طراحی داخلی ساختمان

نکاتی برای طراحی خانه های کوچک

شرایط زندگی امروزی بیشتر افراد را به سمت خرید و اجاره ی خانه ها نقلی سوق می دهد. در این شرایط طراحی داخلی ساختمان اهمیت زیادی می‌باید. حتی در چنین مواردی هم داشتن خانه ای زیبا حائز اهمیت بسیار است. افراد در تلاشند تا از فضای کم خود بیشترین بهره را ببرند. برای این منظور باید اصولی مختصر در طراحی این خانه ها رعایت شود. آیا شما هم به فکر اصلاح سبک دکوراسیون خانه‌ی کوچکتان هستید؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا با نکات بیشتری آشنا شوید.

رنگ های گرم را کنار بگذارید!

اغلب افراد تمایل دارند برای داشتن فضایی گرم و صمیمی در خانه خود از رنگ های گرم استفاده کنند. اگر شما از این دسته از افراد هستید و متراژ خانه تان کوچک است بهتر است بدانید که رنگ های گرم باعث کوچک تر به نظر رسیدن فضای منزل کوچک شما می شوند.

دکوراسیون داخلی خانه کوچک

بنابراین بهتر است از رنگ های سرد و روشن برای طراحی دکوراسیون منزل کوچک خود استفاده کنید. این رنگ ها باعث بزرگ شدن دکوراسیون خانه های کوچک می شوند.

طراحی نورپردازی در خانه های کوچک

بهتر است در طراحی دکوراسیون داخلی خانه کوچک از نورپردازی مناسب و کاربردی استفاده کنید. هر چقدر خانه شما روشن باشد فضای آن بزرگ تر به نظر می رسد. نورپردازی های دکوراتیو و نقطه ای برای خانه های کوچک انتخاب مناسبی هستند و این نورپردازی ها باعث می شوند تا همه بخش های خانه شما پرنور و روشن تر شوند.

از دست ندهید
چگونه با کمترین هزینه خانه زیبا داشته باشیم؟

پلان خوب در ساختمان های کوچک

پلان هر ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اما این در مورد طراحی خانه های کوچک از اهمیت ویژه ای برخوردار است. جایی که هر سانتی متر مربع از فضا ارزش زیادی دارد. با یک برنامه ریزی دقیق و هوشمندانه، یک خانه کوچک 20 متر مربعی می تواند احساسی از یک خانه خیلی بزرگتر و راحتر برای زندگی را منتقل کند.

دکوراسیون داخلی خانه کوچک

یک راه اصلی برای رسیدن به این هدف از طریق استفاده از درب های کشویی، از بین بردن فضای اشغال شده در محدوده گردش درب لولایی است. راه دیگری برای ایجاد محیطی وسیع تر، این است که فضای پنجره را به حداکثر برسانید. (اگر چه مراقب مسائل مربوط به عایقکاری باشید) با آوردن نور طبیعی و دیدگاه به خارج از منزل، به ساکنین خانه این فرصت را میدهید که فضای بیرون را به عنوان بخشی از امکانات خانه احساس کنند.

عکس ها را بر دیوار خانه کوچک قاب کنید و لذت ببرید

دیوار ها می توانند خانه ی کوچک شما را به فضایی مدرن و دوست داشتنی تبدیل کنند. شما می توانید با کمی خلاقیت تابلو های زیبا و کوچکی را به دیوارهای پذیرایی و نشیمن خود نصب کنید. تا دیوار ها نقش جذابی را در دکوراسیون خانه ی شما ایفا کنند. سعی کنید در کنار هم قرار دادن تابلو ها حتما از یک هندسه ی متقارن و متعادل استفاده کنید تا تابلو ها جالب تر به نظر بیایند. تابلو هایی با قاب های طلایی رنگ می تواند گرمی و زیبایی وصف ناپذیری را به منزل شما ببخشد.

دکوراسیون داخلی خانه کوچک

پس توصیه می شود اگر رنگ دکوراسیون شما جزو رنگ های خنثی است حتما از قاب های طلایی، قرمز و زرد برای گرما بخشیدن به خانه بهره مند شوید. اگر اصول طراحی دکوراسیون خانه های کوچک برایتان مهم است می توانید دیوارهای خانه خود را به نمایشگاهی از خاطرات خوب خود و خانوادهتان تبدیل کنید.

از دست ندهید
دکوراسیون اتاق خواب 2023 در طرح و رنگ های جذاب و خاص

در خانه کوچک وسایل خرده ریزه ممنوع!

یک اصل مهم که در طراحی دکوراسیون خانه‌های کوچک و نقلی وجود دارد این است که نباید دکوراسیون خانه را با وسایل ریز و تزیینات غیر ضروری خیلی شلوغ کنید. از تزیینات دیوار‌ها کم کنید. برای وسایل منزل تا میتوانید طرفدار سادگی باشید نه طرح‌های شلوغ و درهم برهم.

نصب شلف های دیواری خلاقانه ترین راه!

نصب شلف های دیواری این امکان را به شما می دهدکه از سطوح عمودی خانه ی خود استفاده کنید. فضای خانه ی را متفاوت و زیبا کنید این شلف ها در هر جایی از خانه قابل استفاده است برای فضاهایی مانند نشیمن، پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه وحمام می تواند انتخاب بسیار خوبی باشد. زیرا علاوه بر ایجاد زیبایی می تواند وسایل اضافه ی شما را سازمان دهی کند. نیرویی که از گیاهان می گیرید را دست کم نگیرید.

دکوراسیون داخلی خانه کوچک

در فضای کوچک استفاده از گیاهان می تواند به سرزندگی فضاکمک کند. پس بهتر است روی شلف هایتان را با گلدان های کوچک و کاکتوس های زیبا مزین کنید تا فضای خانه را صمیمی کنید. در بسیاری از خانه های کوچک استفاده از شلف ها می تواند از اصول طراحی دکوراسیون خانه های کوچک به شمار برود.

استفاده از تخت خواب های تاشو

برای این که بتوانید از فضای خود بیشترین بهره را ببرید بهتر است که از تخت خواب های تاشو در اتاق خواب خود استفاده کنید. زیرا این تخت ها با قابلیتی که دارند باعث می شوند که زمانی که به آن احتیاج دارید آن را باز کنید. زمانی که نمی خواهید استراحت کنید آن را می بندید و از فضای خودتان بیشترین استفاده را می کنید. در اتاق خواب بهتر است اگر فضاهای کنج یا فرورفتگی دارید از آن ها استفاده کنید. مثلا با ایجاد کردن کتابخانه ای در آن جا می توانید کتاب های خود را سازمان دهی کنید. نصب کمد دیواری را در اتاق های کوچک در اولویت کارهای خود قراردهید. کمد دیواری مانند کمدهای معمولی فضای اتاق شمارا نمی گیرد. درضمن کمد دیواری باعث می شود وسایل اضافی و لباس های شما برای خود جای مشخصی داشته باشد.

از دست ندهید
خرید پارتیشن دست دوم چه معایبی دارد؟

سخن پایانی

در این نوشتار با نکاتی مهم برای طراحی خانه های کوچک آشنا شدیم. اگر در طراحی خانه‌های کوچک اصولی عمل نکنید خانه تان کوچکتر از آنچه که هست به نظر میرسد، اما با دانستن و رعایت کردن قوانین دکوراسیونی میتوانید خانه‌ای ایده آل طراحی کنید. شما هم نظرات و تجربیات خود را در کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا