طراحی داخلی ساختمان

عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت درب چوبی اتاق خواب

درب اتاق خواب، تاثیر بسیار زیادی در دکوراسیون داخلی منزل دارد. به همین خاطر، بسیاری از افراد برای زیبایی دکوراسیون داخلی منزل خودشان هم که شده، به دنبال درب های با کیفیت؛ اما ارزان قیمت هستند. به طور کلی، قیمت درب چوبی بر اساس معیارهای مختلفی تعیین می شود و نمی توان برای اینکه یک درب چوبی، قیمت مناسبی دارد، آن را خریداری کرد.

خرید درب اتاق خواب، باید بر اساس کیفیت بالایی صورت گیرد تا درب هم مقاوم به آب و رطوبت باشد، هم بتواند تا سال های سال کارایی مناسبی داشته باشد. در ادامه این مقاله در سپیدار چوب قصد داریم بیشتر در رابطه با قیمت درب اتاق و عوامل تاثیرگذار بر روی آن صحبت کنیم.

درب اتاقی سفید

عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت درب چوبی

با توجه به بالا رفتن هزینه خرید متریال ها برای ساخت درب چوبی، قیمت درب چوبی نیز کمی نسبت به سال های گذشته بالاتر رفته است. به غیر از قیمت متریال، نوع رنگ، نوع ام دی اف، نوع درب و … بر روی قیمت نهایی خرید درب اتاق خواب، تاثیر می گذارند. در ادامه به عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت نهایی درب چوبی اشاره می کنیم.

نوع ام دی اف؛ متریال ایرانی یا خارجی؟

یکی از مهم ترین موضوعاتی که باید در هنگام خرید درب اتاق خواب به آن توجه داشته باشید، نوع ام دی اف به کار رفته در درب اتاق خواب است. در حال حاضر، ام دی اف های ایرانی، با کیفیت بسیار خوبی به فروش می روند و قیمت مناسب تری نیز دارند.

از دست ندهید
همه چیز درباره ی پاسیو

ولی قیمت ام دی اف خارجی نسبت به قیمت ام دی اف ایرانی به مراتب بالاتر است. برخی از برندهای خارجی نیز ام دی اف بسیار با کیفیتی دارند و همین موضوع باعث شده که قیمت درب چوبی که با ام دی اف خارجی ساخته می شوند، بالاتر رود.

نوع چوب؛ طبیعی یا مصنوعی؟

برخی از درب ها با چوب طبیعی بلوط، گردو و … ساخته می شوند. بدیهی است که قیمت این نوع درب چوبی چندین برابر قیمت درب اتاق خوابی است که با چوب غیر طبیعی ساخته شده است. بسته به نظر و سلیقه افراد، می توان هر یک از انواع این درب های چوبی را برای منازل انتخاب کرد.

نوع رنگ استفاده شده در درب؛ پلی استر یا پلی یورتان

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت درب اتاق خواب، نوع رنگ استفاده شده می باشد. در حال حاضر، پرکاربردترین رنگ هایی که برای درب اتاق خواب ها مورد استفاده قرار می گیرند، رنگ پلی استر و پلی یورتان (همان پلی اورتان) می باشند.

این دو رنگ هر دو کیفیت بالایی دارند و می توانند کیفیت درب را تضمین کنند. اما قیمت آن ها متفاوت است. بنابراین، در صورتی که یک درب با ظاهری مشابه را مشاهده کردید که قیمت بالاتری دارد، بهتر است که به نوع رنگ به کار رفته در درب دقت کنید.

از دست ندهید
سبک نئوکلاسیک چیست؟ + بررسی شاخصه‌های دفتر کار نئوکلاسیک Neo-classic design

هم پلی استر و هم پلی یورتان هر دو می توانند نقش موثری در بهبود زیبایی و مقاومت درب ها داشته باشند. درب های پلی یورتان در برابر نور، رطوبت، آب و … مقاوم هستند و سطح رنگ شده بهتری دارند .

میزان کار انجام شده بر روی درب چوبی و ابعاد درب

یکی دیگر از عواملی که بر روی قیمت درب چوبی تاثیر می گذارد، میزان کاری است که بر روی چوب درب انجام شده است. به طور مثال، اگر درب چوبی با طرح های کنده کاری شده خریداری شود، قیمت بالاتری دارد.

به غیر از میزان کار انجام شده بر روی درب چوبی اتاق، سایز درب چوبی نیز بر روی قیمت نهایی آن تاثیر می گذارد. بدیهی است که هر چقدر سایز درب چوبی بزرگ تر باشد، قیمت نهایی آن نیز بالاتر می رود.

درب چوبی لوکس

درب اتاق خواب چوبی با کیفیت؛ کیفیت را فدای قیمت نکنید!

درب اتاق خواب چوبی باید مقاومت خوبی در برابر ضربه، رطوبت، گرما، سرما و … داشته باشد. بسیاری از درب های چوبی قدیمی، هیچ مقاومتی در برابر این عوامل نداشتند و این موضوع باعث می شد که خیلی سریع خراب شوند و دیگر زیبایی گذشته را نداشته باشند.

اما با بالا رفتن کیفیت متریال ها و رنگ ها، در حال حاضر امکان خرید درب اتاق خواب چوبی با کیفیت بالایی وجود دارد. توصیه می کنیم که قبل از خرید هر نوع درب چوبی، تحقیق کنید و صرفا به قیمت درب چوبی اتاق خواب توجه نکنید.

از دست ندهید
معرفی رایج ترین اشتباهات دکوراسیون نشیمن

هیچ ارزانی بی حکمت و هیچ گرانی، بی فایده نیست! اکثر درب های چوبی ارزان، دارای کیفیت ام دی اف خوبی نیستند و شما زمانی به این موضوع پی می برید که درب خریداری شده خود را خراب و بلا استفاده می بینید!

سپیدار چوب؛ ارائه دهنده بهترین خدمات در زمینه خرید درب اتاق خواب

سپیدار چوب به عنوان یک فروشگاه ارائه دهنده بهترین درب های چوبی برای اتاق خواب، توانسته با بهترین قیمت درب چوبی، بهترین کیفیت ها را به خریداران خود ارائه کند. انواع درب های چوبی پلی یورتان، وکیوم و … در سپیدار چوب به فروش می روند و افراد بسته به نیاز و بودجه ای که دارند، می توانند هر یک از این درب ها را خریداری کنند.

درب تمام چوب اتاق

سخن پایانی

با توجه به بالا رفتن درب چوبی لوکس ، بسیار مهم است که افراد در رابطه با عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت درب های اتاق خواب چوبی، اطلاعات کافی کسب کنند. نوع متریال، نوع ام دی اف، نوع رنگ، نوع روکش و … همگی بر روی قیمت نهایی درب چوبی تاثیر می گذارند.

 بدیهی است که هر چقدر کیفیت و زیبایی درب چوبی بالاتر رود، قیمت نهایی آن نیز بالاتر می رود. به همین خاطر، در این مقاله سعی کردیم در رابطه با عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت خرید درب اتاق خواب صحبت کنیم.

از دست ندهید
بهترین رنگ کفپوش برای پذیرایی چیست؟ + راهنمای انتخاب رنگ کفپوش پذیرایی

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا