طراحی داخلی پذیراییطراحی داخلی ساختمان

ترفندهای جالب برای بزرگ نشان دادن هال و پذیرایی

این ترفند قدیمی بسیاری از اوقات به کار می آید؛ از نظر فنی قرار دادن آیینه در اتاق باعث می شود که ابعاد آن بزرگ تر به نظر برسد.

1 – فرش کردن یک ناحیه وسیع، باعث می شود که افراد اتاق کوچک را بزرگتر تصور کنند. بودجه خود را افزایش دهید و اتاق تان را با فرش یا هر پوشش مناسب دیگر تا بیشترین حد ممکن بپوشانید، می توانید از چندین پوشش کوچکتر نیز به این منظور استفاده کنید.

2 – برای پنجره ها از پرده های نازک و شفاف استفاده کنید تا نور بیشتری وارد اتاق شود. نور اتاق را وسیع تر می نمایاند در حالی که پرده های مات فضا را تاریک کرده و باعث می شود، کوچکتر به نظر برسند.

3 – در یک اتاق خواب دنج و راحت، دیوار و تخت خواب را به شکل مجازی به یکدیگر پیوند دهید؛ برای این کار دیوار پشت تخت را با استفاده از طرح های عمودی رنگ کنید، همین طرح را روی محلی که برای بالش در نظر گرفته شده و تختخواب نیز، ادامه دهید.

4 – در استفاده از کوسن هایی که طرح های بسیار زیادی دارند، افراط نکنید، این نوع کوسن ها باعث احساس ازدحام و فشردگی زیاد می شوند. اگر کوسن های تزیینی در محل های نشستن برای شما نسبت به مهمان ها در الویت قرار دارند، در این موضوع تجدید نظر کنید. درباره سایز کوسن ها نیز باید این موضوع را بدانید: اگر یک کوسن پشت شما جا نشد، بسیار بزرگ در نظر گرفته شده است.

5 – اتاقی که دیوارهای آن حالت مایل دارد، ممکن است در نظر اول خفه کننده به نظر برسد، اما یک راه حل ساده برای آنها وجود دارد. کافی است دیوارهای مایل و سقف را به یک رنگ روشن مانند رنگ کرمی درآورید، سایر دیوارها را نیز تیره تر کنید، می توانید آنها را با سایه های گرم تر نظیر خاکستری بپوشانید.

6 – از اتاق زیر شیروانی صرف نظر نکنید، این مکان اتاقی کوچک با سقفی کوتاه است که از پتانسیل های طراحی بالایی برخوردار است. فضا دادن و کمی خلاقیت، مثلاً استفاده از تختخواب یا مبل های کوتاه، این اتاق را بزرگ تر نشان می دهند.

7 – این ترفند قدیمی بسیاری از اوقات به کار می آید؛ از نظر فنی قرار دادن آیینه در اتاق باعث می شود که ابعاد آن بزرگ تر به نظر برسد. بنابراین در دو طرف مبلمان اتاق، مثلاً دو طرف تختخواب روی دیوارها، آیینه کار بگذارید؛ همچنین می توانید از یک آیینه گسترده و طولانی در سراسر آشپزخانه نیز بهره ببرید.

8 – گاهی اوقات شاید مجبور باشید برخی از وسایل را حذف کنید تا اتاق بزرگ تر به نظر برسد. زیاد بودن وسایل و مبلمان، حتی می تواند بزرگ ترین اتاق ها را نیز کوچک نشان دهد. زمانی که می خواهید اتاق نشینمن تان را بچینید، دکوری ساده در نظر بگیرید. به این منظور، اطمینان خاطر حاصل کنید که فضای کافی برای نشستن وجود دارد، فضایی را نیز باید برای راه رفتن بین میز و مبل در نظر بگیرید؛ خرده ریزها و اشیا اضافی را نیز به قفسه کتاب ها منتقل کنید.

بزرگ نشان دادن اتاق با روش های خلاقانه و کاربردی

اغلب افرادی که خانه ای کوچک دارند تصور می کنند که همه چیز را باید روی هم تلنبار نمایند در صورتی که با انجام این کار فضای منزل کوچک تر به نظر می رسد همچنین خانه کوچک باید فضایی مناسب و دکوراسیونی کاربردی داشته باشد تا شما احساس آرامش و امنیت بیشتری داشته باشید. در مطالب قبلی استفاده از فضاهای پرت و نقش آینه در دکوراسیون را مطالعه کردید در ادامه با ایده هایی برای بزرگ تر نشان دادن منزل در خدمت شما خواهیم بود.

بزرگ نشان دادن اتاق

ایده هایی برای بزرگ نشان دادن قسمت های مختلف منزل

برای اینکه فضای اتاق بزرگ تر به نظر برسد روش های زیادی وجود دارد و شما می توانید با توجه به نیاز شخصی خود از بین آن ها ، روشی مناسب و کاربردی را انتخاب نمایید.

بزرگ تر به نظر رسیدن فضای اتاق

مبلمان را به دیوارهای اتاق نچسبانید. 

از دست ندهید
سبک نئوکلاسیک چیست؟ + بررسی شاخصه‌های دفتر کار نئوکلاسیک Neo-classic design

مبلمان و میزها وقتی به دیوارها چسبیده می شوند فضای اتاق کوچک و تنگ به نظر می رسد از این رو بهتر است شما در صورت امکان میز ناهارخوری را در وسط فضا قرار دهید یا تخت را با کمی فاصله از دیوار در فضای اتاق خواب قرار دهید همچنین اگر اتاق نشیمن منزل شما کوچک است مبلمان و میز جلومبلی را بهتر است با مقداری فاصله از دیوارها در فضای نشیمن بچینید.

نچسباندن مبلمان به دیوارها

دیوارهای اتاق را به کمک رنگ روشن رنگ آمیزی نمایید. 

تاثیر رنگ ها در دکوراسیون داخلی منزل را هرگز نادیده نگیرید. رنگ های تیره باعث می شوند تا دکوراسیون داخلی کوچک به نظر برسد از این رو بهتر است شما از رنگ های روشن و خنثی نظیر سفید و کرم و طوسی روشن و … برای بزرگ تر به نظر رسیدن فضای منزل خود استفاده نمایید.

رنگ آمیزی اتاق با رنگ روشن

از لوازم و مبلمان چند کاره استفاده نمایید. 

استفاده از لوازم منزل و مبلمان چند کاره از انواع روش هایی است که تضمین می کند فضای خالی زیادی در خانه ایجاد نشود. تخت خواب های تاشو و مبلمان تخت خواب شو و میز ناهارخوری تاشو و … از انواع وسایل مناسب برای خانه ها با فضای کوچک به شمار می روند.

مدل تخت خواب تاشو

مبلمان تاشو از انواع وسایل مناسب و کاربردی به شمار می روند و شما می توانید در زمان عدم استفاده از مبلمان آن را تا کنید فضای زیادی از اتاق را باز نمایید.

روش هایی برای بزرگ تر نشان دادن منزل کوچک

استفاده از آینه ها 

آینه ها از روش های سریع و کاربردی برای بزرگ تر نشان دادن فضای منزل به شمار می روند و شما می توانید با قرار دادن آینه ای تمام قد فضای اتاق ها را بزرگ تر نشان دهید.

تاثیر آینه در دکوراسیون

استفاده از الگوی تک رنگ 

برای رنگ آمیزی دیوارها یا طراحی دکوراسیون داخلی منزل بهتر است از توناژهای مختلف یک رنگ استفاده نمایید که این کار باعث بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق می شود.

استفاده از الگوی تک رنگ در دکوراسیون

پرده ها را در صورت امکان کنار بزنید یا از پرده استفاده نکنید. 

پرده های ضخیم و بلند باعث می شوند تا فضای خانه دلگیر به نظر برسد از این رو بهتر است شما از پرده های نازک نظیر حریر و … برای پوشاندن پنجره ها استفاده نمایید تا در طول روز پرده ها را کنار بزنید و فضای خانه دلباز و روشن تر به نظر برسد.

پرده حریر برای بزرگ نشان دادن فضای منزل

پرده های شید رولی یا پرده های کرکره ای نیز برای خانه ها با فضای کوچک انتخابی مناسب و ایده آل به شمار می روند.

پرده شید رولی

از یک مبل بزرگ استفاده نمایید.

از دست ندهید
نحوه ساخت استخر خانگی (از صفر تا صد)

اغلب افراد تصور می کنند که بهتر است فضای اتاق نشیمن کوچک را با مبلمان کوچک پر نمایند در صورتی که این تصور نادرست می باشد و بهتر است شما در فضای اتاق نشیمن از یک مبل بزرگ استفاده نمایید ال فضا بزرگ و دلبازتر به نظر برسد. برای ایجاد فضای نشستن بیشتر در اتاق نشیمن می توانید از چند عدد پاف و بالشتکی بزرگ استفاده نمایید.

مدل مبلمان بزرگ برای خانه کوچک

رنگ زدن سقف 

دیوارها به رنگ سفید و روشن فضای منزل را بزرگ تر نشان می دهند و سقف رنگی یا تیره نیز ارتفاع منزل را بیشتر نشان می دهد از این رو بهتر است شما با رنگ آمیزی صحیح سقف این توهم را در بیننده ایجاد نمایید که سقف خانه تان بلند و عمیق است.

رنگ کردن سقف منزل

توجه داشته باشید که اگر رنگ آمیزی سقف بدرستی انجام نشود ممکن است فضای داخلی منزل شما نامطلوب به نظر برسد از این رو بهتر است در هنگام انتخاب رنگ سقف توجه و حساسیت لازم را داشته باشید.

رنگ آمیزی سقف

استفاده صحیح از خطوط 

خطوط و جهت آن تاثیر زیادی روی شکل ظاهری اتاق دارد. خطوط عمودی فضای اتاق را بلندتر نشان می دهند و خطوط افقی نیز باعث می شوند تا فضا گسترده تر به نظر برسد.

بزرگ تر به نظر رسیدن فضای منزل با ترفندهای کاربردی

خطوط مورب نیز در بزرگ تر نشان دادن فضای منزل تاثیر زیادی دارند.

استفاده از خطوط برای بزرگ تر نشان دادن فضای منزل

استفاده از کمدها با درب آینه ای 

استفاده از کمدهای دیواری با درب آینه ای باعث می شود تا فضای اتاق دو برابر به نظر برسد همچنین بهتر است شما مدل کمد دیواری را ریلی یا کشویی انتخاب نمایید تا زمان باز و بسته کردن درب هیچ بخشی از فضای اتاق اشغال نشود. (نقش درب در طراحی داخلی ساختمان)

کمد دیواری آینه ای

استفاده از رنگ سفید به صورت یکپارچه  

رنگ سفید تاثیر زیادی روی دلبازتر به نظر رسیدن فضای اتاق دارد از این رو بهتر است شما برای رنگ دیوارها و رنگ سقف و کفپوش اتاق و مبلمان و تخت خواب و دیگر لوازم اصلی اتاق از رنگ سفید استفاده نمایید که در این صورت به شکل عجیبی فضای اتاق روشن و وسیع تر به نظر می رسد.

توجه داشته باشید که در صورت استفاده از رنگ سفید در دکوراسیون بهتر است از رنگ های گرم نیز در برخی از زوایا و گوشه های اتاق استفاده نمایید تا فضای منزل شما از یکنواختی بیرون بیاید.

بزرگ نشان دادن فضای اتاق های منزل

روش هایی سریع و موثر که فضای یک اتاق را بزرگ تر جلوه می دهند

1) اگر می خواهید فضای اتاق یا خانه تان را بزرگ تر جلوه دهید باید از الگوی تک رنگی استفاده کنید؛ یعنی تنها از یک رنگ یک دست و ثابت برای رنگ آمیزی دیوارها و کفپوش و حتی فرش استفاده کنید. آینه (استفاده از آینه‌های متعدد در دکوراسیون نیز برای تشدید و تقویت نورپردازی خانه، یک ترفند بسیار مفید به شمار می‌آید که توصیه می‌کنیم حتماً آن را در نظر داشته باشید.) نصب کنید و از رنگ های روشن و در صورت امکان از پنجره های بزرگ کمک بگیرید.

10 روش برای بزرگ تر نشان دادن آپارتمان نقلی+ تصاویر

2) استفاده از رنگ های گرم اغلب باعث می شود تا خانه ای دنج و صمیمی داشته باشید اما متاسفانه این رنگ ها باعث می شوند تا فضاهای داخلی منزل شما کوچک تر به نظر برسد، پس تا آن جا که می توانید از نور و روشنایی بیشتر در خانه استفاده کنید. اگر بتوانید از سقف به عنوان یک شب نما و منعکس کننده همانند یک آسمان استفاده کنید، می توانید فضا را بزرگ تر جلوه دهید. دیوارها را با رنگی بسیار ملایم و روشن رنگ‌آمیزی کنید و پرده‌های سنگین و ضخیم را از دکوراسیون فضای کوچک خود حذف کنید.

از دست ندهید
نورپردازی محیطی چیست؟ + چگونه باید نورپردازی را در خانه به کار گرفت؟

3) پوشاندن کف تمامی اتاق ها با کفپوشی یک دست و یک رنگ نیز راهی برای بزرگ تر جلوه دادن فضای یک خانه است. برای مثال می توانید کف تمامی اتاق ها را با کفپوش چوبی، پارکت یا سرامیک بپوشانید و این کفپوش را از اتاق خواب به هال و پذیرایی ادامه دهید.   

10 روش برای بزرگ تر نشان دادن آپارتمان نقلی+ تصاویر

4) نکته ای برای خانه های بی پنجره: نقطه کانونی در دکوراسیون یک اتاق دقیقا همان قسمتی است که کانون توجه و جذابیت دکوراسیون را به خود اختصاص می دهد. شما می توانید شومینه، تابلوی نقاشی، قفسه کتاب یا هر چیز دیگر را به عنوان نقطه کانونی در نظر بگیرید در این صورت توجه مهمان ها در وهله اول به آن جذب می شوندو دیگر متوجه نبود پنجره نمی شوند. درواقع با مشخص کردن نقطه کانونی، چیدمان مبلمان نیز برایتان آسان تر می شود.

5) برای اینکه از فضاهای کوچک بهترین استفاده را داشته باشید، روی دیوار از پایین تا بالا، قفسه دیوارکوب نصب کنید. به جای اینکه روی یک میز قرار دهید، چندین طبقه نصب کنید. در بالای پنجره هم می توانید یک تاقچه نصب کنید و از آن استفاده کنید.   

6) هرچه می توانید از لوازم و مبلمان کمتر و ظریف تری در فضای اتاق ها استفاده کنید.تعداد لوازم اتاق را به حداقل برسانید و فضا را خلوت تر کنید. اجازه دهید که تنها چند شیء و وسیله اندک و کوچک اما زیبا جلوه گری کند.

10 روش برای بزرگ تر نشان دادن آپارتمان نقلی+ تصاویر

به خاطر داشته باشید که همیشه خریدن مبلمان و لوازم و پر کردن فضا، راهی برای زیباتر کردن دکور و فضا نیست بلکه شما باید سعی کنید که فضا را خلق کنید.

7) از مبلمانی نرم و راحت با رنگ های تیره ای چون نارنجی، انواع صورتی و قرمز که احساس آرامش بیشتری نسبت به رنگ های سرد ایجاد می کنند در لوازم خانه استفاده کنید، علاوه بر این ریزش نور از فضایی وسیع تر در سقف، بهتر از نور یک تک لامپ است که مستقیم از بالای سر بر اتاق می تابد چرا که نور اولی فضای آرامش بخش تری ایجاد می کند.

10 روش برای بزرگ تر نشان دادن آپارتمان نقلی+ تصاویر

8) دست به کار شوید و اوضاع درهم و برهم خانه را سر و سامان بدهید. اگر شما از فضای کوچک خانه خود رنج می برید گام اول این است که به فکر طبقه بندی و نظم دهی به آن باشید و همه جا را تمیز نگه دارید. هنگامی که مبلمان و وسایل خانه شما ظاهری تمیز و مرتب داشته باشند فضای منزلتان بازتر و بزرگ تر جلوه خواهد کرد. سعی کنید از قفسه های دیواری (شلف ها) به عنوان فضای نگهداری از وسایل کوچک استفاده کنید. وسایل بلااستفاده را به کسانی که نیازمند هستند ببخشید و آنهایی را که در مقطع زمانی خاص مورد استفاده قرار می دهید، به انبار منتقل کنید.

10 روش برای بزرگ تر نشان دادن آپارتمان نقلی+ تصاویر

9) گرد بودن بزرگی می آورد، زاویه‌های بسته محیط را كوچك‌تر نشان می‌دهند. فضا‌های كوچك پر از خط‌های مستقیم‌اند. وقتی راهرو، پنجره‌، میز و قفسه‌ها كنار هم قرار می‌گیرند، زاویه‌های تند زیادی به وجود می‌آورند. زاویه‌های تند و بلند و خط‌های مستقیم را با ایجاد خطوط منحنی محو كنید تا فضا بزرگ‌تر به نظر برسد.

از دست ندهید
نقش درب ها در دکوراسیون داخلی ساختمان

پارچه‌ها برای این منظور بسیار مناسبند. پارچه را روی میل‌پرده بیندازید تا حالت والان هلالی گرفته، چین‌دار شود و دور پنجره آویزان باشد. یا از رومبلی‌ای كه از لبه‌ مبل یا صندلی آویزان است، استفاده كنید. اگر می‌خواهید انحنای بیشتری به دكوراسیون خود بدهید، بالش یا فرش‌های بیضی و گرد بسیار مفیدند.

راه دیگر آن است كه به دنبال مبلمان‌هایی كه حالت منحنی دارند باشید. مبل راحتی كه مانند كوهان خمیده و منحنی‌ است، صندلی پشت لبه‌دار، صندلی‌های خمیده یا مبل‌های استیل گرد را انتخاب كنید. 

10 روش برای بزرگ تر نشان دادن آپارتمان نقلی+ تصاویر

10) از کمترین فضا بیشترین بهره را بگیرید و مبتکرانه ایده به خرج دهید.

 بنابراین یک دستی رنگ دیوارها، کفپوش، فضاهای خالی میان وسایل منزل و کلی ترفند دیگر که تنها بخشی از ساده ترین آنها ذکر شد موجب بزرگ نمایی و هماهنگی فضا می شود و تفکیک و جدایی دقیق میان اتاق ها و فضاها و این که یک اتاق در کجا آغاز می شود و در کجا پایان می یابد به راحتی، ممکن نیست.

انتخاب مبلمان مناسب برای خانه‌های کوچک

انواع مختلفی از مبل‌ها در طرح و رنگ‌های مختلف در بازار وجود دارد. بسیاری افراد در هنگام خرید، تنها به زیبایی توجه می‌کنند و شرایط منزل خود را در نظر نمی‌گیرند.

 • اگر در یک خانه یا آپارتمان کوچک زندگی می‌کنید، خرید مبل‌های بزرگ با رنگ‌های تیره اشتباه محض است.
 • مبلمان عریض برای خانه‌های کوچک مناسب نیستند.
 • بهترین نوع مبل برای خانه‌ها و آپارتمان‌های کوچک انواع ال (L) مانند است.
 • اندازه و تعداد مبل و صندلی‌های خانه باید به نحوی باشد که امکان رفت و آمد آزادانه از شما گرفته نشود.
 • خانه‌ای که با مبل‌های بزرگ دکور شده باشد کوچکتر از اندازۀ واقعی به نظر خواهد رسید.
 • برای بزرگتر نشان دادن خانه ، مبل‌ها را طوری قرار دهید که با دیوار فاصله داشته باشند.
 • ایجاد فضای خالی بین دیوارها، مبل‌ها و دیگر وسایل خانه، فضا را بزرگتر نشان می‌دهد.
 • کمدها و بوفه‌های عریض به هیچ وجه برای خانه‌های کوچک مناسب نیستند. از انواع باریک و بلند استفاده کنید.
خانه‌های کوچک

نکتۀ دیگر در هنگام خرید دقت به رنگ مبلمان است. طرح‌های چوبی و رنگ‌های گرم حس و حال دنج و صمیمانه‌ای به خانه می‌دهند اما برای فضاهای کوچک مناسب نیستند.

 • رنگ مبلمان در آپارتمان‌های کوچک، باید سرد و خنثی باشد.
 • بهتر است از تم رنگ‌های دیوار و کف‌پوش خانه، استفاده کنید.

نگران سرد و بی‌روح شدن فضا نباشید. برای گرما بخشیدن به خانه می‌توانید از المان‌هایی که در ادامه توضیح خواهیم داد، استفاده کنید.

 • استفاده از مبلمان چندمنظوره برای افرادی که خانه‌های کوچک دارند بسیار مناسب است.
 • زیر برخی از انواع مبلمان ، کشوهایی تعبیه شده است که برای نظم دادن به وسایل بسیار مفید هستند.
 • مبل‌های تخت‌خواب‌شو نیز یک انتخاب مناسب برای خانه‌های کوچک به شمار می‌روند.

پرده‌ها و پنجره‌ها

کسانی که خانه‌های کوچک دارند باید تا حد امکان پنجره‌ها را بدون پوشش قرار دهند و یا از پرده‌های روشن و نازک استفاده کنند.

 • پرده‌های سنگین با طرح‌های شلوغ و رنگ تیره به هیچ وجه مناسب خانه‌های کوچک نیستند.
 • یک پردۀ حریر سفید با طرح‌های محو و ملایم می‌تواند انتخاب خوبی باشد.
 • میل پرده را عریضتر از انداۀ واقعی پنجره در نظر بگیرید و آن را بالاتر نصب کنید.
 • پرده‌ها را بلندتر از اندازۀ پنجره بدوزید.
 • پرده‌ای که دو یا سه سانتیمتر روی زمین افتاده باشد سقف را بلندتر و پنجره‌ها بزرگتر نشان می‌دهد.
 • اگر اتاق شما فاقد پنجره است باید به نحوی جای خالی آن را پر کنید. یعنی یک کانون توجه در اتاق ایجاد کنید.
 • یک شومینه، یک قفسۀ کتاب، یا یک طاقچه با تابلوها و آثار هنری روی آن، می‌توانند حواس بیننده را از نبودن پنجره پرت کنند.
خانه‌های کوچک

انتخاب فرش مناسب برای بزرگتر نشان دادن خانه

فرش، مخصوصاً در ایران، یکی از عناصر اصلی خانه است. اما با توجه به کوچک شدن خانه‌ها، برای انتخاب فرش نیز به دانستن نکاتی نیاز داریم.

 • در هنگام خرید به اندازۀ فرش توجه داشته باشید. فرش‌هایی که بیش از حد کوچک باشند فضا را کوچکتر نشان می‌دهند.
 • فرش باید حداقل تا زیر پایۀ اول مبل‌ها را بپوشاند.
 • طرح‌های شلوغ و رنگ‌های تیره فضا رو کوچک نشان می‌دهند.
 • می‌توانید یک فرش بزرگ تک‌رنگ خنثی انتخاب کنید و روی آن یک قالیچۀ طرح‌دار بیاندازید.
 • فاصله گذاشتن بین فرش‌ها و فضا خالی میان آن‌ها، باعث بزرگ جلوه دادن خانه می‌شود.
از دست ندهید
نحوه ساخت استخر خانگی (از صفر تا صد)

استفاده از آینه برای بزرگتر نشان دادن خانه

آینه‌ها به فضا بعد می‌بخشند. اگر آینه را در جای مناسبی از خانه قرار دهید، محیط را بزرگتر نشان می‌دهد.

 • یک جای مناسب برای قرار دادن آینه، روبه‌روی پنجره است. به این ترتیب نور طبیعی بازتاب می‌یابد و خانه بزرگتر و روشنتر جلوه داده می‌شود.
 • قاب آینه را هم‌رنگ دیوار در نظر بگیرید.
 • آینۀ قدی بزرگی در خانه نصب کنید تا فضا را دوبرابر نشان دهد.
 • قرار دادن آینه در مقابل لامپ‌ها و چراغ‌ها نیز با انعکاس نور به روشنایی بیشتر و بزرگ نشان دادن خانه کمک می‌کند.
انتخاب کف‌پوش مناسب

بزرگتر نشان دادن خانه و اهمیت نورپردازی 

نورپردازی اگر به درستی انجام شود، تأثیر بسیاری در جلوۀ ظاهری فضا خواهد داشت. اکثر ما در خانه از لامپ‌ها و لوسترهای سقفی استفاده می‌کنیم که نور مرکزی و کانونی ایجاد می‌کنند. استفاده از نور مرکزی و لوسترهای کریستالی، ممکن است زیبایی خانه‌های بزرگ و کلاسیک را بیشتر کند اما برای نورپردازی خانه‌های کوچک و مدرن مناسب نیست. خانه‌ها و آپارتمان‌های کوچک به نورپردازی مینیمالیستی نیاز دارند.

 • نور مرکزی برای خانه‌های کوچک مناسب نیست.
 • نورپردازی با استفاده از نوری که از جهت‌های مختلف بتابد، خانه را بزرگتر و زیباتر نشان خواهد دارد.
 • لامپ‌های کوچک هالوژنی را در اطراف سقف و دیوارها تعبیه کنید و با استفاده از کلید دیمر نور آن‌ها را تنظیم کنید.
 • چراغ‌های دکوراتیو گزینه‌های مناسبی برای نورپردازی خانه‌ها هستند.
 • برای نورپردازی خانه‌های کوچک از ترکیب نورهای زرد و سفید استفاده کنید.
رنگ‌آمیزی دیوار

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا