دکوراسیون آشپزخانه

7 سوال مهم در خصوص آشپزخانه‌های مات و پاسخ‌های لاریسا دکو

طرح‌های مات یک انتخاب فوق العاده برای کسانی است که به دنبال ایجاد یک آشپزخانه جذاب و پیچیده هستند.

کابینت‌های آشپزخانه مات به دلیل ظرافت‌های بسیاری که می‌توانند داشته باشند بسیار پر طرفدار می‌باشند و در سبک‌های مختلف طراحی نیز بسیار کاربرد دارند. اما اصولا کابینت‌های مات را در سبک مدرن بیشتر دیده‌ایم و تنها می‌توان گفت که بسیار زیبا هستند.

روکش‌های مات به راحتی می‌توانند برای کل اتاق‌های در دسترس نیز استفاده بشوند و یا حتی در کابینت‌های آشپزخانه مات می‌توانید عناصر و یا المانهایی از آشپزخانه را به طرز متفاوتی برجسته کنید.

ما در لاریسا دکو با استفاده از این راهنما هر آن چیزی که باید در هنگام ایجاد یک طراحی آشپزخانه مات در نظر بگیرید را بررسی کرده و به 7 سوال اساسی آن پاسخ داده‌ایم.

“توجه ویژه به جزئیات کوچک در طراحی کابینت امری کلیدی است. زیرا نتیجه نهایی بعد از اجرای کابینت و مبلمان آشپزخانه را به کیفیتی فراتر از انتظارتان می رساند.”

با لاریسا دکو همراه باشید.

طرح مات در سبک مدرن یا سنتی؟

یکی از مهمترین خصوصیت روکش‌های مات این است که می‌توان آن را تقریبا در هر سبک از طراحی آشپزخانه استفاده کرد. چه سبکی از مدرن ترین حالت‌های ممکن و یا سبک کلاسیک که پر از المانهای مختلف می‌باشد. حتی در سبک نئو کلاسیک که بسیار ساده‌تر از سبک کلاسیک می باشد.

از دست ندهید
معرفی ۷ نکته مهم در طراحی برای افزایش فضای آشپزخانه

برای آشنایی با سبک‌های مختلف در طراحی پیشنهاد می‌کنیم مقاله های وبسایت larisadeco.ir را مطالعه بفرمایید.

طراحی کابینت آشپزخانه larisadeco.ir

صفحه کابینت با کابینت ها یکنواخت باشد یا متضاد؟

هنگام طراحی کابینت آشپزخانه مات خود باید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید در نهایت با یک جلوه مات سرتاسری برخورد داشته باشید (به عبارتی کل آشپزخانه مات باشد) یا ترجیح می دهید تا صفحه کابینت خود را براق انتخاب کنید.

در هر دو حالت شما با طرحی روبه رو هستید که بسیار جذاب می‌باشد، اما صفحه های کابینت براق می‌توانند با بازتاب نور آشپزخانه، درخشش خاصی به فضای شما القا نمایند و باعث بزرگتر دیده شدن فضا گردند. حتی می توانید از عناصر براق در کشوها و دربهای جزیره آشپزخانه خود نیز استفاده نمایید تا همانطور که گفتیم یکی از عناصر طراحی را برجسته نمایید.

در هنگام تصمیم گیری بین یک آشپزخانه براق یا مات، بهتر است با بررسی نور محیط خود اعم از طبیعی و یا مصنوعی و بازتابش نور از سطوح، اقدام نمایید.

صفحه کابینت مات با طیف رنگ روشن را می توان در آشپزخانه های کوچک استفاده کرد در حالی که در آشپزخانه های بزرگتر می‌توان از روکشهای مات تیره تری نیز استفاده نمود.

طراحی کابینت آشپزخانه larisadeco.ir

چگونه می خواهید برای دیوارهای داخلی خود برنامه ریزی کنید؟

رنگهای مات تقریبا محبوبترین انتخاب برای هر آشپزخانه ای می باشد و به خوبی با طراحی آشپزخانه مات مطابقت دارد. اما دانستن این نکته ضروری است که شما می توانید با انتخاب المانهای براق برای دیوارهای خود شکست خوبی در طراحی ایجاد نمایید.

از دست ندهید
نورپردازی آشپزخانه چگونه باید باشد؟ منابع نوری اصلی در آشپزخانه کدامند؟

بهتر است در آشپزخانه های مات از صفحه های کابینت براق استفاده کنید و آنها را تا زیر کابینت‌های دیواری خود امتداد دهید. (اصطلاحا به صورت بوک مچ book match اجرا نمایید)

طراحی کابینت آشپزخانه لاریسا دکو

کفپوش مات یا براق؟

کفپوش آشپزخانه اغلب نادیده گرفته می‌شود، زیرا به ندرت اثر خاصی از آن را در طراحی نمایش می‌دهند. ولی یکی از بزرگترین و تاثیرگذارترین عناصر طراحی می‌باشد. پس تصمیم گیری برای جنس آن و مات و براق بودن آن بسیار پر اهمیت می‌باشد.

کفپوشهای براق معمولا از جنس کاشی و سرامیک هستند که اگر در فضایی استفاده شوند که ماهیت مات داشته باشند، بسیار درخشان ظاهر خواهند شد.

استفاده از لمینت های ضد آب نیز با اینکه مات هستند می‌توانند حس خوشایند طبیعی بودن را القا نماید.

رنگ بندی شما چگونه است؟

در طراحی کابینت آشپزخانه خود توجه ویژه به کمدها و کشوهای خود داشته باشید ولی تا جایی که امکان دارد از تعدد زیاد آنها جلوگیری نمایید. زیرا که باعث می شوند فضا بسته‌تر به نظر بیاید علی الخصوص در آشپزخانه‌های کوچک.

بعد از مشخص کردن تعداد کمدها و کشوها، حال بایستی به رنگ بندی آنها فکر کنید. در فضاهای کوچک‌تر بهتر است تا از رنگهای روشن و یا تندتر استفاده کنید و در فضاهای بزرگتر با نور عالی، رنگهای تیره انتخاب مناسبی هستند.

از دست ندهید
پیشنهادهایی برای طراحی داخلی رستوران

یکی از ترندهای روز طراحی استفاده از رنگهای خاص در واحدهایی از آشپزخانه است که باعث می‌شوند طراحی برجسته‌تر باشد مانند جزیره آشپزخانه.

با برجسته‌تر کردن واحدی مثل جزیره آشپزخانه، شما در حال اعلام کردن نقطه مرکزی فضای در دسترس خود به دیگران هستید.

لوازم خانگی شما چگونه با این روند مطابقت خواهند داشت؟

لوازم و وسایل آشپزخانه – مانند اجاق‌های مایکروویو، اجاق‌ها، اجاق‌ها و یخچال‌ها – به دو صورت مات و براق موجود هستند. انتخاب جلوه‌ای که برای آشپزخانه شما کار‌کند واقعاً به این بستگی دارد که چقدر می‌خواهید لوازم خانگی شما در طراحیتان برجسته باشند یا با بقیه آشپزخانه ترکیب شوند.

استیل خش‌دار استفاده شده در وسایل آشپزخانه می‌تواند جلوه مات زیبایی داشته باشد به ویژه در مایکروویو، یخچال و حتی درب فر. اما می‌توانید با انتخاب وسایل آشپزخانه براق، جلوه کلی استفاده از رنگ مات را حفظ کرده و از یکنواختی طرح جلوگیری نمایید.

آیا ظروف و وسایل مصرفی آشپزخانه می‌تواند به طرح مات کمکی بکنند؟

وقتی نوبت به کارهای نهایی آشپزخانه می‌رسد، لوازم جانبی می‌توانند به تقویت سبک طراحی اتاق کمک کنند یا برای ایجاد یک المان کاملا متضاد کاربرد خواهند داشت. می‌توان لوازم جانبی را در حد ظروف سفالی و یا ظروف کریستالی نیز در نظر گرفت.

از دست ندهید
ایده طراحی آشپزخانه در تراس + بررسی مزایای تبدیل تراس به آشپزخانه

نتیجه گیری:

آشپزخانه‌های مات یک سبک از طراحی بسیار زیبا هستند که از محبوبیت روزافزونی برخوردار می‌باشند. می‌توان آنها را در هر ابعادی از فضا اجرا کرد و یا حتی با عناصر براق ترکیب نمود تا بتوان به فضایی چشمگیر دست یافت.

در این نوشته سعی کردیم تا مهمترین سوالهای مربوط به انتخاب رنگ مات را پاسخ دهیم. شما می‌توانید با بررسی سایر محتواهای ارائه شده در وبسایت لاریسا دکو به انتخاب دقیق‌تر و بهتری برای آشپزخانه خود دست پیدا کنید.

منبع: larisadeco.ir

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا