رنگبندی در دکوراسیونطراحی داخلی پذیراییطراحی داخلی ساختمان

مزایا و معایب مبلمان سفید در دکوراسیون نشیمن چیست؟ + بهترین رنگ قابل استفاده برای اتاق نشیمن چیست؟

اگر به فکر خرید مبلمان سفید هستید، مزایا و معایب انتخاب این رنگ را به شما خواهیم گفت. طبیعی است که شک داشته باشید، به خصوص به دلیل اهمیتی که مبلمان در دکوراسیون نشیمن دارند بنابراین در این مقاله می خواهیم مزایا و معایب اصلی مبلمان سفید رنگ را بیان کنیم تا بتوانید هر آیتم را را کاملا بسنجید و تصمیمی آگاهانه و مطمئن بگیرید.

با خبر خوب شروع می کنیم! داشتن مبل سفید مزایای بیشتری نسبت به معایب دارد که می تواند مربوط به احساسات ناشی از این رنگ باشد که بر اساس روانشناسی رنگها ، به جنبه های مثبتی مانند آرامش و پاکی مربوط می شود اما نکته قابل توجه این است که بسته به سبک زندگی هر خانواده با اینکه تعداد ایتم های معایب کمتر از مزایا هستند اما یک عیب ممکن است تاثیر قابل توجه تری بر زندگی یک خانواده نسبت به خانواده دیگر داشته باشد پس برای تصمیم گیری درست درباره خرید و انتخاب مبلمان سفید برای دکوراسیون داخلی پذیرایی در ادامه با ماهمراه باشید…

مزایای مبلمان سفید در نشیمن خانه چیست؟

 ایجاد نقطه کانونی روشن

مبل های سفید رنگ یک مزیت بزرگ دارند و آن این است که مهم نیست که کجای نشیمن در دکوراسیون خانه قرار گیرند به هر حال میتوانند ، یک نقطه کانونی روشن در دکور منزل ایجاد کنند و درخشندگی بیشتری  را در سراسر اتاق ساطع کنند به همین دلیل است که در اتاق‌های با رنگ تیره تر مبل‌هایی با رنگ روشن بیشتر توصیه می شود زیرا مبلمان روشن به عنوان آینه ای عمل کند که پرتوهای نور را در آن اتاق می تاباند.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله رنگ در دکوراسیون  خانه را بخوانید.

از دست ندهید
راهنمای خرید بهترین میز و عسلی

مبلمان سفید برای تمام فصول کار می کند!

یک مبل سفید جاودانه است، که یک مزیت دکوراسیونی بزرگ است. با این حال، نقطه ضعف آن این است که قیمت آن را کمی بالاتر از مبل های رنگارنگ دیگر می کند. در هر صورت، نکته اصلی این است که مبل سفید این مزیت را دارد که می تواند به خوبی با هر فصل سازگار شود و می توانید یک مبل سفید را به روشی ساده مانند افزودن کوسن نو کنید

 دکوراسیون نشیمن

منظور از تجدید مبل این است که هر زمان که بخواهید می توانید دکوراسیون خود را تغییر دهید. چه مزیت بزرگی! فقط باید لوازم دکوری و اکسسوری های را به تناسب تغییر دهید و مبل سفید مانند بومی سفید با هر تغییری سازگار خواهد شد. ک مبل سفید به خوبی با همه چیز ترکیب می شود. با هر رنگی  کار می‌کند، پس ادامه دهید و مبل سفید خود را به روشی ساده نوسازی کنید. منظور فقط تعویض کوسن نیست، بلکه فرش، پرده ، لامپ و سایر اشیاء تزئینی نیز میتواند باشد.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله دکوراسیون سنتی ایرانی را بخوانید.

مبل سفید قدیمی نمی شود.

مبلمان سفید از مد نمی افتد و تقریباً با تمام سبک های تزئینی مانند مینیمال، نوردیک ، مدرن، وینتیج و صنعتی سازگار است که این یک مزیت از نظر اقتصادی است در واقع یک سرمایه گذاری اولیه است که می تواند چندین سال به شما خدمت کند و همیشه مد خواهد بود.

از دست ندهید
دکوراسیون سنتی ایرانی "روح خانه ی ایرانی"

برای اتاق های کوچک بسیار مناسب است.

هنگامی که یک اتاق کوچک دارید، باید به گزینه های دکوراسیونی فکر کنید که این فضا را بزرگتر از آنچه هست نشان می دهد. در این کار، رنگ سفید بهترین رنگ است، به خصوص اگر رنگ سفید را روی دیوارها هم داشته باشید.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله دکوراسیون به سبک مینیمال را بخوانید.

 دکوراسیون نشیمن

بزرگترین عیب مبلمان سفید در نشیمن خانه چبیست؟

سفید جاذب آلودگی ها

بزرگترین نقطه ضعف رنگ سفید به خصوص برای مبلمان نشیمن که کاربردی تر هستند این است که یک آهنربای جاذب برای خاک و آلودگی است.

 دکوراسیون نشیمن

بسیاری از مردم  با توجه به سبک زندگی خود این فکر را کنار می گذارند، اما توجه به آن مهم است. احتمال زیادی وجود دارد که با نوشیدنی، قهوه یا پنجه های حیوان خانگی و یا بازی کودکان کثیف و رنگی شود .

هزینه بالاتر

در کل مبلمان سفید در برخی سبک ها کمی گرانتر از مبلمان رنگی در بازار هستند  و این تا حدودی عیب محسوب می شود  که در کنار جذب الودگی میتواند مشکل ساز شود البته با پیشرفت متریال های در دکوراسیون داخلی روکش ها یا پوشش های خاصی وجود دارد که آب یا مایعات را دفع می کند. بنابراین این عیب با کمی هزینه  و یا تغییر در نوع استفاده  قابل حل است.

بهترین رنگ قابل استفاده برای اتاق نشیمن چیست؟

رنگ اتاق نشیمن سوژه این مقاله از رامسین است. رنگ نشیمن و پذیرایی تأثیر زیادی بر روحیه استفاده‌کنندگان از فضا می‌گذارد. به همین دلیل رنگ‌آمیزی اتاق نشیمن و پذیرایی دغدغه بسیاری از خانم‌ها خانه‌دار شده است. اما رنگ مناسب اتاق نشیمن کدام است؟ چگونه می‌توانیم رنگ سالن نشیمن خود را به‌درستی انتخاب کنیم؟

از دست ندهید
طراحی به سبک تلفیقی چیست و چه کاربردی در طراحی دکوراسیون دارد؟

رنگ نشیمن و پذیرایی

این را در نظر بگیرید رنگ موردعلاقه ما یا مورد انتخاب با فضای دکوراسیون منزل ما قرار نیست تمام دیوارها و فضای منزل را پر کند. سعی کنید در انتخاب رنگ این را در نظر بگیرید که نشیمن شما درعین‌حال که نشان‌دهنده فضای شخصی شما است. به نحوی خاص و متفاوت بودنش را را در فضای منزل نشان بدهد.

فضای نشیمن می‌تواند هم یک دکوراسیون کلاسیک محصور کننده داشته باشد و هم یک دکوراسیون مدرن و مینی‌مان, فرقی نمی‌کند چه دکوراسیونی داشته باشد. شما با انتخاب یک رنگ خاص می‌توانید باعث بشوید فضای نشیمن شما کاملاً خاص و متفاوت به نظر برسد.

رنگ سبز

رنگ سبز از رنگ‌های تکرارشونده و دارای هارمونی متفاوت است به دلیل اینکه رنگ سبز انعکاسی از رنگ‌هایی است که در طبیعت بسیار دیده می‌شود و یکی از بهترین انتخاب‌های برای رنگ فضای نشیمن منزل است. اگر نشیمن منزل شما از فضای کافی برخوردار نیست چیزی که این فضای نشیمن احتیاج دارد دیوارهایی در طیف رنگ‌های سبز است.

 دکوراسیون نشیمن

چون رنگ سبز می‌تواند یک تازگی و لطافت خاصی را به فضای شما بدهد و یکی از رنگ‌های خنثی است که می‌تواند فضا را از یکنواختی و کسل‌کننده بودن دربیاورد. رنگ اتاق نشیمن کوچک می‌تواند سبز انتخاب شود.

رنگ خاکستری

انتخاب رنگ خاکستری برای دیوارها باعث می‌شود فضای منزل شما جادارتر دیده بشود. رنگ خاکستری در دکوراسیون مدرن خیلی پرکاربرد است چون به فضای منزل شما یک چشم‌انداز شیک و درعین‌حال آرام می‌دهد. اگر شما علاقه‌مند باشید به تابلوها و نقاشی‌های مدرن که به‌صورت رنگ‌های پاشیده است.

از دست ندهید
اکسنت وال، خلاقیتی ساده و زیبا در طراحی نوین

انتخاب رنگ دیوارها به رنگ خاکستری می‌تواند کمک کند فضای شما هنری‌تر به نظر برسد. رنگ خاکستری یکی از محبوب‌ترین رنگ‌ها است که در تمام فضای خانه می‌توان از آن استفاده کرد را این رنگ به فضای نشیمن شما یک چشم‌انداز خاص و متفاوت می‌دهد برای همین جز رنگ‌های انتخابی محبوب برای نشیمن است.

رنگ سیاه و سفید در اتاق نشیمن

رنگ سفید از انواع رنگ های مناسب برای دکوراسیون اتاق نشیمن است و شما می توانید این رنگ خنثی را با انواع رنگ های روشن و تیره ترکیب کنید و در اتاق نشیمن تان از این ترکیب رنگی استفاده کنید. اگر تمایل دارید در فضای اتاق نشیمن از رنگ های متضاد استفاده کنید بهتر است از ترکیب رنگ سفید و با رنگ سیاه غافل نشوید. دکوراسیون سیاه و سفید جذابیت خاصی دارد و می توانید با ترکیب رنگ های سیاه و سفید دکوراسیون اتاق نشیمن تان را از این رو به آن رو کنید.

رنگ آبی یک انتخاب همیشگی

طیف رنگ آبی همیشه جز رنگ‌هایی بوده که در فضای خانه‌های قدیمی خیلی به چشم می‌خورد هم در فرهنگ ما و هم جالب اینکه از رنگ‌های محبوب در آمریکا است.

رنگ آبی دیوارهای نشیمن باعث می‌شود این فضا آرام و رسمی به نظر برسد تا شاد و دوستانه. انواع طیف رنگ از آبی برای دیوارها وجود دارد که همه را می‌توان بارنگ طبیعی چوب و کرم ست کرد. اگر کف اتاق نشیمن شما پارکت است انتخاب رنگ آبی دیوارها می‌تواند یک فضای بسیار زیبا و خاص را به شما دهد که فضای شما کاملاً تمیز و بانظم دیده می‌شود.

از دست ندهید
معرفی رنگ های جذاب سالن پذیرایی + عکس + ترند 1403

رنگ بژ یک انتخاب همیشگی برای دیوارها

در دکوراسیون‌های داخلی رنگ بژ یکی از پرکاربردترین رنگ‌ها برای دیوار بوده و است. رنگ بژ یک رنگ نزدیک به رنگ پایه است و برای همین جز رنگ‌های قابل‌اعتماد برای دیوارها بوده است.

برای کسانی که علاقه‌مند به دکوراسیون مینی مال هستند رنگ بژ جز رنگ‌های انتخابی است. درواقع برای داشتن یک دکوراسیون خیره‌کننده می‌توان از سایه‌هایی از رنگ سفید تا بژ استفاده کرد.

سخن پایانی

شما در این مقاله با مزایا و معایب مبلمان سفید در دکوراسیون نشیمن آشنا شدید. همچنین با انواع رنگ های مناسب نشیمن آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

پالت رنگی مناسب پاییزی در اتاق نشیمن چگونه است؟

نارنجی تیره و طلایی، رنگ‌های مشابهی هستند که به خوبی با یکدیگر ترکیب می شوند و گرمای فوق العاده ای در اتاق نشیمن پدید می آورند. همچنین به منظور افزایش هماهنگی، می‌توانید از ترکیب رنگهای پرتقالی و نارنجی مایل به قهوه‌ای، در کوسن و فرش اتاق نشیمن خود استفاده کنید.

چطور یک پالت رنگی مدرن بسازیم؟

اتاقی با ترکیب رنگ بستنی ایتالیایی، شکلات، وانیل و توت‌فرنگی، کوسن‌های صورتی، میز طلایی و یک آباژور نیز فضایی دلفریب را به اتاق می‌دهند. کوسن‌های طرح لئوپارد (پلنگی)، در واقع جزء عناصر خنثی دکوراسیون هستند که مکمل هر رنگی می‌شوند. تابلوهای سیاه و سفید نیز با این فضا کنتراست جالبی ایجاد می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا