طراحی داخلی ساختمان

نحوه ساخت استخر خانگی (از صفر تا صد)

طراحی و ساخت استخر، باغ ویلا و جکوزی خانه خود را با ساخت بتنی از ابتدا به ما بسپارید.

برای دریافت مشاوره و خرید تجهیزات ماشین آلات استخر خانگی و نصب و راه اندازی تجهیزات گرمایش و تصفیه آب استخر و جکوزی با قیمت مناسب با ما تماس بگیرید.

تجهیزات خود را بدون واسطه از تولیدی سازهمان خریداری کنید. کلیه تجهیزات، مبدل استیل، فیلتر شنی گالو، مبدل استیل، فیلتر شنی گالوانیزه با قیمت مناسب و کیفیت عالی تولید می شود. کافیست با ما تماس بگیرید و سفارشات خود را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

مراحل ساخت استخر:

1- تصمیم برای احداث استخر:

هنگامی که تصمیم به ساخت استخر گرفتید، برای بازدید و مشاوره در محل با یک شرکت استخرسازی تماس بگیرید. انتخاب کنید که از چه متریالی استفاده کنید، چوب پلاستیک، موزاییک و سنگ طبیعی، سرامیک چینی و چمن مصنوعی یا ترکیبی از این مواد بسیار در ساخت محوطه استخر استفاده می شود. روکش استخر، پله های استخر و پرده آبشار را آماده کنید. به استخر بهترین روش ساخت استخر را نیز در برنامه خود قرار دهید. از پیمانکار خود بخواهید تا برنامه ای برای ساخت استخر تهیه کند. از سازنده استخر خود بخواهید طبق نظر طرفین ساخت استخر را آماده کند استخر، اجرای آرماتور استخر، نصب سیفون استخر، اجرای خط لوله در کف استخر، آرماتوربندی و شکل دهی استخر و بتن از یک استخر

مرحله دوم انتخاب مکان مناسب برای ساخت استخر

بخشی از باغ خود را که برای استخر جدید شما مناسب تر است را مشخص کنید. استخرها معمولاً در حیاط بسیاری از ویلاها و خانه ها قرار دارند، اگرچه می توانید از فضای کافی در باغ خود استفاده کنید تا استخر خود را در مکانی مناسب قرار دهید، اما به دقت به موقعیت استخر خود فکر کنید. نصب استخر در مناطق خاص ممکن است نیاز به اضافه یا حذف سایر ویژگی های بیرونی مانند درختان یا قسمت هایی از حیاط، حوض یا آبنما داشته باشد که هزینه پروژه را افزایش می دهد و همچنین ممکن است باعث تغییر در ابعاد استخر شما شود. در نظر داشته باشید، شما دارید و گزینه های شما محدود است، بنابراین مکان استخر خود را به گونه ای انتخاب کنید که باعث اختلال و تخریب سایر قسمت های باغ کلبه شما نشود.

از دست ندهید
گلچینی از محبوبترین سبک‌های دکوراسیون داخلی

مرحله 3 یک طرح اساسی برای استخر خود بیابید.

به این فکر کنید که می خواهید شکل کلی استخر شما چگونه به نظر برسد. آیا ترجیح می دهید استخر شما گرد، مربع یا مستطیل باشد؟ عمق استخر شما چقدر باید باشد؟ استخر چند ورودی و خروجی دارد؟ همه اینها جزئیات مهمی هستند که باید قبل از شروع این پروژه با پیمانکار خود صحبت کنید.

بسیاری از استخرهای خانگی در اندازه های استاندارد مانند 3 متر در 6 متر، 4.5 متر در 9 متر یا 6 متر در 12 متر با عمق های 1.20 متر تا 4.60 متر هستند. فقط به یاد داشته باشید که طراحی پیچیده تر استخر قیمت را افزایش می دهد. همچنین برای دوام بهتر استخرهای بتنی، بهتر است پایه استخر خود را با بتن بسازید تا از استحکام سازه استخر در دراز مدت اطمینان حاصل شود. استخرهای بتنی یکی از خوش ساخت ترین سازه ها هستند. دو راه وجود دارد: استخرهای بتنی ریخته شده، استخرهای شاتکریت از قوی ترین و بادوام ترین و در عین حال گران ترین استخرها هستند. به نظر می رسد بهترین انتخاب برای استخرهای بزرگ، ساخت استخرهای بتنی است که در استخرهای باغ و منزل نیز از مصالح مقاوم در برابر فشار به شمار می روند.

مرحله 4: با یک پیمانکار حرفه ای استخر قرارداد ببندید تا ایده شما را به واقعیت تبدیل کند.

از دست ندهید
انتخاب و چیدمان کوسن مناسب برای مبلمان

برای پیدا کردن یک پیمانکار خوب، مجموعه پیمانکاران را در منطقه خود ارزیابی کنید و گزینه های خود را به دقت مقایسه کنید. شما می خواهید یک پیمانکار حرفه ای را انتخاب کنید که تجربه ساخت استخرهای مشابه شما را داشته باشد و پیمانکار باید توانایی مدیریت هزینه های ساخت استخر را در حد بودجه شما داشته باشد.

حفر استخر:

مرحله 1- قبل از شروع ساخت استخر، پیمانکار استخر، محوطه استخر را با گچ و سپس با چوب های چهار برش کوچک علامت گذاری می کند، سپس با کمک بیل مکانیکی یا فرمان اسکید (بابکت)، خاکبرداری استخر شما از مکان انتخاب شده اگر زمین بافت سختی دارد، ممکن است برای انجام این کار نیاز به استفاده از ماشین آلات سنگین داشته باشید. گودبرداری یکی از مهم ترین بخش های فرآیند ساخت استخر می باشد، زیرا اجرای صحیح مراحل بعدی استخر به گودبرداری مناسب استخر بستگی دارد.

تراز کف استخر:

مرحله 2- پس از خاکبرداری باید خاکی که دانه بندی آن در اثر شانه بیل توسط عوامل انسانی شل شده است را با استفاده از بیل و سندبلستر و سپس با مصالح سنگی یا بیل آهکی و آب جدا کنیم تا مقدار مورد نظر را بسازید. عمق استخرها به دو صورت مسطح و مایل انجام می شود. در مرحله حفر استخر، باید مراقب عمق استخر باشید. مطمئن شوید که پیمانکار استخر شما برنامه شما را در ذهن دارد.

از دست ندهید
اصول چیدمان مبلمان | چیدمان مبل سلطنتی و راحتی با هم

مرحله 3- ساخت دیوارهای بتنی مسلح به میلگردهای فولادی.طبق محاسبات ساختمانی آرماتوربندی به صورت دو میلگرد یا یک میلگرد انجام می شود.کل سطح کف و بدنه استخر با میلگرد تقویت می شود.20 برای آرماتوربندی در نظر گرفته شده است. میلگردهای تقویت کننده با مفتول فولادی حداکثر 2 میلیمتر بسته می شود.استفاده از جوش در هنگام اتصال آرمیچر ممنوع است.بتن ریزی دیواره و کف استخر به دو صورت بتن ریزی یا بتن پاش انجام می شود. شکل گیری دیواره های استخر قبل از بتن ریزی با انواع فرم های فلزی، چوبی یا فایبرگلاس انجام می شود.

اجرای لوله کشی استخر:

مرحله 4- تمام اتصالات لوله کشی لازم را نصب کنید. در این مرحله برای راه اندازی لوله کشی و سیستم تصفیه آب استخر به یک لوله کش نیاز دارید. این مرحله شامل اجزای لوله کشی تخلیه استخر، لوله کشی تصفیه آب استخر و نصب لوله کشی اسکیمر یا گریل استخر و نصب شیرهای کنترل آب استخر و نصب پمپ اصلی استخر و گرمایش مرکزی استخر و نصب پمپ سیرکولاسیون و کلرزنی استخر می باشد. دستگاه و لوله پر کنید و زهکشی استخر دارید.

اطمینان حاصل کنید که لوله کش استخر شما با تجربه و واجد شرایط است یک لوله کش بی تجربه می تواند قبل از اتمام استخر مشکلات زیادی برای استخر شما ایجاد کند. لوله کشی استخر با ساختمانی که در آن زندگی می کنید بسیار متفاوت است و نیاز به مهارت های خاص استخر دارد.

انجام نور پردازی

مرحله 5- سیم کشی و نصب کاسه نور استخر را قبل از بتن پاشی یا فرم دهی استخر در دستان برقکار مجرب استخر قرار دهید. سعی کنید از کابل های تک تکه استفاده کنید. از لاستیک کابل ضد آب مخصوص استفاده کنید. تمام روشنایی زیر آب استخر شما باید قبل از بتن ریزی لوله کشی و کابل ها انجام شود. تمام سیم کشی استخر و نصب تجهیزات پمپ استخر باید در جعبه اتصال تابلو برق قرار داده شود تا ایمنی حفظ شود. استخر باید توسط تجهیزات استاندارد (آداپتور) کنترل شود، زیرا ترکیب بد برق و آب در استخر می تواند بسیار خطرناک و مضر باشد. ایمنی اولیه برق یک نگرانی عمده است و اشتباهات در سیم کشی استخر می تواند منجر به برق گرفتگی شناگران شود.

از دست ندهید
طراحی به سبک تلفیقی چیست و چه کاربردی در طراحی دکوراسیون دارد؟

نصب ناودان و بتن ریزی استخر:

مرحله 6- قبل از بتن ریزی کف استخر، برای جلوگیری از سرد شدن درز کف بتنی و بتن ریزی دیوارها، قبل از بتن ریزی کف استخر، یک لایه لاستیک مخصوص (واتر استاپ) در اطراف دیواره و کف استخر قرار می گیرد. بتن ریزی استخر زمان زیادی را صرف کاسه استخر می کند، شما می توانید مستقیماً از خطوط لوله، پمپ بتن و دستگاه میکسر بتن برای انتقال بتن تمام شده به محل توسط کارگران استخر، تخلیه و ارتعاش سطح بتن تازه به صورت دستی با ماله و ماله استفاده کنید. با اعماق مختلف باید زاویه شیب از یک طرف به طرف دیگر بررسی شود حداکثر شیب مجاز استخر 7 درصد می باشد.پس از بتن ریزی کف استخر دیوارها قالب گیری و بتن ریزی می شود یا با پمپ بتن. ، دستگاه شاتکریت با جریان هوای قوی پاشش می شود.هر یک از روش های فوق در هنگام انتخاب هر یک از مراحل بتن ریزی یا پاشش استخر با پیمانکار استخر دارای مزایای ویژه ای است.با خود مشورت کنید و از او مشاوره بگیرید.

اجرای خاکریزی در اطراف استخر:

مرحله 7- پس از اتمام بتن ریزی دیواره های استخر، نوبت به پرکردن دور کاسه استخر می رسد، می توانید پشت دیوار استخر را با شن و ماسه پر کنید، می توانید اطراف استخر را برای مرحله بعدی تسطیح و تقویت کنید. مراحل (شامل سنگفرش یا آجر) با انجام آرماتوربندی و بتن ریزی.

از دست ندهید
همه چیز درباره ی پاسیو

انجام سنگ کاری در اطراف استخر:

مرحله هشتم- حالا نوبت به تزیین لبه استخر با روکش سنگ، موزاییک، روکش یا نصب چوب ضد آب می رسد. این کار باید قبل از صاف کردن و آب بندی داخل استخر انجام شود. محیط استخر به غیر از پنجره ها با روکش ماسه سیمانی ساخته شده است.لبه استخر باید کاملاً تراز و منسجم باشد.در هنگام نصب سنگ در اطراف استخر در صورتی که گوشه استخر تیز باشد باید حتماً باشد. با روتر صاف می شود.بنابراین نوک تیز در آینده توسط شناگران استفاده نمی شود به آن آسیب نرسانید. مرحله نرم شدن و آب بندی استخر:

مشاوره ساخت استخر

گروه مهندسی آبی دریا با قراردادن تجربه در کنار تخصص و دانش فنی لازم به همراه کادری مجرب، در بخش محاسبات، طراحی و مشاوره ساخت استخر و اجرای انواع سازه های هیدرولیک (آبی) شامل استخر، سونا، جکوزی و پارک های آبی و ۳۰ سال سابقه­‌ی حرفه ای و بیش از ۳۵۰ پروژه در حال بهره برداری در پایتخت و سایر شهرها در حال فعالیت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا