوام و مقاومی مثل گردو، چنار، راش، افرا و کاج استفاده می‌شود که باعث طول عمر بالا و ماندگاری آن می‌شود، بنابراین این سبک قیمت بالایی دارد، البته تزیینات و منبت‌کاری روی چوب بر قیمت بالای این سبک تأثیر زیادی گذاشته است.

مبلمان اداری کلاسیک

معمولاً رنگ مبلمان در سبک کلاسیک تیره است، البته در رنگ‌های روشن هم ساخته می‌شود. مبلمان در این سبک در دو طرح ساده و سلطنتی طراحی و ساخته می‌شود، از معروف‌ترین لوازم اداری به سبک کلاسیک میز مدیریت سلطنتی است که بسیار باشکوه و باابهت می‌باشد. ناگفته نماند، سبک کلاسیک شکوه، وقار و حسی گرم و صمیمی به محیط القا می‌کند، در واقع آرامش و گرمای چوب و نقش و نگارهای ظریف و زیبای روی آن چنین فضایی را خلق می‌کند.

سبک مدرن

مبلمان اداری مدرن دارای سبک و طرح ساده‌ای هستند. این سبک از اشکال هندسی الگو می‌گیرد و بیشتر از جنس فلز، شیشه و چوب ساخته می‌شوند. این سبک رنگ‌بندی متنوع و طرح‌های ساده و زیبایی دارند، رنگ‌ها در این سبک روشن و پرانرژی هستند. استفاده از رنگ‌های شاد و پرانرژی باعث افزایش راندمان کار در این سبک می‌شود.

مبلمان اداری در سبک مدرن نسبت به سبک کلاسیک قیمت پایین‌تر و وزنی سبک‌تر دارد، سبک مدرن به‌روزتر بوده و کارایی بالاتری دارد. محصولات مدرن کاملاً ارگونومی هستند. در سبک مدرن امکاناتی مثل کابل شبکه، سیم برق و … درون وسایل تعبیه می‌شوند.

مبلمان اداری مدرن

فضا در این سبک با استفاده از پارتیشن‌ها تفکیک می‌شود. پارتیشن‌ها جلوه‌ای مدرن و شیک دارد که باعث ایجاد فضایی دوستانه می‌شود و کارمندان را مجاب به انجام وظایف خود می‌کنند. باید گفت که در طراحی پارتیشن‌ها و میزهای کارگروهی بیشتر از فلزات و صفحات شفاف مثل شیشه استفاده می‌شود.

سبک تفسیری

یکی دیگر از انواع سبک مبلمان اداری ترکیبی از سبک کلاسیک و سبک مدرن است. وسایل در این سبک بیشتر به رنگ طلایی و نقره‌ای هستند و حالت قدیمی و کلاسیک دارند، با این تفاوت که برخی نوآوری‌های سبک مدرن در آن اعمال شده است.

از دست ندهید
بررسی و معرفی ترفندهای جذاب برای چیدمان خانه کوچک آپارتمانی و خانه‌های کوچک قدیمی

مبلمان اداری به سبک روستیک

در سبک روستیک از متریال طبیعی استفاده می‌شود، به طوری که از نظر فرم و بافت به طبیعت نزدیک باشد. این سبک ساختاری خام و نپخته با جزئیات زمخت و ناصاف دارد و بر آن است تا احساس و الهامی از طبیعت را در فرد زنده کند. شاخه‌ها و تنه درخت در کنار الیاف و کناف، متریال اصلی این سبک محسوب می‌شود.
در مبلمان‌های سبک روستیک از مواد و مصالح بازیافتی نیز استفاده می‌شود. این مبلمان‌ها طرح‌های منظم و با قاعده‌ای ندارند و همان طور که گفته شد، در ساخت آنها از تنه درختان، شاخه و چوب‌های شکسته شده استفاده می‌شود. معمولاً چوب‌ها رنگ یا جلا داده نمی‌شود، تنها با پوششی مات‌اندود می‌شوند. این سبک حس سادگی و قدیمی بودن را القا می‌کند.

چوب و نور خورشید از ویژگی‌های سبک روستیک هستند. وجود پنجره‌ای بزرگ برای داشتن نور خورشید در این سبک بسیار پراهمیت است. نور طبیعی در این سبک اهمیت ویژه‌ای دارد تا جایی که از پرده‌های روشن برای عبور نور استفاده می‌کنند.

مبلمان اداری روستیک

سبک روستیک بیشتر در دکوراسیون منازل به کار گرفته می‌شود و در فضاهای کاری خیلی استفاده نمی‌شود، اما می‌توان سبک روستیک را با سبک مدرن ترکیب کرد. هر دو سبک با ایجاد روشنایی و القای حس آرامش همراه هستند، بنابراین می‌توان از پنجره‌های بزرگ، رنگ‌های روشن و طبیعی و مبلمان مدرن چوبی استفاده کرد و فضایی مدرن و صمیمی در محیط کاری خلق کرد.

سبک مدرن مینیمالیستی

ساده بودن از مشخصات سبک مدرن مینیمالیسیتی است. در این سبک معمولاً از رنگ‌های خنثی مثل سفید، خاکستری، طوسی، بژ، دودی، کرمی و … استفاده می‌شود که به راحتی در کنار رنگ‌های دیگر قرار می‌گیرند. حضور نور و روشنایی در محیط نیز از مشخصه‌های این سبک است.

اگر می‌خواهید فضای اداری را طوری طراحی کنید که کارمندان تمرکز بیشتری داشته باشند، سبک مینیمایستی بهترین انتخاب است، این سبک بدون هیچ تجملی طراحی می‌شود و همین سادگی موجب تمرکز کارمندان و کارایی بالا در آن‌ها می‌شود.

مبلمان اداری مینیمالیستی

اگر محیط کار شما کوچک است، باید بدانید که استفاده از سبک مینیمال در دکوراسیون اداری باعث بزرگ نشان دادن محیط می‌شود، سبک مینیمال در طراحی فضاهای کوچک انتخاب مناسبی است. چیدمانی ساده، وجود نور و رنگ‌های روشن فضا را بزرگ جلوه می‌دهد.

از دست ندهید
رنگ در دکوراسیون "ستون آرامش و زیبایی خانه"

سبک معاصر

یکی دیگر از انواع سبک‌های دکوراسیون اداری سبک معاصر می‌باشد که ترکیبی از سبک مدرن و کلاسیک است. سبک معاصر مانند سبک مینیمال سبکی ساده و بی‌پیرایه است. مبلمان اداری در این سبک از چوب ساخته می‌شوند و با رنگ‌های خنثی و ساده، اشکال و خطوط ساده و مستقیم طراحی می‌شود. سبک معاصر با رنگ‌های خاکستری، سیاه و سفید شناخته می‌شود.

مبلمان اداری به سبک ماوریک

سبک ماوریک زیرمجموعه‌ای از سبک مدرن است که رویکردی مبتکرانه دارد. طراحی این سبک کمی ناآشنا و غیر معمول است. سبک ماوریک به هیچ قانونی پایبند نیست، سبکی زیرکانه، غیرمعمول و نامتعارف که مملو از ابتکار و نوآوری است.

مبلمان اداری ماوریک

همان طور که گفته شد، این سبک از هیچ قانونی پیروی نمی‌کند، رنگ‌ها به طور تصادفی انتخاب می‌شود، در انتخاب رنگ‌ها هیچ محدودیتی وجود ندارد، حتی می‌توان از رنگ‌های پرزرق‌وبرق و نامتعارف در کنار هم استفاده کرد. سبک ماوریک سبک بازی با رنگ‌هاست، سبکی که فضا را متفاوت جلوه می‌دهد. در این سبک می‌توانید آزادانه از رنگ‌ها استفاده کنید.

نکاتی برای چیدمان مبلمان اداری

برای خلق یک محیط کاری آرامش‌بخش به چیدمانی اصولی و استاندارد نیاز است. با انتخاب صحیح و چیدمان اصولی مبلمان اداری می‌توان کارایی، آرامش و زیبایی را در محیط کار به ارمغان آورد. نحوه چیدمان مبلمان اداری به مساحت، رنگ، نور و نوع فعالیت شرکت بستگی دارد. در زیر نکاتی از چیدمان اصولی مبلمان اداری ذکر شده است:

 • رنگ و سبک مبلمان اداری با رنگ و سبک سقف، دیوارها، کف‌پوش و درب هارمونی دارد.
 • چیدمان مبلمان اداری متناسب با سمت افراد صورت می‌گیرد. اتاق مدیریت، اتاق کنفرانس، اتاق کارکنان و … بر اساس عملکرد خود چیدمان می‌شود.
 • اگر اداره یا شرکت شما مساحت کمی در اختیار دارد، سبک‌های مینیمال یا مدرن پیشنهاد می‌شود، این دو سبک به دلیل سادگی و روشن بودن محیط را بزرگ جلوه می دهد.
 • از مبلمان اداری به سبک کلاسیک تنها در شرکت‌های با متراژ بالا استفاده کنید، این نوع سبک برخلاف سبک‌های مدرن و مینیمال به فضای بیشتری نیاز دارد.
 • رنگ‌های روشن محیط را بزرگ نشان می‌دهد و رنگ‌های تیره فضا را کوچک. از مبلمان با رنگ‌های تیره در فضاهای با متراژ کم استفاده نمی‌شود.
 • اگر متراژ شرکت کم باشد، باید از میزهای اداری که کشو و فایلینگ دارند، استفاده شود و اگر محیط به اندازه کافی بزرگ باشد، می‌توان از قفسه‌ها و فایلینگ جدا استفاده کرد.
 • از مزایای مبلمان سبک مدرن استفاده از پارتیشن‌ها می‌باشد که فضا را به خوبی تفکیک می‌کند، پارتیشن‌ها فضایی بسیار جذاب و زیبا ایجاد می‌کنند و موجب استفاده بهینه از فضا می‌شوند.
 • اگر اکثریت مراجعان شرکت‌ها کهن‌سال باشند، مبلمان کلاسیک گزینه بهتری است، این جوانان هستند که با سبک مدرن ارتباط بیشتری می‌گیرند.
 • صندلی‌های اداری به دلیل استفاده طولانی مدت باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند. صندلی‌های ارگونومیک که با توجه به ساختار بدن انسان طراحی شده‌اند، انتخاب مناسبی هستند.
 • نه تنها صندلی‌ها که میزها نیز باید مطابق استانداردهای روز دنیا باشند.
 • برای اتاق مدیریت از متریال‌های باکیفیت استفاده می‌شود که متناسب با شأن ایشان باشد.
 • چیدمان به گونه‌ای انجام شود که کارکنان به راحتی به وسایل مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند، به عنوان مثال کتابخانه‌ها، قفسه‌ها و کمدها را کنار دیواری که به راحتی در دسترس کارکنان باشد، گذاشته شود.
 • اگر فضا از نور طبیعی برخوردار است، چیدمان را باید به گونه‌ای اجرا کرد تا بیشترین استفاده را از نور برد.
 • چیدمان نیم‌ست‌ها به گونه‌ای باشد که به قسمت‌های خصوصی شرکت یا اداره مشرف نباشد.
 • اگر یک چشم‌انداز زیبا در شرکت وجود داشته باشد، میزها را رو به چشم‌انداز قرار دهید.
 • میزهای کارمندی طوری کنار هم قرار گیرند که هر کارمندی حریم خصوصی مشخصی داشته باشد.
 • در محیط اداره از گیاهان هم استفاده کنید، می‌توانید روی میزتان یک گلدان بگذارید.
 • مبلمان اداری را در فاصله‌های مناسب و منظمی از یکدیگر قرار دهید به گونه‌ای که رفت‌و آمد به راحتی انجام شود.
از دست ندهید
طراحی ویلا با چوب | ایده هایی برای طراحی یک ویلای مدرن

سخن پایانی

اگر می خواهید کارمندان و همکارانتان در فضایی مناسب، بهترین عملکردشان را ارائه دهند؛ باید به دنبال مبلمان اداری راحت و زیبا باشید. شناخت انواع مختلف مبلمان اداری میتواند به شما کمک زیادی در انتخاب درست بکند. امید است این مطلب در انتخابتان به شما کمک کند. شما هم نظرات و تجربیات خود را در کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

در مبلمان اداری سبک کلاسیک تفسیری به چه صورت است؟

ترکیب سبک مدرن و کلاسیک مبلمان سبک تفسیری است و نقره ای و طلایی بیشترین رنگی که در این سبک استفاده می شود و حالت مبلمان ها کلاسیک و قدیمی است با این وجود که سبک نوآوری مدرن بیشتر اعمال می شود.

تفاوت مبلمان اداری مدرن با کلاسیک در چیست؟

* مبلمان اداری مدرن دارای تنوع رنگی بندی می باشد ولی مبلمان کلاسیک رنگ های محدودی دارد.
* سبک مدرن دارای طرح های ساده و زیبا است و مناسب هر سلیقه ای می باشد.
* مبلمان اداری کلاسیک در هر فضایی قابل اجرا نمی باشد.
* مبلمان کلاسیک داری طرح های شلوغ می باشد و فضای زیاد را نیز اشغال می کند.
* محصولات مدرن کاملا ارگونومی می باشند.

سبک معاصر مبلمان اداری چه ویژگی هایی دارد؟

سبک معاصر از ترکیب سبک کلاسیک و مدرن به وجود می آید و بسیار ساده است و متریال در این سبک چوب است که رنگ ساده، خنثی دارد و در طراحی آن از خطوط ساده و اشکال هندسی استفاده می کنند و به رنگ های سفید، سیاه و خاکستری موجود است.

از دست ندهید
طراحی و اجرای نمای کرتین وال و نمای ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا