دکوراسیون آشپزخانه

بررسی مدل کابینت آشپزخانه ایرانی وایده‌هایی برای داشتن آشپزخانه متفاوت

آشپزخانه یکی از فضاهای اصلی خانه به شمار می‌رود که خانم‌های خانه‌دار وقت زیادی را در آن صرف می‌کنند و به همین خاطر نیز بایستی به طراحی دکوراسیون آشپزخانه و اصلی‌ترین جزء آن یکی کابینت‌های آشپزخانه توجه ویژه‌ای داشت. در این مطلب سعی کرده‌ایم به معرفی ایده‌هایی برای داشتن مدل کابینت آشپزخانه ایرانی ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

چند نمونه مدل کابینت آشپزخانه ایرانی

قبل از انتخاب نوع کابینت برای آشپزخانه بایستی وسعتی که برای دیزاین کردن نیاز دارید را در نظر بگیرید. هر چه آشپزخانه شما بزرگ‌تر باشد کار شما هزینه‌برتر و در مقابل زیباتر جلوه می‌کند. این به آن معنی نیست که آشپزخانه‌های کوچک قابلیت یک چیدمان مطلوب را ندارند. بلکه شما می‌توانید با طرح‌های زیبا و خلاقانه در فضاهای کوچک نیز دکوراسیونی زیبا و دوست داشتنی داشته باشید.

گام اول در زمینه دکوراسیون آشپزخانه ایرانی با کابینت است

در ابتدا باید نیازهای خود را شناسایی کرده و سپس به طراحی مدل کابینت آشپزخانه ایرانی بپردازید. این امر اگر حساب‌ شده و دقیق باشد سبب می‌شود شما از نتیجه کار مطلوبیت لازم را کسب کنید. شکل نهایی چیدمان کابینت در آشپزخانه از طرح‌ریزی اولیه شما نشئت می‌گیرد.

 زمینه دکوراسیون آشپزخانه ایرانی با کابینت

این امر در آشپزخانه‌های ایرانی به‌ وفور مشاهده می‌شود. به دلیل اینکه طراحی بارنگ سفید دست شما را برای دنبال کردن سایر ایده پردازی‌ها باز می‌گذارد. از همین رو این امر در رده اول قرار گرفته و طرفداران بسیار زیادی نیز دارد. همان‌طور که مشاهده می‌کنید تنها پارامتری که در آشپزخانه هارمونی رنگ را رعایت نکرده گاز و هود است. این تفاوت خود سبب انعکاس زیبایی بیشتری در دکوراسیون شده است.

ایده پردازی دیگر با کابینت سفید و خانه‌های ایرانی

جزیره رؤیایی خود را رؤیایی به نمایش بگذارید. آشپزخانه قلب خانه است به همین خاطر توجه به این فضا باید در اولویت دکوراسیون منزل قرار داشته باشد .در این رابطه گزینه‌های انتخابی بسیاری پیش روی شماست، اما اگر سادگی شماست، بهتر است از ایده پردازی زیر بهره بگیرید. همان‌طور که اشاره شد رنگ سفید برای آماده‌سازی کابینت‌ها رنگ ایده‌آلی به شمار می‌آید. به‌ راحتی با دکور کردن آشپزخانه به‌ وسیله یک کاشی متضاد می‌توانید رنگ‌ها را به فضای آشپزخانه ایرانی خود دعوت کنید. از آنجایی‌ که کابینت شما با رنگ سفید تهیه‌ شده است هیچ تناژ رنگی نمی‌تواند سادگی و خاص بودن دیزاین شما را کم‌رنگ کند.

ایده پردازی دیگر با کابینت سفید و خانه‌های ایرانی

به دلیل اینکه رنگ سفید بسیار در زمان دکور کردن مدل کابینت آشپزخانه ایرانی به وفور استفاده می‌شود، نمونه‌های متنوعی را آماده کرده‌ایم. دکوراسیون آشپزخانه قطعاً یکی از مواردی است که به شکل ساده نمی‌توان از کنار آن عبور کرد. کابینت عنصر مهم دیزاین آشپزخانه به شمار می‌رود و تعویض آن در هر زمان که دل‌زده بشویم کار ساده‌ای نیست. این امر به دلیل هزینه‌بر بودن این موضوع است که شما این قابلیت را در مقایسه با سایر لوازم خانه کمتر در اختیار دارید. از همین رو استفاده کردن از رنگ سفید با ترکیب رو کش قهوه‌ای را به شما پیشنهاد می‌دهیم. شما با این کار علاوه بر سادگی به مدرن بودن دکوراسیون خود نیز کمک خواهید کرد.

از دست ندهید
انواع سبک کابینت آشپزخانه

کابینت استخوانی برای منزل ایرانی

ما ایرانی‌ها افراد سخت پسند و خوش‌سلیقه‌ای هستیم و به همین خاطر باید با علم بالایی به دیزاین فضای داخلی منزل خود بپردازیم تا نهایتا خانه شیک و زیبایی داشته باشیم. زمانی که یک چیدمان باب دل ما نباشد تا سال‌های سال از انتخاب خود پشیمان و ناراحت هستیم. چه بدتر زمانی که دیگران با نظراتشان این بدسلیقگی را به رخ ما می‌کشانند! شکی در این نیست که انتخاب رنگ سفید، کرم و استخوانی هیچ جای ابایی برای شما در دکور نهایی آشپزخانه باقی نمی‌گذارد. این اتفاق زمانی زیباتر در تصویرسازی ما نقش می‌بندد که کاشی‌های آشپزخانه نیز همین طیف رنگی را دنبال کرده باشند. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌شود این ایده پردازی به زیباترین شکل ممکن ترسیم‌شده است.

کابینت استخوانی

همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید رنگ سفید این قابلیت را به شما می‌دهد که از هر طیف رنگی در دکوراسیون آشپزخانه کمک بگیرید. رنگ زرد انتخابی است که شما به‌ راحتی در این ایده پردازی می‌توانید استفاده کنید.

به دلیل پرطرفدار بودن رنگ سفید در دیزاین کابینت آشپزخانه شکی نیست که برخی از افراد تمایل دارند از صفرتا صد دکوراسیون خود را با این رنگ به انجام برساند. اگر شما هم جزء این افراد هستید می‌توانید نمونه‌ای از این سبک را در تصویر زیر مشاهده کنید.

از دست ندهید
کابینت کلاسیک چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

سفید و تمی یکدست درآشپزخانه ایرانی

نیازهای اولیه شما از طراحی یک کابینت شیک این است که لوازم لازم و ضروری به‌ راحتی در دسترس شما باشد. سبک و استایل طراحی در مرتبه دوم نیازهای شما قرار می‌گیرد. برای مثال شما تمایل دارید از گاز، مایکرویو و فر به‌ صورت یکجا در قسمتی از آشپزخانه استفاده کنید. به همین خاطر در زمان آماده‌سازی کابینت باید این امر را مد نظر داشته باشید. شاید تمایل داشته باشید نورپردازی در ایده پردازی شما جای خاصی داشته باشد.

سفید و تمی یکدست درآشپزخانه ایرانی

بنابراین باید به این مهم نیز توجه شود، تا در هنگام تعبیه کابینت به پارامترهای انتخابی شما افزود شود. طراحی کابینت آشپزخانه و نصب و وصل آن امری تخصصی است. حال‌آنکه ایده پردازی آن می‌تواند مطابق با نظر شما شکل بگیرد. همان‌طور که اشاره شد کابینت با رنگ خاص بسیار طرفدار دارد و شما می‌توانید از یک روکش سنگی بر روی کابینت‌ها و یک کاشی متفاوت استفاده کنید تا طراحی زیباتری را در آشپزخانه ایرانی مشاهده کنید.

دلیل کابینت کردن آشپزخانه‌تان چیست؟

باید با خود فکر کنید که تصمیم شما از تهیه کابینت برای آشپزخانه چیست. این بایدها و نبایدها امری است که سبب می‌شود هدفی برای کار خود داشته باشید. به‌ عنوان‌ مثال اگر منظور شما در اولویت اول جایگذاری منظم وسایل باشد، باید از کابینتی استفاده کنید که این کار را به‌ صورت طبقه‌بندی‌شده برای شما به انجام برساند. حال اگر قصد شما نمایش دادن بهتر کابینت در آشپزخانه باشد، باید به شکلی این امر اتفاق بیفتد که زیبایی اثرگذار آن مشهود باشد. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید این ایده پردازی هر دو مهم را در برگرفته است. در ابتدا کشوهای بزرگ این امر که جایگذاری وسایل با نظم ترتیب اثر داده باشد را برآورده کرده و زیبایی چشم‌نواز آن نیز کار نمایش بهتر دکوراسیون را به عهده گرفته است. با نورپردازی در لابه‌لای کابینت‌ها می‌توانید با کمترین هزینه بیشترین لذت را از فضای داخلی خود ببرید.

از دست ندهید
زیباترین دکوراسیون آشپزخانه در سال 2023

طرح ریزی لوکس آشپزخانه ایرانی

همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید از رنگ سبز سیر در زمان دیزاین آشپزخانه استفاده‌ شده است. شاید این موضوع به رنگ و انتخاب کابینت ربطی نداشته باشد، اما اثرگذاری آن در فضا به‌ خوبی قابل‌ مشاهده است. از سوی دیگر در قسمت بالای آشپزخانه به‌جای کابینت از طبقه‌های دکوری کمک گرفته‌ شده است که نشان از ایده پردازی متفاوت در آشپزخانه دارد. در این آشپزخانه به خوبی از گیاهان طبیعی در آشپزخانه استفاده شده است.

نقش وسایل خاص در دیزاین کابینت‌ها

شاید جز افرادی باشید که ظاهر آشپزخانه برای شما در اولویت قرار داشته باشد؛ یعنی بخواهید با به نمایش گذاشتن آشپزخانه اصلی از یک آشپزخانه فرعی نیز بهره بگیرید. به بیان ساده‌تر در آشپزخانه مخفی خود کار پخت‌ و پز را به انجام برسانید و آشپزخانه اصلی شما در منزل با یک دیزاین منحصر به‌ فرد طراحی شود. کافی است از ترکیب رنگ‌های خاص و مدل‌های متنوع برای این منظور بهره بگیرید.

نقش وسایل خاص در دیزاین کابینت‌ها

این تکنیک یک ایده پردازی ویژه در نهایت به شما ارائه می‌دهد. همان‌ طور که در تصویر مشاهده می‌کنید رنگ کابینت از رنگی خاص ایده گرفته‌ شده که سبب متفاوت شدن فضا شده و از سوی دیگر برخلاف سایر انتخاب‌ها پارامترهای اصلی آشپزخانه ایرانی با شکل ظاهری متفاوتی در ایده پردازی مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین هود و گاز با طیف رنگی مسی کار رسیدن به یک دیزاین متفاوت را به انجام داده است. برای متفاوت دیده شدن باید ریسک کرد و این ریسک در نهایت برای شما لذت‌بخش خواهد بود.

از دست ندهید
از ویژگی های کابینت مدرن چه می دانید؟

کابینتی به رنگ طوسی برای آشپزخانه ایرانی شما

با ایده پردازی‌های ارائه‌ شده می‌توانید رنگ‌های خاص را به تماشا بنشینید و سپس انتخاب کنید. همان‌طور که مشاهده می‌کنید رنگ شیک و دیزاین متفاوت می‌تواند انتخاب دیگری برای شما در زمان دیزاین آشپزخانه‌های مدرن و خاص باشد.

آشپزخانه ایرانی لاکچری بارنگ‌های لاکچری

زمانی که قصد تهیه و آماده‌سازی کابینت برای آشپزخانه را داریم اصولاً همه ما به سراغ افراد متخصص این فن می‌رویم. درست است که نصب و آماده‌سازی کابینت در آشپزخانه کاری تخصصی است، اما بدون شک هیچ‌ کسی به‌ خوبی خود شما نمی‌تواند نیازهای شما را شناسایی کند. این‌که از چه طیف رنگی کمک بگیرید تا فضای منزل شما خاص‌تر شود تنها به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد. شما اگر به ایده پردازی رنگی در فضا علاقه داشته باشید به‌ راحتی می‌توانید دل را به دریا بزنید و با رنگ‌های شاد آشپزخانه را دیزاین کنید. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید این ایده پردازی بارنگ آبی فیروزه‌ای به انجام رسیده است.

آشپزخانه ایرانی رنگی

سلیقه خود را دست‌کم نگیرید دست‌به‌کار شوید و با یک تصمیم قطعی رنگ نهایی را خود انتخاب کنید. شکی در این نیست که این روزها استفاده کردن از رنگ قهوه‌ای برای آشپزخانه و دیزاین آن بسیار رواج پیداکرده است. پس می‌توانید به‌عنوان اولین گزینه این رنگ را برای خود در نظر داشته باشید. بدون تردید بارنگ قهوه‌ای شما به یک دکوراسیون مدرن در فضای کاملاً لاکچری می‌رسید. می‌توانید با جایگذاری گاز و یخچال در داخل دیزاین کابینتی کار چیدمان را به مطلوب‌ترین شکل ممکن به انجام برسانید.

آشپزخانه ایرانی

مطمئنا رنگ قهوه‌ای و سفید در رده رنگ‌های پرطرفدار قرار دارند. همانند ایده پردازی تصویر زیر شما می‌توانید از رنگ قهوه‌ای تیره نیز برای مدل کابینت آشپزخانه ایرانی کمک بگیرید.

از دست ندهید
ایده طراحی آشپزخانه در تراس + بررسی مزایای تبدیل تراس به آشپزخانه

رنگ مشکی و کابینت خاص

رنگ مشکی همیشه سبب می‌شود شما به یک دکوراسیون شیک و لاکچری دست پیدا کنید. تصویر ارائه‌ شده در ادامه کابینتی است که به انتخاب بهتر و درست‌تر شما کمک می‌کند. با تم قهوه‌ای تیره مایل به مشکی خاص بودن در فضا را تجربه کنید. مدل کابینت آشپزخانه ایرانی به سلیقه و ذوق شما بستگی دارد و اگر به رنگ مشگی علاقه دارید، پیشنهاد می‌کنیم مطلب کابینت های مشکی رنگ در آشپزخانه را نیز مطالعه کنید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با مدل کابینت آشپزخانه ایرانی آشنا شدید.همچنین از ایده‌هایی برای داشتن آشپزخانه متفاوت آگاه شدید. اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا