طراحی داخلی ساختمان

قوانین نصب آسانسور در آپارتمان های قدیمی

نصب آسانسور یکی از مهم ترین قسمت های ایمن سازی ساختمان های مدرن چند طبقه است. همه مجتمع های مسکونی و اداری که به تازگی طراحی و ساخته می شوند به آسانسورها مجهز هستند. قابل پیش بینی است که تقاضا برای خرید پک کامل آسانسور و خدمات پس از فروش، روز به روز افزایش داشته باشد. به این ترتیب، شناسایی بهترین شرکت آسانسور برای خرید این تجهیزات مهم بالابری، اهمیت زیادی دارد.

می دانیم که آسانسورها جزئی جدایی ناپذیر از ساختمان های بزرگ چند طبقه هستند؛ اما یک موضوع مهم درباره خدمات نصب و راه اندازی آسانسور وجود دارد و آن هم این است که آیا می توانیم هنگام بازسازی ساختمان قدیمی ، آسانسور نیز نصب کنیم یا خیر؟

آن دسته از آپارتمان های قدیمی که 3 یا 4 طبقه هستند، اما آسانسور ندارند، از نظر رفت و آمد ساکنین ساختمان از راه پله ها ممکن است دشواری هایی را ایجاد کنند. در قدیم، نصب آسانسور در آپارتمان های قدیمی چندان ضروری نبود اما امروز، وضعیت کاملاً فرق می کند.

نصب آسانسور در دنیای مدرن امروزی یکی از استانداردهای ایمن سازی ساختمان محسوب می شود و بدون این تجهیزات، چه بسا گواهی پایان ساخت به یک پروژه داده نمی شود! پس می بینید که آسانسورها چقدر اهمیت دارند.

از دست ندهید
اهمیت طراحی داخلی در محیط های اداری + بررسی ضروریات طراحی داخلی

در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت اختصاصی درباره قوانین نصب آسانسور در آپارتمان های قدیمی ، بیشتر صحبت کنیم.

استانداردهای پایه برای نصب آسانسور در ساختمان قدیمی

قبل از هر چیز، اولین نکته برای ورود به مراحل استانداردسازی نصب آسانسور در آپارتمان های قدیمی این است که یک کارشناس مجرب یا بازرس حرفه ای از سوی شرکت آسانسور به محل آپارتمان اعزام شود.

این فرد، کل ساختمان و فضای مورد نیاز برای نصب تجهیزات آسانسور را به دقت مورد ارزیابی و بررسی قرار می دهد. اطلاعاتی که کارشناس یا بازرس جمع آوری می کند نشان می دهد که آیا می توان در این آپارتمان، آسانسور نصب کرد یا خیر.

از آنجایی که در طراحی ساختمان های قدیمی، فضایی برای آسانسور عمدتاً در نظر گرفته نشده است، اکثر تقاضاها برای این نوع خدمات، معمولاً با شکست روبرو می شود. اما برخی از آپارتمان ها دارای فضای کافی برای نصب تجهیزات کامل آسانسور هستند. طبق استانداردهای شهرداری، حداقل فضای مورد نیاز در یک ساختمان برای نصب آسانسور باید 145 در 145 یا 100 در 160 سانتی متر باشد.

بر اساس اندازه ها و فضای موجود در یک ساختمان، امکان نصب آسانسور 3 نفره ، آسانسور 4 و 5 نفره یا آسانسورهای 6 نفره وجود دارد. اندازه کابین آسانسور نیز در این مورد اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل توصیه می کنیم که مقدمات کار را همراه با بهترین شرکت آسانسور و کارشناسان آن پیگیری نمایید.

مهم ترین قوانین فنی و استانداردهای نصب آسانسور در آپارتمان های قدیمی

برای اینکه بتوانید نکات و قوانین فنی و عمومی نصب آسانسور در آپارتمان های قدیمی را بهتر مرور کنید، آنها را در این قسمت به صورت فهرست گونه معرفی می کنیم:

  • شرکت آسانسور برای نصب کامل تجهیزات در آپارتمان قدیمی باید رضایت کامل همه مالکان و ساکنین واحدهای مسکونی را دریافت کند.
  • همه مالکان در همه طبقات یک ساختمان موظف هستند که هزینه نصب آسانسور را بپردازند. سایر هزینه ها در طول سال شامل بازرسی دوره ای، تعمیرات آسانسور ، سرویس آسانسور و … نیز می باشد.
  • برای نصب آسانسور در یک ساختمان قدیمی باید تمامی مجوزهای نصب و راه اندازی از سازمان شهرداری و نظام مهندسی و آتش نشانی دریافت شود.
  • پس از نصب و راه اندازی آسانسور ، کارشناسان و بازرسان باید بر روند استفاده ایمن از آن نیز نظارت داشته باشند. یعنی مطمئن شوند که آسانسور برای انتقال افراد به طبقات، به درستی و ایمن کار می کند و هیچ نقصی ندارد.

قیمت آسانسور برای آپارتمان های قدیمی چقدر است؟

قیمت آسانسور برای نصب در آپارتمان قدیمی بازسازی شده بر اساس قیمت های روز این محصولات در بازار تعریف می شود. قیمت خرید آسانسور برای آپارتمان های نوساز و تازه ساخت نیز مشابه با همین روال تعیین می گردد. آنچه مهم است اینکه شما باید آسانسورهایی را انتخاب کنید که با نوع ساختمان و کاربری و بودجه مالی تان همخوانی داشته باشد.

از دست ندهید
عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت درب چوبی اتاق خواب

به طور متداول، قیمت آسانسور با توجه به معیارهایی از جمله مدل آسانسور، موتور آسانسور ، تجهیزات و لوازم جانبی، هزینه های نصب و راه اندازی، خدمات پس از فروش آسانسور ، برند سازنده و … تعیین می شود. شما می توانید با کارشناسان فروش در شرکت آسانسور مشورت کنید و بهترین مدل را برای آپارتمان قدیمی خود انتخاب نمایید.

کدام مدل آسانسور برای آپارتمان قدیمی، بهتر است؟

انواع آسانسور با عملکردهای مختلف برای خرید وجود دارند. آسانسورهای کششی، آسانسور هیدرولیکی ، آسانسور پنوماتیک ، سه تا از پرکاربردترین تجهیزات بالابری در ساختمان های مسکونی و تجاری هستند. با توجه به تجهیزات انواع آسانسور، نوع برق تک فاز یا برق سه فاز برای نصب، کارشناسان تعیین می کنند که کدام نوع آپارتمان های قدیمی به کدام مدل آسانسورها نیاز دارند.

بنابراین طبق قاعده و قانون، قبل از خرید آسانسور برای یک آپارتمان قدیمی و چند سال ساخت، بهتر است با افراد باتجربه و مهندسین در شرکت های فروش آسانسور مشورتی داشته باشید.

فروش آسانسور + خدمات نصب و راه اندازی، ویژه آپارتمان های قدیمی

ایمن سازی ساختمان ها نیازمند تلاش مجموعه ای از مهندسین، طراحان، کارشناسان و بازرسان است. نصب آسانسور نیز یکی از این خدمات است که به بهترین شیوه در ساختمان های امروزی اجرا می شود. حتی ساختمان های قدیمی که مورد بازسازی قرار گرفته اند نیز می توانند از آسانسور با ظرفیت های مناسب بهره مند باشند.

از دست ندهید
دکوراسیون به سبک مینیمال "محیطی ساده و پر آرامش"

شرکت آسانسور فعال ، یکی از فعالان حوزه فروش و نصب آسانسور در ساختمان های مختلف است. این مجموعه تخصصی با به کار گیری تیم حرفه ای توانسته نیاز این صنعت را به خوبی برآورده سازد. چنانچه به مشاوره خرید آسانسور نیاز دارید یا می خواهید یک استعلام قیمت از کل هزینه های نصب و راه اندازی داشته باشید، کافیست با این شرکت تماس بگیرید.

شرکت آسانسور فعال ، پیشرو در ارائه انواع آسانسورهای باکیفیت، قطعات و تجهیزات جانبی است و خدمات گسترده را برای همه مشتریان در سراسر ایران ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا