طراحی داخلی ساختمانطراحی داخلی ساختمان های تجاری

نکاتی که باید درباره پادری آلومینیومی بدانید

هنگامی که زمان خرید پادری برای فروشگاه می رسد در بعضی موارد انتخاب پادری آلومینیومی  مناسب کمی سخت خواهد بود چون در بعضی از موارد , مواد موجود در پادری برای راه رفتن راحت نیستند در ادامه با ما همراه باشید تا مقایسه انواع پادری را باهم بررسی کنیم.

از پادری لاستیکی گرفته تا پادری آلومینیومی انتخاب از بین انواع پادری کمی سخت است.موقعیت های بسیاری وجود دارد که ممکن است فروشگ شما نیاز به چند نوع پادری داشته باشد یکی از موارد استفاده پادری در درب ورودی است. اما سوال اصلی این است ” بهترین جنس برای انتخاب پادری کدام است ؟”

از ترکیب بسیاری مواد در ساخت پادری استفاده می شود و برخی از آنها از یک جنس و برخی دیگر به صورت ترکیبی تولید می شوند و هرکدام مزایا و معایب خود را دارند.

پادری لاستیکی برای موقعیت های بدون لغزش عالی است. پادری آلومینیومی عملاً غیر قابل تخریب است.پادری coir جنس سختی دارد و پادری PVC به راحتی و به سرعت قابل نصب است.

اما اگر مطمئن نیستید که کدام پادری برای شما بهتر است ، این راهنمای مفید عمیق تر به مزایا و مضرات تمام گزینه های شما می پردازد و به شما کمک می کند به راحتی پادری مناسب برای فروشگاه یا ساختمان خود انتخاب کنید.

از دست ندهید
بهترین دکوراسیون برای کافی شاپ - کافی شاپ خود را لاکچری کنید

مقایسه انواع پادری

Rubber Matting یا پادری لاستیکی

پادری لاستیکی یکی از رایج ترین راه حل برای حل مشکل سر خوردن است و مزایای مختلفی دارد که برای مشاغل مفید است. پادری لاستیکی برای موقعیت هایی که عدم لغزش مهم باشد ، در داخل یا خارج درب ورودی قابل استفاده است. این نوع پادری برای ورودی های شلوغ و راهروها بسیار مناسب است ، به خصوص هنگامی که هوا به ویژه سرد است. پادری لاستیکی یکی از ساده ترین شکل های پادری برای نصب است ، نصب آن بسیار سریع و آسان بدون نیاز به ابزار خاصی است.امکان سفارشی سازی این نوع پادری ها نیز وجود دارد.

Aluminum Matting یا پادری آلومینیومی

اگر به دنبال چیزی قوی و محکم هستید ، ممکن است پادری آلومینیومی یکی از این موارد برای شما باشد. این یک گزینه کاملاً غیر قابل خراب شدن است که به دلیل ظاهر براق آن از نظر بصری جذاب به نظر می رسد و امکان سفارشی کردن این نوع پادری نیز ممکن پذیر است. برای جذب آب و گرد خاک بهترین گزینه استفاده از پادری آلومینیومی است. این نوع پادری نیاز به ابزار خاصی برای نصب دارد.پادری های آلومینیومی کمی گران هستند ولی از نظر کیفیت بهترین نوع پادری محسوب می شوند.

از دست ندهید
چگونه اتاق‌ های باریک را عریض‌تر جلوه دهیم؟ + بررسی ترفندهای طراحان داخلی برای گسترش نوری یک فضای کوچک

Coir Matting یا پادری سخت

این نوع پادری از الیاف درخت نارگیل درست می شود و به شدن سخت و غیر قابل خراب شدن است این نوع پادری به نام پادری نارگیل نیز معروف است استفاده از این نوع پادری برای محل های خیلی شلوغ توصیه نمی شود. از این نوع پادری در داخل بیشتر استفاده می شود این نوع پادری در رنگ های مختلف موجود است. نصب این نوع پادری نیاز به ابزار خاصی ندارد.مشکل این نوع پادری ایجاد کثیفی به خاطر وجود الیاف نارگیل است در اثر سایش همه جا پخش می شود.

PVC Matting یا پادری PVC

انواع مختلفی از پادری PVC در طیف گسترده ای از رنگ ها به طور گسترده ای در دسترس است ، و آرم های شرکت ها در این نوع پادری کاملاً خارق العاده به نظر می رسند. پادری های پی وی سی معمولاً در جعبه ها عرضه می شوند و افراد برای نصب آنها از نوعی قفل استفاده می کنند.. در صورت آسیب دیدن هر بخشی از کفپوش نیز به راحتی قابل تعویض می باشد. اگر کف ناهموار باشد ، ممکن است لازم باشد که ابتدا کف را تراز کنید اما پایان آن ارزش آماده سازی را دارد.

تنها مشکل این نوع پادری ها تمیز کردن آنهاست که کمی سخت است زیرا باز و بسته کردن قفل های این نوع پادری کمی مشکل است.

از دست ندهید
آشنایی با بهترین رنگ برای رستوران از نظر علم روانشناسی + تاثیر رنگ‌ها و طراحی دکوراسیون بر جذب مشتری چیست؟

نکاتی در مورد انتخاب پادری مناسب

Exterior Entrance  یا ورودی بیرونی

نایحه 1 به منظور از بین بردن خاک , کثیفی ، گل و رطوبت است ، بنابراین نیاز است جنس براش یا موی فرش آن از نوع سخت باشد.

 Primary Entrance یا ورودی اولیه

ناحیه 2 به یک براش کمی نرمتر نیاز دارد تا هرگونه خاک و رطوبت باقی مانده را از بین ببرد.

 Clean-off Zone  یا ناحیه تمیز کردن

ناحیه 3 ، پیش از رسیدن به کف داخلی ، کف کفش یا چرخ را تمیز و خشک می کند.

به چه اندازه از ورودی به پادری نیاز دارم؟

بسته به محلی که استفاده می کنید اندازه مربوط به پادری متفاوت خواهد بود ولی استاندارد این کار 2 متر در بخش های که طول مربوط به ورودی بسیار بیشتر از به 6 متر افزایش پیدا می کند.

چقدر ترافیک ورودی دارید ؟

پادری آلومینیومی فقط برای هتل یا بیمارستان های بزرگ استفاده نمی شود بلکه حتی برای سوپر مراکت نیز ممکن است کاربرد داشته باشد به همین منظور باید میزان ترافیک و رفت آمد در یک روز را بررسی کنید تا جنس پادری که انتخاب می کنید برای مدت طولانی عمر کند.

جهت ترافیک را در نظر بگیرید

درک الگوهای جریان ترافیک همچنین به طراحی یک سیستم همسان ورودی مناسب کمک می کند. هنگامی که افراد وارد ساختمان می شوند ، اکثر آنها یک مسیر را دنبال می کنند – برای مثال ، آنها به سمت میز پذیرایی یا راه پله سوق حرکت می کنند. اما برخی از آنها در جهت های دیگر پخش می شوند. سیستم پادری ورودی باید کلیه مسیرهای احتمالی که افراد ممکن است از آنها مکرر استفاده کنند پوشش دهی شود.

از دست ندهید
نورپردازی محیطی چیست؟ + چگونه باید نورپردازی را در خانه به کار گرفت؟

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا