اخباردکوراسیون آشپزخانه

پرده پشت سینک

اگه پنجره آشپزخونه‌ تون پشت سینک ظرفشویی قرار داره، احتمالا شما هم دچار دست و پاگیر بودن پرده و مرتب کثیف شدن اون هستین، پس حتما این مطلب رو تا انتها بخونین…

پرده پشت سینک
پرده پشت سینک

اینجا مدل جدیدی از پرده آشپزخانه رو بهتون معرفی میکنیم که هم پشت شیشه نصب میشه و از شیر فاصله میگیره و هم دیرتر کثیف میشه، شستنش هم خیلی راحت و سریعه! 

از بین انواع پرده‌ آشپزخانه، بهترین و مناسب‌ترین پرده پشت سینک ظرفشویی آشپزخانه، پرده پلیسه هست.
این پرده امکان نصب داخل قاب پنجره رو داره و هیچ فضایی از آشپزخونه شما کم نمیکنه و حتی موقع شستشوی ظروف دیگه نیاز نیست پرده رو بالا جمع‌کنین. چراکه پرده روی پنجره شما نصب‌شده و با شیر فاصله مناسبی داره. علاوه‌براین پرده با پنجره بازوبسته میشه. و درصورتی‌که پنجرتون باز میشه دیگه نگران برخورد پنجره با پرده نیستین. و اگر هم پنجرتون از بالا بازشو هست، و یراق دوحالته پنجره‌ یوپی‌وی‌سی روش نصبه به راحتی میتونین بطور کامل پنجره رو بازکنین و پرده با پنجره بازوبسته میشه.

مشکلات پنجره پشت سینک آشپزخانه

1- پرت فضای کابینت

خوب اولین مشکلی که به‌نظرم میرسه، این هست که فضای بسیارمهمی از بالای سینک ظرفشویی برای نصب کابینت ازبین‌میره. و این فضای مهم دقیقا بهترین‌جا برای قرارگرفتن سبد آبچکان ظرف‌ها هست. که با وجود پنجره این فضا ازبین‌میره و فرد رو مجبور میکنه از فضای راست و چپ سینک برای خشک‌کردن ظرف‌ها استفاده‌کنه. از طرف دیگه سینی‌های تعبیه‌شده روی سینک‌ها هم معمولا اونقدر بزرگ نیستن تا حجم ظرف مناسبی رو توی خودشون جابدن.

از دست ندهید
بررسی نکات مهم در انتخاب کاشی آشپزخانه + معرفی۴ ایده برای استفاده از کاشی مشکی در آشپزخانه‌ی مدرن

2-باز نشدن پنجره

مشکل بازشدن پنجره پشت سینک
مشکل بازشدن پنجره پشت سینک

مشکل بعدی که به‌خاطر قرارگرفتن سینک جلوی پنجره ایجاد میشه، در طراحی پنجره است. خوب طبیعتا هر سینک یک شیر ظرفشویی روش نصب میشه، و معمولا شیرهای سینک آشپزخونه علم‌های بلندی دارن، که باعث میشه ظرف‌های بزرگتری رو بشه زیر شیر سینک ظرفشویی شستشوداد. با بلندشدن شیر ظرفشویی، مشکل برخورد لنگه بازشو با شیر ظرفشویی پیش میاد. و در مواردی بطور کل مانع بازشدن پنجره میشه. که خوب این واقعا آزاردهنده است. چراکه پنجره آشپزخونه رو میشه به‌عنوان مهم‌ترین بازشو خونه در نظر گرفت. و بازنشدن اون میتونه مشکلات زیادی برای تهویه هوای خونه ایجادکنه.

3- دسترسی سخت به پنجره

مشکل بعدی که قرارگرفتن سینک جلوی پنجره ایجادمیکنه، دسترسی سخت‌تر به دستگیره پنجره برای بازوبسته کردن پنجره هست. چراکه طبیعتا با وجود کابینت شما حداقل 60سانتیمتر از پنجره دور میشین، و بخاطر فاصله پنجره از زمین ارتفاع دستگیره پنجره هم از کف زمین زیاد میشه. و خوب برای افرادی که قد متوسط یا کوتاهی دارن اغلب دسترسی به دستگیره پنجره بسیار سخت میشه.

حالا باید ببینیم که پرده پشت سینک ظرفشویی چه ویژگی‌هایی باید داشته باشه؟

مشکلات پرده پشت سینک 

پرده پشت سینک ظرفشویی
پرده پشت سینک ظرفشویی

خوب بریم سراغ مشکللاتی که در مورد پرده آشپزخانه ایجاد میشه.
وقتی سینک جلوی پنجره آشپزخونه قرارمیگیره، طبیعتا فاصله خیلی کمی بین شیر ظرفشویی و پنجره باقی میمونه. که این باعث میشه اولا نشه هرنوع پرده‌ پشت سینک رو توی این فضا نصب کرد. چون مثلا پرده‌های پانچ و پرده‌های دراپری سنتی به‌خاطر حجمی که دارن، و چین‌خوردن پارچه، نمیتونن توی این فضا نصب بشن. و درصورت نصب پرده مزاحمت زیادی برای سینک ظرفشویی ایجاد میکنه. و عملا کار پشت سینک رو مختل‌میکنه. علاوه‌براین موقع شستشوی ظرف‌ها یا موادغذایی آب به اطراف پرت میشه، و باعث کثیف‌شدن پرده میشه. که خوب اینم خیلی آزاردهنده است. و مدام مجبورین پرده رو جمع‌کنین و یا به‌سرعت پرده رو بشورین.
به این وضعیت بازشدن نصف و نیمه پنجره رو هم اضافه کنین. و برخورد پنجره با پرده و شکم‌دادن اون که دیگه مصیبت رو چند برابر میکنه.

از دست ندهید
هنگام خرید مبل باغی به این نکات توجه کنید

پس برای پرده پشت سینک ظرفشویی چه باید کرد؟

بهترین پرده پشت سینک

بهترین پرده پشت سینک
بهترین پرده پشت سینک

بهترین مدل پرده برای پشت سینک آشپزخانه پرده پلیسه هست. پرده پلیسه تنها پرده ای هست که میتونه داخل قاب پنجره نصب بشه و با پنجره باز و بسته بشه و در نتیجه فاصله بیشتری از شیر سینک ظرفشویی میگیره و مزاحمتی برای استفاده از سینک ایجاد نمیکنه. این پرده مدلهای مختلفی داره که میتونین بهترین طرح و رنگ رو بسته به صلاحدید و دیزاین منزلتون انتخاب کنین.

پرده پلیسه
پرده پلیسه

این پرده اصلا دست و پاگیرتون نیست و کاربری خیلی راحتی داره و علاوه بر این شستشوی بسیار راحتی هم داره که میتونین داخل منزل اون رو خودتون بشورین. حالت زیگزاگ زیبای این پرده حال و هوای جدید و مدرنی به آشپزخونه تون میده که با هیچ مدل دیگه ای قابل مقایسه نیست.

خرید پرده

پرده آشپزخانه
پرده آشپزخانه

برای خرید این پرده بهتون پیشنهاد میکنیم تا از سایت پرده پررنگ بازدید کنید و از اونجا خریدتون رو انجام بدین. این مجموعه سابقه طولانی در زمینه پرده های مدرن داره و انواع مختلفی از پرده رو برای استفاده های مختلف بهتون پیشنهاد میدن. مشاوره رایگان برای خرید دارن و کاملا راهنماییتون میکنن. از لحاظ کیفیت هم خیالتون راحت باشه چون بهترین پرده های ترک رو دارن و ضمانت 18 ماهه دارن روی همه کارهاشون.

از دست ندهید
معرفی ۷ نکته مهم در طراحی برای افزایش فضای آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا