انواع سبک های دکوراسیون داخلیرنگبندی در دکوراسیونطراحی داخلی ساختمان

بررسی و معرفی ۶ راه ساده برای تغییر دکوراسیون خانه به رنگ سال ۲۰۲۳

به تازگی پنتون رنگ سال ۲۰۲۳ را اعلام کرده و Viva Magenta را انتخاب کرده است. پنتون این رنگ را نماد قدرت، شجاعت و سرزندگی معرفی کرده و گفته است که طبیعت، مبنای انتخاب آن بوده است. حالا که این رنگ زیبا و پرطرفدار رنگ سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ شده، وقت آن رسیده که برای گذراندن ۱۲ ماه پر از انرژی و گرمای این رنگ، دکوراسیون گوشه و کنار خانه را تغییر دهیم. البته این به آن معنا نیست که باید تمام وسایل را عوض کنید، با چند تغییر کوچک می‌توانید دکوراسیون را به روز کرده و از زیبایی رنگ Viva Magenta لذت ببرید.در این مقاله می‌خواهیم ریزه‌کاری‌های تغییر دکوراسیون برای ورود رنگ جدید سال ۱۴۰۱ به خانه را به شما آموزش دهیم.


فهرست مطالب


۱. راز تغییر دکوراسیون ارزان

اگر می‌خواهید همیشه و در هر لحظه امکان تغییر دکوراسیون خانه براساس ترند روز را داشته باشید فقط باید یک کار ساده انجام دهید، لوازم اصلی را با یک رنگ‌پایه و ترجیحا خنثی انتخاب کنید. همچنین چوب یا لوازم چوبی هم می‌تواند زمینه‌ای یکدست را برای دکوراسیون فراهم کند. با انجام این کار شرایط استفاده از هر ترکیب رنگی را در خانه خواهید داشت. مثلا اگر یک سال رنگ‌2بنفش ترند شود می‌توانید با تغییر پرده‌ها، روکش کوسن، گلدان و چند وسیله‌ی تزیینی ریز و درشت، دکوراسیون را تغییر دهید.

دکوراسیون خانه به رنگ سال

وسایلی که در حال حاضر دارید را هم می‌توانید با روش‌های ارزان و ساده‌ای به یکی از رنگ‌های زمینه‌ای مشکی، سفید یا بژ تغییر دهید. ظاهر وسایل چوبی مثل کتابخانه، کمد و میز را با یک قوطی رنگ‌تغییر دهید. برای مبل‌ها و صندلی‌ها هم می‌توانید روکش پارچه‌ای جدید بدوزید تا رنگشان تغییر کند. برای تغییر رنگ‌کابینت‌ها، یخچال و ماشین لباسشویی هم می‌توانید از برچسب‌های مخصوص استفاده کنید. این برچسب‌ها به سایز درهای کابینت و ابعاد وسایل اصلی آشپزخانه آماده هستند یا می‌توانید به کارگاه‌های چاپ بنر و ساخت نئون سفارش دهید تا برایتان در ابعاد مورد نظر آماده کنند.

از دست ندهید
فنگ شویی در دکوراسیون داخلی به چه معناست؟

۲. تغییر دکوراسیون آشپزخانه براساس رنگ سال ۱۴۰۱

آشپزخانه پر از وسایل ریز و درشت است و همین موضوع دست ما را برای تغییر دکوراسیون باز می‌گذارد. کم‌هزینه‌ترین راه برای تغییر دکوراسیون دوختن پرده، رومیزی، دستگیره و پیش‌بند با پارچه‌هایی به رنگ‌سال ۱۴۰۱ است. اگر می‌خواهید کمی بیشتر هزینه کنید تغییر رنگ کابینت‌ها است.  البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله سبک های دکوراسیون داخلی را بخوانید.

دکوراسیون خانه به رنگ سال

ظاهرشان را به دو روش می‌توانید تغییر دهید، یا از برچسب لمینت به رنگ جدید استفاده کنید یا یک سری کابینت جدید نصب کنید. خرید چند وسیله‌ی برقی آشپزخانه جدید، چند شاخه گل تازه و سرویس صبحانه‌خوری به رنگ سال ۱۴۰۱ هم می‌تواند به تغییر دکوراسیون آشپزخانه کمک کند.

۳. تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن براساس رنگ سال ۱۴۰۱

تغییر دکور اتاق نشیمن راحت‌ترین بخش اجرای دکوراسیون جدید براساس رنگ‌سال ۱۴۰۱ است. به تعداد بالشتک‌های روی مبل کاور کوسن به رنگ‎‌جدید بخرید و روکش‌ها را تغییر دهید. قدم بعدی تغییر پرده‌ی اتاق نشیمن است. می‌توانید تمام پرده‌ها را به رنگ Viva Magenta بزنید یا اینکه با رنگ پایه‌ی دکوراسیون ترکیب کنید. مثلا اگر مبل و فرش طوسی است، پرده‌ها را با ترکیب رنگ‌سال ۱۴۰۱ و طوسی بدوزید و نصب کنید.

اکسسوری‌ها قدم بعدی برای تغییر دکوراسیون ارزان است. یک گلدان برای گل‌های تازه، چند شمعدان و چندتایی هم قاب عکس به رنگ جدید بخرید و در اتاق قرار دهید. اگر قصد دارید کمی بیشتر هزینه کنید، می‌توانید خرید یک آباژور و یک پاف به رنگ Viva Magenta هم در لیست کارهایتان قرار دهید.

از دست ندهید
گلچینی از محبوبترین سبک‌های دکوراسیون داخلی

۴. تغییر دکوراسیون اتاق خواب براساس رنگ سال ۱۴۰۱

در هر لحظه که بخواهید می‌توانید با چند متر پارچه دکوراسیون اتاق خواب را تغییر دهید. با تعویض پرده‌ها، ملافه‌ها و روبالشی می‌توانید در یک چشم به هم زدن دکور را عوض کنید. برای زیباتر شدن فضا می‌توانید از ترکیب Viva Magenta و رنگ‌های مکمل آن استفاده کنید.

دکوراسیون خانه به رنگ سال

با توجه به اینکه فضای اتاق خواب باید آرام باشد بهتر از تناژ رنگی را حفظ کنید و از رنگ‌های مکمل با پایه‌ی صورتی و قرمز استفاده کنید تا هماهنگی بیشتری با رنگ سال ۱۴۰۱ داشته باشند. با این کار فضایی یکدست با رنگ‌های سایه روشن ملایم ایجاد می‌کنید تا چشم‌هایتان قبل از خواب حسابی استراحت کرده و خوابی آرام داشته باشید.

۵. تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام براساس رنگ سال ۱۴۰۱

دکوراسیون سرویس بهداشتی را حتی با ۱۰۰هزار تومان هم می‌توانید تغییر دهید، بله با ۱۰۰هزار تومان. چند صابون با رنگ‌جدید بخرید و در سرویس بهداشتی و حمام قرار دهید. یک کلاف کاموا به رنگ‌سال ۱۴۰۱ بخرید و برای تمام افراد خانواده لیف ببافید و در حمام قرار دهید. پس اصلا نگران هزینه‌ی تغییر ظاهر این بخش از خانه نباشید.

دکوراسیون خانه به رنگ سال

اگر دوست داشتید کمی بیشتر از ۱۰۰ هزار تومان هزینه کنید می‌توانید قاب آینه سرویس بهداشتی را تغییر دهید یا سطل زباله، دمپایی و وسایل پلاستیکی داخل دستشویی را هم تغییر دهید. خرید حوله‌ی جدید و قرار دادن چند گلدان گل طبیعی در سرویس بهداشتی هم می‌تواند ایده‌ی خوبی برای تغییر حال و هوای سرویس بهداشتی و حمام باشد.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله اصول چیدمان مبلمان را بخوانید.

از دست ندهید
مقایسه انواع چراغ‌ سردری+ عکس مدرن ترین چراغ‌های سردری

۶. تغییر دکوراسیون تراس، حیاط و ورودی خانه براساس رنگ سال ۱۴۰۱

حالا که تمام خانه را به روز کردید نوبت به بخش ورودی خانه و فضاهای بیرونی است. اول به سراغ ورودی خانه می‌رویم. فرقی ندارد خانه‌ی بزرگی دارید یا کوچک، چند وسیله به صورت مشترک در همه‌ی ورودی‌ها وجود دارد. جاکفشی، آویز لباس و آینه وسایلی هستند که در ورودی همه‌ی خانه‌ها وجود دارند پس می‌توانید با ایجاد چند تغییر کوچک دکوراسیون آن را تغییر دهید. یکی دو گلدان به رنگ جدید سال ۱۴۰۱ می‌تواند فضای روی جاکفشی را تغییر دهد. با تغییر قاب آینه یا رنگ‌کردن آن هم در زمان کوتاهی می‌توانید آینه را نو کنید. یک قالیچه یا پادری به رنگ Viva Magenta هم می‌تواند هم می‌تواند کار را تمام کند و ورودی را زیبا و خوشرنگ کند.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله سبک های نورپردازی در منازل را بخوانید.

برای تغییر دکوراسیون تراس و حیاط در قدم اول نرده‌ها را رنگ کنید. بعد از آن سراغ گلدان‌ها و باغچه بروید. چند بوته گل به رنگ سال ۱۴۰۱ بکارید تا فضا سرزنده‌تر شود. یک میز و صندلی هم به این رنگ‌بخرید و در بالکن یا گوشه‌ی حیاط قرار دهید. اگر حیاط بزرگی دارید می‌توانید دور تا دور باغچه‌ها را هم پرچین‌هایی به همین رنگ بکشید. به همین راحتی دکوراسیون تراس و حیاط هم تغییر کرد.

از دست ندهید
10 نکته کلیدی برای چیدمان بهتر منزل

نتیجه گیری

در این هفته رنگ سال ۲۰۲۳ اعلام شد. Viva Magenta رنگی است که پنتون با الهام از طبیعت برای سال ۲۰۲۳ انتخاب کرده و آن را به عنوان نماد سرزندگی، قدرت و شجاعت معرفی کرده است. همین موضوع باعث شد تا تصمیم به ارائه‌ی راهکارهایی برای تغییر دکوراسیون خانه با رنگ جدید و از راه‌های کم‌هزینه بگیریم. در این مطلب روش‌هایی ساده و کم‌هزینه برای تغییر دکوراسیون تمام خانه را ارائه کردیم. اگر شما هم ریزه‌کاری‌هایی می‌دایند که می‌تواند با صرف هزینه‌ی کم حال‌وهوای خانه را تغییر دهد برایمان در قسمت کامنت‌ها بنویسید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با راههای ساده برای تغییر دکوراسیون خانه به رنگ سال آشنا شدید. همچنین از تغییرات آنها آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

در تغییر دکوراسیون منزل نور چه اهمیتی دارد؟

در تغییر دکوراسیون منزل باید حتما از نور پردازی و نور های طبیعی استفاده شود تا فضای خانه دلباز تر به نظر برسد.

گچ بری ها در تغییر دکوراسیون منزل چه تاثیری دارند؟

در تغییر دکوراسیون منزل از گچ بری ها برای گران قیمت نشان دادن منزل استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا